Treniruočių rūšį rinkis atsakingai! Gydytojos-trenerės patarimai pradedančiosioms

Kasdien atliekame begalę judesių, ne tokių, kokiems mūsų kūnai yra sutverti. To pasekmė – atsiradę nugaros, kojų, rankų ar kaklo skausmai, aptirpimai. Reguliarus sportavimas ne tik padės išvengti ir užkirs kelią skausmams, bet ir suteiks kūnui stiprybę, grąžins sveikatą, atsiras energijos užtaisas iš vidaus, padidės motyvacijos gyvenime ir net susireguliuos apetitas.

Atsakingai rinkitės treniruočių kryptį!

Juk svarbiausia sporte esate jūs. Dėliotis fizinio aktyvumo planą pradėkite įvertinusios savo fizinį pasirengimą: raumenų ištvermę, jėgą, sąnarių lankstumą, raiščių tamprumą, laikysenos ydas, širdies–kvėpavimo sistemos atsaką į didėjančius krūvius. Pradedant svarbiausia yra nepakenkti sau ir pasirinkti tokią sporto rūšį, kuri būtent tuo gyvenimo momentu veiktų SVEIKATINANČIAI.

Gydytoja ir kalanetikos trenerė Eglė Pacevičienė
Asmeninio E. Pacevičienės albumo nuotr.

Pradėkite nuo apsilankymo mažo-vidutinio intensyvumo treniruotėje

Supratimas, ką ir kodėl darau, padės drąsiau priimti sprendimus, o žinojimas, kokių tikslų galiu siekti, padės sumažinti abejones ir motyvacijos trūkumą. Jei sportas nebuvo jūsų gyvenimo dalis, o nusprendėte pradėti, būtų nenaudinga iš karto save „įmesti“ į intensyvias treniruotes, nes ne tik nepasimėgausite jų teikiama nauda, bet galite patirti ir žalą, paūmės esami skausmai, atsinaujins senos traumos, pablogės laikysena, o po treniruotės vietoj pakylėjimo jausite nuovargį, gali atsirasti galvos skausmai ar pykinimas.

Į ką atkreipti dėmesį pradėjus lankyti mankštas?

Ne kiekvienas treneris suspės prieiti ir pasakyti kiekvienai klientei, kaip teisingai atlikti pratimus. Didelėse ir mišriose pagal fizinį pasirengimą grupėse tas tiesiog fiziškai gali nepavykti. Taigi, pati geriausia kontrolė yra jūsų pačių kontrolė sau.

Asmeninio E. Pacevičienės albumo nuotr.

Pradedantiesiems treniruočių metu didžiausias dėmesys skirtinas laikysenai ir atliekamų judesių tikslumui. Jei turite laikysenos ydų, pirmiausia didinkite lankstumą, drauge stiprinkite raumenis, kurie padeda užtvirtinti taisyklingus judesius ir kūno padėtį. Kam reikalinga taisyklinga laikysena? – nes taip užkertame kelią skausmams. Ir atminkite: tai procesas. Rezultatus pasiekiame tik sportą įtraukę į savo kasdienį gyvenimą.

Nuosekliai einant minėtu keliu rezultatai netruks pradėti džiuginti: puikuosimės tiesia nugara, pakelta krūtine, sustiprėjusiais raumenimis ir pagražėjusiomis formomis. Po treniruočių aplankys ilgai išliekantis pakylėjimo, lengvumo, noro bėgti, skristi, carpe diem pojūtis, o kūnas bus dėkingas dėl grįžtančios sveikatos – nugara, kaklas, sąnariai taps gyvybingesni, pradės vaduotis iš skausmų.

Pradėjus sportuoti pagrindiniu tikslu neturėtų būti raumenų auginimas ar kardio efekto siekimas norint numesti svorio. Dar gaji nuomonė, kad sportuoti eina žmonės, pasiryžę mesti svorį. Tai netiesa. Bet apie tai – kitą kartą.

Asmeninio E. Pacevičienės albumo nuotr.

Kas toliau?

Kai kūnas sustiprės, laikysena pagražės, pajusite, kad turite pakankamai jėgų nepailstant mankštintis ir kad jau atėjo laikas intensyvesnėms treniruotėms, – tada jau galite pasvarstyti apie raumenų auginimą, cardio efekto siekimą ar net profesionalias sporto kryptis. Iš didelės pasiūlos tikrai išsirinksite tinkamiausią sau. Bet, jei intensyvesnės treniruotės neįdomios, tęskite vidutinio intensyvumo treniruotes, o gauta nauda, sveikatos požiūriu, bus ne ką mažesnė.

Per kiek laiko kūnas sustiprėja pakankamai

Priklauso nuo daugelio faktorių, įskaitant mankštų dažnį, reguliarumą, trukmę, tačiau svarbiausias – atėjęs pojūtis, kad jau dabar GALIU daugiau.

O tada nepamirškite išmoktų taisyklingų judesių ir laikysenos, taikykite juos visada treniruotėse ir gyvenime, bei nepalikit neišgirsto vidinio balso apie jūsų kūno siunčiamus signalus.
Linkiu jums didelės sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis