Skanūs afrodiziakai, kad Valentino diena būtų dar gražesnė

Valentino dieną mylimieji dovanoja vienas kitam saldainius, gėles, mielas dovanėles. O kas gi tas paslaptingasis šventasis ir kodėl švenčiame šią šventę?

Populiariausi straipsniai:
- 10 seksualiausių drabužių, kurie veda vyrus iš proto
- Barbora Radvilaitė: kodėl vyrai kraustėsi dėl jos iš proto
- V. Baublienė: ar man už tai moka
- 20 natūralių skausmo mažinimo būdų, kurie pakeis vaistus
- Kokias nagų formas ir lakavimo tendencijas šį sezoną vertėtų pamiršti
- Vištų sparneliai medaus-sojos padaže

Valentino dieną ir jos globėją šventąjį gaubia paslaptis. Žinome, kad Valentino diena švenčiama nuo seno ir kad susipynusios tiek krikščioniškos, tiek romėniškos tradicijos.

Taigi kas buvo šventasis Valentinas ir kodėl jis siejamas su įsimylėjėlių švente? Šiais laikais Katalikų bažnyčia pripažįsta mažiausiai tris šventuosius Valentinus, kurie visi buvo nužudyti.

Viena legenda pasakoja, kad Valentinas buvo kunigas, gyvenęs trečią amžių Romoje. Kai imperatorius Klaudijus II nusprendė, kad vieniši vyrai yra geresni kareiviai už tuos, kurie turi žmonas ir šeimas, jis uždraudė jauniems kariams vesti. Valentinas nepakluso Klaudijui ir toliau slapčia tuokė jaunas poras. Kai apie tai sužinojo Klaudijus, įsakė kunigą nužudyti.

Kita legenda yra apie tai, kad Valentiną nužudė už pastangas, gelbėjant krikščionis nuo žiaurių Romos kalėjimų, kur juos kankindavo.

Yra ir legenda apie tai, kad Valentinas pirmasis nusiuntė pirmą meilės dovaną. Manoma, kad būdamas kalėjime Valentinas pamilo merginą, kuri buvo kalėjimo prižiūrėtojo duktė. Prieš mirtį Valentinas parašė merginai laišką ir pasirašė „nuo tavo Valentino“. Šis posakis populiarus iki šiol.

Visose legendose Valentinas vaizduojamas didvyriška, drąsia ir, svarbiausia, romantiška asmenybe. Nieko stebėtino, kad viduramžiais Valentinas buvo populiariausias šventasis Anglijoje ir Prancūzijoje.

O kokiais skanėstais pradžiuginti mylimą žmogų ir tuo pačiu pakurstyti aistrą? Jūsų dėmesiui – skanėstų sąrašas:

Šparagai: 19 a. jaunikiui duodavo tris patiekalus iš šparagų, nes šparagai garsėja kaip afrodiziakai.
Bananai: ne tik dėl formos, bet ir švelnios, minkštos konsistencijos. Tyrimai rodo, kad fermentas bromelinas stiprina vyrų pajėgumą.
• Ikrai: juose gausu cinko, kuris stimuliuoja testosterono gamybą organizme ir tuo pačiu – pajėgumą.
• Šampanas: saikinas įsimylėjėlių gėrimu laikomo šampano kiekis padeda atsipalaiduoti, maloniai sušildo kūną.
Šokoladas: jis ir ramina, mažina įtampą, ir stimuliuoja, stiprina fizinio kontakto norą. Anksčiau kai kuriuose vienuolynuose drausdavo jį valgyti.
• Figos: jų sezono pradžią graikai švęsdavo siautulingu poravimusi.
• Ženšenis: stiprina fizinio kontakto troškimą.
• Kvepalai: migdolų, vanilės, įvairių žolelių ir prieskonių kvapai yra feromonai, sužadina emocijas.
• Pūsliažuvės: Japonijoje laikomos delikatesu ir afrodiziaku. Tiesa, jei nebus išimta nuodinga liauka, skanavimas baigsis mirtimi. Sakoma, flirtas su mirtimi suteikia seksualinio jaudulio. Galbūt...
• Austrės: dalis austrių kaitalioja lytį iš moteriškos į vyrišką, todėl imta manyti, kad austrės suteikia galimybę patirti moteriškos ir vyriškos meilės aspektus.
• Ridikėliai: Egipto faraonai laikė juos labai galingu afrodiziaku, daugiausia todėl, kad jų aštrus skonis stimuliuodavo skonio receptorius.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis