Citrina, actas - puikios valymo priemonės virtuvei bei voniai

Manau, vertėtų atsiminti, kad paprasčiausiomis, po ranka esančiomis priemonėmis galima kuo puikiausiai išvalyti namus. Kaip sakoma – ir pigu, ir veiksminga. Pamėginkite.

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- 51 kg numetusios L. Tamulytės-Stončės patarimai lieknėjančioms
- Kokia kontracepcija rekomenduojama 45-55 m. moterims
- Patarimai, kaip įsirengti terasą
- Kauno gatvės mada ir madingiausios šio sezono spalvos (FOTO)
- Riešutiniai sausainiai

Daugelis šeimininkių nepagalvoja, kad yra gausybė natūralių valymo priemonių, kurias lengvai galima pasigaminti.

1. Apnašas nuo chromo paviršių pašalinsite dantų pasta. Patepkite paviršių dantų pasta, o kai ji ims džiūti, nušveiskite šiurkštesne kempinėle.

2. Kad ant kranų nesusidarytų apnašų, periodiškai supjaustykite citriną riekelėmis, uždėkite jas ant krano, po pusvalandžio nuimkite, nuplaukite vandeniu ir patrinkite minkštu audiniu – ne tik nesusidarys apnašų, bet ir kranas blizgės.

3. Su citrinos sultimis galima iki blizgesio iššveisti vonią. Išsispauskite stiklinę šviežių citrinos sulčių, mirkydamos į jas kempinėlę ištepkite vonios paviršių ir kraną, paskui patrinkite ir nuskalaukite vandeniu. Ši priemonė tinka tiek voniai su emaliuotu paviršiumi, tiek akrilo voniai.

4. Jei koklinė krosnis patamsėjo, pasidengė apnašomis, pamirkykite šiurkščią kempinėlę citrinos sultyse, pašveiskite, ir be vargo pašalinsite visus nešvarumus. Paskui pablizginkite krosnį minkštu audiniu.

Shutterstock nuotr.
5. Kad unitazas neužsiterštų, kad nesidaugintų bakterijos, įpilkite į buteliuką su purškikliu citrinos sulčių, apipurkškite paviršių, o po 1,5 val. pašveiskite ir nuplaukite unitazą – jis tiesiog spindės.

6. Jei norite, kad veidrodis spindėtų, apipurkškite jį citrinos sultimis, o po 10 min. nublizginkite minkštu audiniu.

7. Apkalkėjusią kriauklę nušveisite tokiu mišiniu: 1 dalis acto, 1 dalis vandens, į šį mišinį įlašinkite 5 lašus amonio chlorido, tada mišinį supilkite į buteliuką su purkštuku, apipurkškite apkalkėjusias vietas, pusvalandžiui palikite, paskui pašveiskite ir nuplaukite vandeniu.

8. Jei koklinės krosnies plytelių sujungimuose susikaupė apnašų, pelėsių, paimkite vidutinio kietumo dantų šepetėlį, pamirkykite pakaitintame acte, patrinkite, o kai išdžius, patrinkite kreida. Paskui nuvalykite sausu minkštu audiniu.

9. Nešvarumus nuo koklinės krosnies galima nušveisti sudrėkinta soda, palikti, kad 10 min. padžiūtų, o tada vėl patrinti ir nuplauti.

10. Koklinės krosnies paviršių puikiai nušveisite ir garstyčiomis. Užsiberkite ant kempinės garstyčių, patrinkite, nuplaukite vandeniu, o tada nublizginkite sausu audiniu.

11. Jei vonioje įsisenėjo nešvarumų sluoksnis, juos pašalins actas ir soda. Apliekite paviršių actu, pabarstykite soda, po 10 min. pašveiskite šepetėliu ir nuplaukite.

12. Puiki valomoji priemonė – muilo tirpalas. Paimkite litrinį butelį, įdėkite muilo gabalėlį, užpilkite virintu vandeniu, ir greitai turėsite puikią muilo želė, su kuria galima nušveisti visus paviršius vonios kambaryje.

13. Kad skalbimo mašinoje nesikauptų nuosėdos, kartą per tris mėnesius supilkite į skyrių milteliams 100 g citrinos rūgšties arba stiklinę citrinos sulčių, įjunkite ilgiausią skalbimo programą su maksimalia temperatūra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis