Pasiklydusios moters istorija

Pasiklydusios moters istorija%
Iš asmeninio albumo (autorius – R. Darulis)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiomis dienomis knygynuose pasirodys Gabijos Grušaitės romanas „Neišsipildymas“ (leidykla „Baltos lankos“), kuris, manoma, sukels nemažą šurmulį lietuvių literatūros padangėje.

Štai kaip Gabija Grušaitė pristato save ir savo naująjį romaną.

Apie save

Man dvidešimt treji, Londono Goldsmiths universitete įgijau antropologijos ir medijų bakalaurą. Šiuo metu gyvenu Londone.

Kaip kilo mintis rašyti? Net nežinau, iš kur ir kada. Šeimoje visi - vizualiųjų menų atstovai, tėtis - skulptorius, mama ir senelis - tapytojai. Baigiau M.K. Čiurlionio Menų Gimnazijoje tapybos specialybę, bet kažkodėl paskutinę minutę nusprendžiau į Dailės akademiją nestoti, nes supratau, jog pasukusi šiuo keliu visada būsiu tiesiog vidutiniška, instinktyviai jaučiau, jog mano pašaukimas - žodis ir kalba.

 

Pirmasis romanas

Romaną „Neišsipildymas" pradėjau rašyti būdama devyniolikos, kai atvažiavau studijuoti į Londoną. Rašymo procesas truko ketverius metus, atspindėdamas mano pačios brendimą, keliones, politines pažiūras.

Iš pradžių tai tebuvo abstrakti mintis parašyti istoriją žmogaus, kuris jos neturi, kurio galia slypi gebėjime persikūnyti, atsispindėti, priversti kitus įsimylėti. Taip gimė Rugilė - moteris iš sapno, mūza, ir jos priešingybė - Ugnė, šiuolaikinis antžmogis, kuri klausosi tik savo pačios balso. Pasakodama jų meilės istoriją norėjau atskleisti, koks keistas, sudėtingas ir gražus yra šiuolaikinis gyvenimas, todėl knygoje yra visko - nuo Niujorko koncertų salių spindesio, Paryžiaus skvotų, ramios šeimyninės laimės iki teroristų išpuolių ir aliuzijų į Palestinos okupaciją.

 

„Neišsipildymas" - tai istorija pasiklydusios moters, mūzos, kuri slepiasi mylimosios šėšėlyje, ilgą laiką nesuprasdama savo vaidmens pasaulyje. Gyvenimas prasideda tik tuomet, kai skyli į gabalus ir suklijuoji save iš naujo. Romanas skirtas žmonėms, kurie nuolatos kuria save iš stiklo šukių, atsižadėdami šaknų, iškankinti šlovės troškimo, noro griauti ir tverti.

Lietuvių literatūroje dar nepasirodė knyga, kalbanti apie kosmopolitinį gyvenimo būdą, laisvę, ribas ir pasirinkimą, kuris kyla iš išsižadėjimo. 

Romano herojai išgalvoti.


Apie „Neišsipildymą“ – ironiškai:

Knyga patiks visiems, kurie perka organišką maistą, prie veidrodžio praleidžia bent tris valandas per dieną, mėgsta fotografuotis pusnuogiai, nežiūri televizijos, bet yra feisbuko vergai; dirba ką nors „prie meno", arba yra buhalteriai, svajojantys „būti prie meno". Žodžiu, visiems snobams, idiotams, hipiams, jupiams, visiems, išbyrėjusiems po Milano, Londono, Honkongo gatves ieškoti išsipildymo, klaidžiojantiems po svetimas žemes arba tiems, kurie yra svetimšaliai savo pačių namuose.

Planai

Pastaraisiais metais daug dirbu su viešaisiais ryšiais, dalyvavau Leon Somov ir Jazzu muzikinio klipo „Free" kūrime. Vasarą su Roku Daruliu ir Ernestu Zacharevič organizavome tolerancijos projektą „Nesvarbu su kuo miegi".

 

Ketinu su draugu pusmečiui iškeliauti į pietryčių Aziją. Aplankysime Burmą, Indoneziją, Tailandą, o toliau - kur akys veda. Kelionės yra didžiausia mano aistra, po rašymo. Per tris studijų metus apkeliavau Artimuosius Rytus, Pietryčių Aziją ir pusę Europos. Būtent apie keliones ir bus antroji mano knyga - apie žmones, besiblaškiančius po pasauly, nežinančius, ko ieško, bijančius būti turistais ar benamiais. Pagrindinis veikėjas bus lietuvis. Labai noriu pabandyti rašyti iš vyro požiūrio taško, veiksmas prasidės Bankoke.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Susipažinkite su Pažaislio muzikos festivalio šaukliais

Nepilnos dvi savaitės ir Kauną bei jo apylinkes kaip ir kiekvieną vasarą vėl džiugins Pažaislio muzikos festivalis.

Sostinėje šimtui dienų atidaroma mobili skaitykla po atviru dangumi

Ketvirtadienį sostinės Lukiškių aikštėje atidaroma skaitykla po atviru dangumi. Projektas „Vilnius skaito“ atvirose miesto erdvėse kvies skaityti visą vasarą.

Menininkas Ray Bartkus Vašingtone paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį (1)

Trečiadienį, gegužės 23 dienos rytą Vašingtono Union stoties lankytojai galėtojo pastebėti, kad stoties pagrindinis holas atrodo kitaip. Keliautojus ir turistus pasitiko žymaus Amerikos lietuvio menininko Ray Bartkaus kūrinys „Sodai“, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Meilės baladės – gamtos apsuptyje

Pirmą kartą Ilzenbergo dvarvietės parke, įstabaus grožio gamtos apsuptyje, vyks koncertas, kuriame skambės žinomiausios roko baladės ir dainos apie meilę. Tarptautiniame projekte „Ilzenbergo meilės legendos“ dalyvaus grupė „Colt“ (Latvija), kurios įkūrėjas, gitaristas ir dainų autorius Harijs Zariņš ir scenos grandas Povilas Meškėla su grupe (Lietuva).

Laukiantiems lietuvių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“: paskelbti 16-a nominuotų filmų

Paskelbti Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantai.

Operos rytojus: apie dainuojančius galva žemyn ir „saldainių dėžutės“ repertuarą

Gegužės 21 d. LNOBT surengtas pirmasis tarptautinis forumas „Opera rytoj: tarp estetinės tradicijos ir aktualiosios raiškos“.

100 tortų degustacija vainikuos Druskininkų kurorto šventę

Druskininkų kurorto šventėje – geriausių šalies kulinarų ir virtuvės entuziastų gardėsiai.

Susituokė Didžiosios Britanijos princas Harry ir Meghan Markle (FOTO) (5)

Saulėtą šeštadienio popietę įvyko karališkosios vestuvės.

Eugenijus Vasilevskis: dainininkas, pastatęs sau teatrą

Gegužės 19 d., šeštadienį, LNOBT rodomas „Eugenijaus Onegino“ spektaklis skiriamas anksčiau pagrindinį Onegino vaidmenį šioje operoje dainavusio baritono Eugenijaus Vasilevskio 70-mečiui pažymėti.

Elegantiškiausias pasaulio piknikas „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje švęs penkerių metų sukaktį

Artėjant penktajai, jubiliejinei „Vakarienei baltai” (pranc. „Le Dîner en Blanc“), jos organizatoriai ir ištikimiausi draugai susirinko paskelbti renginio datos - šiais metais įspūdingas baltasis piknikas įvyks rugpjūčio 31 dieną.