Pasiklydusios moters istorija

Pasiklydusios moters istorija%
Iš asmeninio albumo (autorius – R. Darulis)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiomis dienomis knygynuose pasirodys Gabijos Grušaitės romanas „Neišsipildymas“ (leidykla „Baltos lankos“), kuris, manoma, sukels nemažą šurmulį lietuvių literatūros padangėje.

Štai kaip Gabija Grušaitė pristato save ir savo naująjį romaną.

Apie save

Man dvidešimt treji, Londono Goldsmiths universitete įgijau antropologijos ir medijų bakalaurą. Šiuo metu gyvenu Londone.

Kaip kilo mintis rašyti? Net nežinau, iš kur ir kada. Šeimoje visi - vizualiųjų menų atstovai, tėtis - skulptorius, mama ir senelis - tapytojai. Baigiau M.K. Čiurlionio Menų Gimnazijoje tapybos specialybę, bet kažkodėl paskutinę minutę nusprendžiau į Dailės akademiją nestoti, nes supratau, jog pasukusi šiuo keliu visada būsiu tiesiog vidutiniška, instinktyviai jaučiau, jog mano pašaukimas - žodis ir kalba.

 

Pirmasis romanas

Romaną „Neišsipildymas" pradėjau rašyti būdama devyniolikos, kai atvažiavau studijuoti į Londoną. Rašymo procesas truko ketverius metus, atspindėdamas mano pačios brendimą, keliones, politines pažiūras.

Iš pradžių tai tebuvo abstrakti mintis parašyti istoriją žmogaus, kuris jos neturi, kurio galia slypi gebėjime persikūnyti, atsispindėti, priversti kitus įsimylėti. Taip gimė Rugilė - moteris iš sapno, mūza, ir jos priešingybė - Ugnė, šiuolaikinis antžmogis, kuri klausosi tik savo pačios balso. Pasakodama jų meilės istoriją norėjau atskleisti, koks keistas, sudėtingas ir gražus yra šiuolaikinis gyvenimas, todėl knygoje yra visko - nuo Niujorko koncertų salių spindesio, Paryžiaus skvotų, ramios šeimyninės laimės iki teroristų išpuolių ir aliuzijų į Palestinos okupaciją.

 

„Neišsipildymas" - tai istorija pasiklydusios moters, mūzos, kuri slepiasi mylimosios šėšėlyje, ilgą laiką nesuprasdama savo vaidmens pasaulyje. Gyvenimas prasideda tik tuomet, kai skyli į gabalus ir suklijuoji save iš naujo. Romanas skirtas žmonėms, kurie nuolatos kuria save iš stiklo šukių, atsižadėdami šaknų, iškankinti šlovės troškimo, noro griauti ir tverti.

Lietuvių literatūroje dar nepasirodė knyga, kalbanti apie kosmopolitinį gyvenimo būdą, laisvę, ribas ir pasirinkimą, kuris kyla iš išsižadėjimo. 

Romano herojai išgalvoti.


Apie „Neišsipildymą“ – ironiškai:

Knyga patiks visiems, kurie perka organišką maistą, prie veidrodžio praleidžia bent tris valandas per dieną, mėgsta fotografuotis pusnuogiai, nežiūri televizijos, bet yra feisbuko vergai; dirba ką nors „prie meno", arba yra buhalteriai, svajojantys „būti prie meno". Žodžiu, visiems snobams, idiotams, hipiams, jupiams, visiems, išbyrėjusiems po Milano, Londono, Honkongo gatves ieškoti išsipildymo, klaidžiojantiems po svetimas žemes arba tiems, kurie yra svetimšaliai savo pačių namuose.

Planai

Pastaraisiais metais daug dirbu su viešaisiais ryšiais, dalyvavau Leon Somov ir Jazzu muzikinio klipo „Free" kūrime. Vasarą su Roku Daruliu ir Ernestu Zacharevič organizavome tolerancijos projektą „Nesvarbu su kuo miegi".

 

Ketinu su draugu pusmečiui iškeliauti į pietryčių Aziją. Aplankysime Burmą, Indoneziją, Tailandą, o toliau - kur akys veda. Kelionės yra didžiausia mano aistra, po rašymo. Per tris studijų metus apkeliavau Artimuosius Rytus, Pietryčių Aziją ir pusę Europos. Būtent apie keliones ir bus antroji mano knyga - apie žmones, besiblaškiančius po pasauly, nežinančius, ko ieško, bijančius būti turistais ar benamiais. Pagrindinis veikėjas bus lietuvis. Labai noriu pabandyti rašyti iš vyro požiūrio taško, veiksmas prasidės Bankoke.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Lina Ever: pirmoji mugės diena – Prezidentė, Mačernis ir Kuksando (1)

Pabundu anksti, gerokai per anksti, bet jaudulys neleidžia sugrįžti sapnams. Laukia pirmoji knygų mugės diena. Planuotų susitikimų neturiu, bet žinau, kad tie, neplanuotieji, būna patys maloniausi.

Žmonės iš naujo atranda skaitymo vertę, tačiau skaitytojai tampa išrankesni ir reiklesni

Vis daugiau žmonių vėl atranda skaitymo vertę, tačiau jiems išlieka svarbu rasti galimybių įsigyti knygas pigiau, o nemaža jų dalis renkasi ir bibliotekas, sako knygų leidybos ir pardavimų atstovai.

3 vaikų tėvas: kaip uždirbti iš mylimos veiklos ir nepridaryti klaidų (1)

Sėkmės istorijos ir jaukiose kavinėse besidarbuojantys freenlancer‘iai daug ką įkvepia žengti žingsnį pokyčių link. Tačiau ar visada išorė atspindi tikrovę?

Knygyne įdarbintas robotas Peperis (1)

Robotai nebėra tik ateities inovacijos – tokie darbuotojai jau dirba įvairiuose Lietuvos paslaugų centruose, tačiau nuo šiol bus sutinkami ir knygynuose.

Garsus režisierius, rašytojas Krzysztofas Zanussi atvyksta į Vilnių pristatyti savo autobiografijos

„Mąstančiam žmogui atsakymų į klausimus tenka ieškoti visą gyvenimą. Aš ir toliau uždavinėju klausimus, užuot teikęs mentoriaus atsakymus“, – sako garsus lenkų režisierius, intelektualas, senas Lietuvos bičiulis ir kino žmonių mokytojas Krzysztofas Zanussi.

Vienas garsiausių pasaulio tenorų J. Calleja atverčia naują karjeros puslapį

Tenoras Joseph Calleja vasario pradžioje išleido naują albumą „Verdi“, kuris per trumpą laiką pateko į klasikinės muzikos albumų sąrašų viršūnes. Lietuvos klausytojai garsųjį tenorą galės išgirsti gruodžio 19 d. Vilniuje, kur jis atliks žymiausių operų arijas ir populiarias itališkas melodijas.

Tėvą Stanislovą prisimenant: jo nesužlugdė nei persekiojimai, nei tardymai, nei tremtis

Tėvas Stanislovas visu savo gyvenimu bylojo - niekada negalima nustoti tikėti gėriu, negalima atstumti nė vieno žmogaus. Visi, kurie atvykdavo pas tėvą Stanislovą, būdavo priimti, pamaitinti ir gražioje lovoje paguldyti, prisimena vyskupas Jonas Kauneckas.

Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus. Laimėkite bilietus!

Koncertų programa paženklinta trimis didžiosiomis „B“: Bachas, Beethovenas ir Brahmsas. Šių trijų vokiečių genijų muzika skambės Kasparo Uinsko rečitaliuose.

Penki patarimai karjeros siekiančioms moterims

Kartais išties nelengva atsilaikyti prieš socialinį spaudimą ir mums primetamus vaidmenis. Juk žinome, ko tikimasi iš „geros mamos“, „geros draugės“, geros žmonos“.