Valstybinės televizijos transliuotuose vaizduose V. Putinas buvo matomas sėdintis greta Kinijos vadovo Xi Jinpingo, renginyje dalyvavo dar apie dvidešimt kitų užsienio lyderių. Anksčiau buvo pranešta, kad rytą užsienio lyderiai, įskaitant Xi Jinpingą, pradėjo rinktis prie Kremliaus stebėti parado, parodyta, kaip V. Putinas sveikina Xi Jinpingą ir kitus užsienio lyderius.
Karinis paradas Raudonojoje aikštėje surengtas Rusijai ketvirtus metus tęsiant karą Ukrainoje ir uždraudus kritikuoti jos karinę kampaniją. Kreipdamasis į susirinkusiuosius Raudonojoje aikštėje, V. Putinas pareiškė, kad Kremliaus veiksmus Ukrainoje palaiko „visa Rusija“ .
„Visa šalis, visuomenė ir žmonės palaiko specialiosios karinės operacijos dalyvius“, – teigė V. Putinas, gyręs savo kareivių drąsą, jo teigimu, visada atnešdavusią Rusijai "tik pergalę“. Plataus masto karą Ukrainoje Rusija ir toliau vadina specialiąją karine operacija.

V. Putinas taip pat sakė, kad jo šalis visada kovos su nacizmu ir rusofobija. „Rusija buvo ir išliks nenugalima kliūtis prieš nacizmą, rusofobiją ir antisemitizmą“, – sakė V. Putinas, pakartojęs žodžius, nuolat pasitelkiamus mėginant pateisinti kruviną Rusijos karą prieš ukrainiečius.
Kremlius naudoja kasmetinį Pergalės dienos paradą ir nuolatinį priminimą apie Sovietų Sąjungos pergalę prieš nacistinę Vokietiją, kad paskatintų rusų patriotizmą ir pabrėžtų savo stiprybę užsienyje. Pasiuntęs kariuomenę į Ukrainą, V. Putinas dažnai brėžia paraleles tarp šiuolaikinės Rusijos armijos ir su nacių Vokietija kovojusių sovietų kareivių. Tarp 11 tūkst. Raudonojoje aikštėje žygiavusių karių buvo apie 1500 kariavusiųjų Ukrainoje.
Ukraina renginį Maskvoje pavadino „cinizmo paradu“. V. Putino teiginius, kad jis pradėjo puolimą siekdamas „denacifikuoti“ šalį, Ukraina atmeta kaip „nesuvokiamus“. Tokius Rusijos argumentus atmeta ir Vakarai bei nepriklausomi ekspertai.