Verslininkė Erika Stankevičiūtė: „Tik gerai besijaučianti moteris yra graži“

Grožio ir mados namų „Beža Familia“ savininkė, Europos, Rusijos ir Japonijos bendradarbiavimo prevencinės medicinos srityje ekspertė Erika Stankevičiūtė (46 m.) neabejoja, kad žmogaus įvaizdis atspindi jo požiūrį į kolegas, verslo partnerius.

Interviu su Erika Stankevičiūte derinau, kai ji buvo Tokijuje, į klausimus atsakė balso žinutėmis, kai tvarkė savo verslo reikalus Maskvoje, nuotraukas siuntė viešėdama Anglijoje, pas matematiką čia studijuojantį vyriausiąjį sūnų, o medžiagos detales tikslinome, kai grožio ir sveikatos ekspertė grįžo į Vilnių.



Shutterstock nuotr.



„Keliauju labai daug: pas sūnų – į Edinburgą, savo verslo projektą įgyvendinu Maskvoje, mano verslo partneriai yra Tokijuje. Taigi mano skrydžių trajektorija yra Tokijas–Maskva–Londonas–Vilnius. Vis dėlto pastaruosius tris mėnesius praleidusi svetur supratau, kad negaliu gyventi be Vilniaus, čia esančių namų ir juose gyvenančio „mažojo“ sūnaus, kuriam dabar yra 21-i metai. Taigi mano namai ir mano ramybė yra čia, – sako pašnekovė. – Keliauju ne tik darbo reikalais. Kai žmogui – 46-eri, kelionės sudaro nemenką jo gyvenimo dalį. Juolab jei turi daug artimų draugų užsienyje. Kai „mažasis“ įstojo į universitetą, sau pasakiau, kad dienotvarkę galiu dėliotis taip, kaip noriu pati.“



„Kvepalus „Parfum de Marly“ pervadinčiau „Erika“ – jau 4-ius metus šie visada kartu esantys kvepalai idealiai atskleidžia mano asmenybę.“
„Kvepalus „Parfum de Marly“ pervadinčiau „Erika“ – jau 4-ius metus šie visada kartu esantys kvepalai idealiai atskleidžia mano asmenybę.“
Gamintojo nuotr.



Tiesa, kad ir kaip moteris dėliotųsi savo dienotvarkę, net ir bendraudama su sūnumis, tėvais, mylimu žmogumi ar keliaudama, galvoja apie darbą.


„Mano darbo diena neturi valandų. Būna, kad ją pradedu ir 5 val. ryto, o kartais ir visą dieną pasidarau laisvą, jei prieš tai įgyvendinau įtemptą verslo projektą, – kadangi už savo verslą atsakau pati, esu ir savo laiko šeimininkė. Tik darbas biure mano gyvenime – praeitis. Daugelį verslo reikalų tvarkau virtualiai, tam yra vatsapas, mesindžeris, skaipas“, – pasakoja Erika.



„Keliaujant lydi japoniška „Jewel“ dušo galvutė – jonizuotas vanduo puoselėja plaukus ir kūno odą.“
„Keliaujant lydi japoniška „Jewel“ dušo galvutė – jonizuotas vanduo puoselėja plaukus ir kūno odą.“
Gamintojo nuotr.



Jos tėčio – kompanijos „Alita“ akcininko – įkurtus grožio ir mados namus „Beža Familia“ iš pradžių tvarkė visos Stankevičių šeimos moterys: mama, vyresnė sesuo Živilė ir Erika. Dabar mama su tėčiu mėgaujasi pensinio amžiaus pranašumais, tvarko namus, aplinką. Sesuo eina savo verslo keliu. Taigi grožio ir mados namais rūpinasi Vilniaus universiteto tarptautinės ekonomikos mokslų diplomą turinti šeimos jaunėlė.


Moteris džiaugiasi, kad ilgainiui ėmėsi ir kitos veiklos – gilinasi į sveikatos prevenciją ir vis daugiau darbo turi kaip Europos, Rusijos ir Japonijos bendradarbiavimo prevencinės medicinos srityje ekspertė.



„Kompanijos „Fealena“ veido ovalą stangrinančios šukos – tobulas kelionės palydovas.“
„Kompanijos „Fealena“ veido ovalą stangrinančios šukos – tobulas kelionės palydovas.“
Gamintojo nuotr.



„Vis aktyviau bendradarbiauju su Japonijos kovos su senėjimu ir Rusijos nacionaline kovos su senėjimu asociacijomis. Jų suburti mokslininkai aiškinasi ir kaupia žinias, duomenis, kokias prevencines priemones taikyti, kad žmonės išvengtų rimtų ligų. Šiuo atveju svarbu emocinis ir fizinis pasirengimas. Pati stengiuosi laikytis psichoemocinės dietos. Tik gerai besijaučianti moteris yra graži. Tai labai akivaizdu Japonijoje. Dažnai žiūrėdama į vietos moteris pastebiu – jos pagal stereotipinius standartus nėra labai gražios, bet spinduliuoja išskirtinę šviesą. Tai japonės, manau, pasiekia puoselėdamos odą, išvaizdą, laikydamosi subalansuotos mitybos ir tam tikro etinio etiketo.



Shutterstock nuotr.



Pati irgi laikausi subalansuotos, enzimais papildytos mitybos režimo, mėgstu vaikščioti. Esu ir sau, ir kitiems reikli dėl aprangos. To mane išmokė Japonija ir Rusija. Kadangi aš – tarptautinė sveikatos ir grožio ekspertė, privalau atitikti visų savo verslo partnerių šalių aprangos etiketą. Japonijoje vengiama aptemptų drabužių, per daug ryškaus kvapo, išraiškingo makiažo. Netinkama apranga rodytų nepagarbą verslo partneriams, kolegoms. Įvaizdis išduoda, ar žmogus geba reguliuoti savo dienotvarkę, ar turi laiko ir sau.“


E. Stankevičiūtė pripažįsta, kad ieškoti naujų veiklos sričių ją gena smalsumas įminti moters grožio paslaptį. O išlaikyti, išplėsti verslą ir tapti lygiai su kitų verslo sričių lyderiais padėjo iš abiejų tėvų paveldėtas užsispyrimas. „Man nuskilo gimti šeimoje, kurioje visi yra lyderiai, lyderis yra ir mano vaikų tėtis. Savo verslo valdymo modelį galiu pavadinti vienu žodžiu – „om“. Kartais pažvelgiu atgal ir pamatau – tas verslo idėjas, kurių anksčiau nepavyko įgyvendinti, sėkmingai plėtoju dabar. Japonai sako: „Kai būsi pasiruošęs, ateis ir mokytojas.“ Taigi reikia mokėti išlaukti.“



„Dievinu japoniškas skareles. Jos ir segės moteriai suteikia ledi elegancijos.“
„Dievinu japoniškas skareles. Jos ir segės moteriai suteikia ledi elegancijos.“
Gamintojo nuotr.



Erikos Stankevičiūtės psichoemocinė dieta


Kaip išlikti gražiai? „Mano kolega japonas atliko daug tyrimų ir priėjo prie išvados, kad moterys gražinasi instinktyviai, norėdamos susirasti, patraukti partnerį, o susiradusios – jam patikti. Dar svarbu yra subalansuotas gyvenimo būdas. Iš grožio procedūrų aš pati mėgstu masažus, ypač – veido. Jau 20 metų man nepamainomas gražias kūno formas padedantis palaikyti prietaisas yra naujos kartos lazerinis masažuoklis. Dar dievinu procedūras su neurosedatyvine kosmetika.“


Kokie ritualai atgaivina? „Vakare mano pagrindinis ritualas yra karšta vonia. Būtinai – su grožį puoselėjančiomis tabletėmis, į kurių sudėtį įeina soda, vitaminas C. Tai padeda sudrėkinti, pagražinti odą. Ryte tonusui palaikyti būtinas dušas.“



Shutterstock nuotr.



Kas padeda išvengti su skrydžiu susijusio nuovargio? „Jei laukia labai ilgas skrydis, savaitę iki jo stengiuosi maitintis itin taisyklingai, valgyti daugiau žalio maisto. Dar – vaikščioti. Apskritai dievinu vaikščioti. Prieš skrydį išgeriu 2 mg melatonino – tai padeda organizmui lengviau prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų patekus į kitą laiko juostą. Tai daryti netgi rekomenduoja Japonijos kovos su senėjimu asociacija.“



Gamintojo nuotr.



Kokie svarbiausi dalykinio, kasdienio ir vakarinio įvaizdžio akcentai? „Atsakingą požiūrį į išvaizdą, tvarkingą aprangą paveldėjau iš tėčio. Jis net žolę pjauna vilkėdamas marškiniais ar net kostiumu. O mama be skrybėlės, skarelės į Vilnių nevažiuoja. Matau, kad ir mano sūnūs siekia atrodyti tvarkingi. Mano darbinis įvaizdis – tai švarko ir kelnių arba sijono kostiumėlis. Prie jo aviu aukštakulnius arba žemakulnius batus su sege. Turiu rodyti pagarbą savo partneriams. Iš japonių perėmiau požiūrį, kad šukuosena yra žmogaus vizitinė kortelė. Moterys į gatvę neina tik išsiplovusios galvą ir nesusišukavusios. Kasdien dėvėti labai mėgstu ilgus lietuviškus draugių, bičiulių sukurtus mezginius. Prie jų derinu lengvas kelnes. Pagrindinis vakarinio įvaizdžio akcentas man – ilga suknelė, ypač mėgstu koralų spalvos. Nevengiu pabrėžti savo figūros, mėgaujuosi savo moteriškumu.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis