Užduokite sau 8 klausimus ir sužinokite, kaip tapti laimingesniu

Trumpa apklausa, išmokysianti Jus nepamesti pozityvumo gyvenime.

Pradžiai atsakykite sau, ar esate laimingas? Taip, būtent toks žmogus, kuris dažnai erzina kitus. Ar susimąstėte kada nors, kaip tai jiems pavyksta?


Niekas nesiginčija – nėra lengva tokiu būdu, ypač jei sužinojote, kad susirgo Jums artimas žmogus, ar darbe patyrėte kolegos priekabes, o galbūt vidurnaktį teko skubėti pas veterinarą su besigaluojančia kate?


„Net kai mes išgyvename iš tiesų džiugų įvykį, tarkime, išlošę loterijoje, laimės lygis pakyla gana neilgam, jis labai greitai grįžta į ankstesnę būseną, – sako ligoninės Mental Health Center psichologė Jevgenija Smolenskaja. – Pavyzdžiui, vestuvių sukeltas džiaugsmas tęsiasi du metus, o naujas darbas džiugina maždaug metus.“


Trumpai trunkančią euforiją specialistai aiškina hedonine adaptacija – tai yra žmogaus noras laikytis stabilioje būsenoje, prie kurios norisi grįžti patyrus tiek pozityvų, tiek negatyvų išgyvenimą. Hedoninė adaptacija – tai lyg mūsų emocinis imunitetas, apsauginė sąmonės būsena, kuri saugo nuo pernelyg stiprių potyrių.


Pasak mokslininkų, kiekvienas iš mūsų turime „kontrolinį laimės tašką“ ir turime judėti pirmyn, norėdami išsilaikyti netoli jo – beje, šį įprotį reikia treniruoti. Kaip? Ogi nuoširdžiai pasitinkant teigiamas emocijas, stengiantis realizuoti save, nebijant galimo liūdesio, nerimo ar pykčio ir nuolat vis įsitikinant, ar esi patenkintas tuo, kaip tau sekasi šiame pasaulyje.


Štai keli klausimai, kuriuos verta užduoti sau laikas nuo laiko, kad galėtumėte reguliuoti laimės lygį.


Kas mane neramina ir kaip to išvengti?


Mokykitės atleisti sau ir kitiems – įvykių nebeatsuksi atgal, net jei viskas nutiko ne taip, kaip norėjote. Neeikvokite vidinių jėgų beprasmiui nerimui dėl praeities, laikas gydo bet kokius negatyvius reiškinius. Giliai įkvėpkite, iškvėpkite, pakartokite tai kelis kartus ir paleiskite tą situaciją, amžiams palikdami ją praeityje.


Ką aš nuolat atidėlioju ir kodėl?


Mėgstate atidėlioti, vilkinti darbus? Pasitaiko visiems, bet nereiškia, kad tai – amžiams. Būtent dabar, neatidėliodami, grįžkite prie nebaigto rašyti laiško, paskambinkite mamai, išvalykite vonią. Būkite tikri – jūs neabejotinai pasijusite geriau, kai tik tą darbą atliksite.


Ar aš išsimiegojau?


Išmėginkite: dienos metu negerkite kavos, miegamajame išjunkite šviesą ne vėliau kaip 23 val., telefoną palikę kitame kambaryje – ir taip elkitės mažiausiai savaitę. Patikėkite, jausmas bus nuostabus. Stenkitės ir ateityje laikytis miego režimo – tai tikrai garantuoja aukštesnį laimės lygį.


Ką neseniai išbandžiau pirmą kartą?


Ieškokite laimės savo noruose ir tikėkite, kad jie išsipildys. Seniai svajojote išbandyti savo jėgas dizaino srityje ar įsisavinti masažo paslaptis? Pirmyn, ko laukiate! Užsirašykite į šokių studiją, marketingo kursus ar paruoškite tą patiekalą, apie kurį vis pasakoja kolega.


Už ką esu dėkinga likimui ir kaip galiu tai išreikšti?


Vertinkite tai, kas Jums yra nutikę gero, netausokite gerų emocijų ir pojūčių. Džiaugsmas, susižavėjimas, nekantravimas, nuostaba – kažką pasiekę ar pajautę demonstruokite nuoširdžius jausmus, nesvarbu, kokio dydžio tie pasiekimai.


Kada paskutinį kartą kažką dariau sau?


Malonu dirbti, aukotis dėl kitų, bet ne mažiau reikšmingas esate ir Jūs. Labai svarbu kartais pabūti vienumoje su savimi, pamąstyti, palepinti save kuo nors maloniu. Raskite dienotvarkėje laiko, kad galėtumėte pasimėgauti SPA, aplankyti parodą, paskaityti parke – ir neieškokite priežasčių atidėlioti.


Ko aš siekiu?


Tikslas neleidžia apsnūsti, suteikia gyvenimui prasmės. Jei numatytas siekis Jums atrodo labai tolimas ir sudėtingai įgyvendinamas, kelią iki jo suskirstykite į mažus etapus ir įveikę kiekvieną būtinai save pagirkite.


Kaip galėčiau palengvinti savo gyvenimą?


Multitaskinimas, žinoma, pagirtinas reikalas, tačiau ar tikrai Jums būtina viską padaryti būtent dabar? Įvertinkite, galbūt nėra tokios būtinybės ir susikoncentruokite ties viena konkrečia užduotimi. Nepaverskite darbo ir buities dar sudėtingesniais, mokykitės vertinti asmeninį laiką – gyvenkite ne dėl „reikia“, o dėl to, kad patirtumėte malonumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis