23 kg atsikračiusi Raminta: tik atrodo, kad tai - pragariškas darbas

„Genai ir stambūs kaulai – tik pasiteisinimas. Tik tu pats pasirenki - gyventi ir džiaugtis gražiu kūnu ar nuolat save teisinti. ”

Dažnas mūsų, moterų, papildomų kilogramų pateisinimas būna: „mano kaulai stambesni“ arba „dėl visko kalti genai“. Tačiau specialistai jau senai tikina, jog visa tai tėra mitas. Puikus to įrodymas – 27 metų Raminta. Ji savo pokyčius pradėjo būdama 26-erių. 1,74 cm mergina suprato, jog metas susiimti, kai svarstyklėse išvydo skaičių 89 kg. Nuo pat paauglystės apvalutė buvusi mergina pradėjo ieškoti būdų, kaip atsikratyti ant kūno nusėdusių papildomų kilogramų. Aktyviai derindama maistą ir sportą mergina pasiekė 66 kg svorį – tai leido pamilti save iš naujo ir net atrasti naujus pomėgius.

Kokie buvo pirmieji žingsniai pasiryžus mesti svorį?

Aš nuo pat paauglystės buvau „stambesnių kaulų” mergina, vidutinio sudėjimo. Galvojau, kad kalti genai, nes abu tėvai stambesni, ir tuo metu nelabai kreipiau į tai dėmesį. Vadovavausi principu: kas mylės – mylės tokią, kokia esu. Tačiau bręstant aplinkinių pastabos dėl svorio darėsi vis nemalonesni, vengdavau važiuoti net į giminės susitikimus, nes vis girdėdavau komentarus, kokia aš papilnėjusi. Vaikinai irgi nevengdavo to pabrėžti.

Pradžioje bandžiau laikytis populiariųjų greitųjų dietų, bet supratau, jog efektas trumpalaikis. Tuo metu mano pusseserė pradėjo sportuoti ir propoguoti sveiką gyvenimo būdą. Kartą ji man pasiūlė kartu mėnesį pasportuoti – pagal programą ten buvo tik pritūpimai ir atsilenkimai. Pradėjus juos daryti, jau po poros dienų nusprendžiau programą papildyti įvairesniais pratimais. Taip pamažu per dieną sportui ėmiau skirti po 1 valandą. Taip pat pakeičiau ir mitybą. Praktiškai tapau idealia sveikos mitybos, kuriai nusižengdavau labai retai, šalininke. Taip pat perskaičiau kelis tūkstančius straipsnių ir knygų apie sveiką gyvenimo būdą, kone gyvenau tuo tikslu ir visomis priemonėmis jo siekiau.

Ar buvote sau nustačiusi tikslą, kokio svorio siekiate?

Mano ūgis – 1,74 cm. Didžiausias svoris buvo 89 kg. Aktyviai derinant maistą ir sportą geriausias rezultatas, kurio pasiekiau, buvo 66 kg. Linijos jau buvo beveik idealios, dar norėjau pasiekti 60 kg svorį. Kol kas dar nepavyko. Tačiau šiuo metu džiaugiuosi savo figūra ir suprantu, jog rezultatą matau veidrodyje, o ne svarstyklių skaičiuose.

Asmeninio albumo nuotr.

Ar sulaukėte paramos ir komplimentų iš savo šeimos narių, artimųjų, draugų?

Komplimentų sulaukdavau nuolat! Ir iš šeimos, ir iš draugų. Įkėlusi nuotrauką į socialinį tinklą, sulaukiau didžiulio palaikymo. Tai labai skatino. Tiesa, norėjau, kad ir šeima labiau propaguotų sveiką mitybą, nes kai matai ką nors šalia valgant gardų kepsnį su grybų padažu, bulvėmis ir salotomis, o aš valgau kiaušinio baltymus su keliais salotų lapais, – kildavo mintis viską mesti ir grįžti prie senos mitybos. Bet šeimos įpročių man taip ir nepavyko pakeisti, tiesiog tekdavo kovoti su savimi...

Kaip pasikeitė Jūsų mitybos įpročiai? Ko atsisakėte, ką atradote naujo, kaip pakito visas maisto ruošimas?

Pradėjau ruošti maistą atskirai – tik sau. Turėjau net atskirą skyrelį šaldytuve, kuriame laikydavau vien savo sveiką maistą. Atsisakiau druskos, kiaulienos, aliejaus, visų saldumynų, miltinių patiekalų, padažų. Į mitybą įtraukiau įvairias sėklas (chia, linų sėmenis). Kiekvieną dieną suvalgydavau po saują riešutų, išgerdavau šviežiai spaustų morkų sulčių. Pusryčiams - kiaušinio baltymas su riekele juodos duonos ir pomidoru. Vakarienei - filojoje kepta vištiena, be riebalų ir druskos, salotos su avokadu ir panašūs sveiki sprendimai. Taip pat atradau nuostabų dalyką - tai graikiškas jogurtas, kurį naudodavau salotoms. Net išmokau pasigaminti sveikuolišką kebabą namuose! Keitėsi viskas. Pačioje pradžioje tikrai buvo nelengva. Pakeisti mitybą buvo sunkus iššūkis, bet su laiku tai tapo norma.

Kaip derinate savo mitybos įpročius su darbu? Pietaujate kavinėje?

Visada nešuosi į darbą namuose gamintą maistą. Retkarčiais apsilankau ir restoranuose su draugais, bet ten užsisakau tik šviežiai spaustų sulčių ir graikiškų salotų be druskos.

Ar pakito laisvalaikis pakeitus mitybos įpročius? Gal atradote naujų pomėgių?

Dalis draugų tiesiog dingo, kai atsisakydavau kartu praleisti savaitgalį su alkoholiu. Visa kita išliko tas pats. Laisvalaikiu pradėjau daugiau skaityti. Tiesiog jaučiu euforiją vien nuo minties gauti naujų žinių. Išnaudoju šiam pomėgiui kiekvieną laisvą minutę, atrodo, nebegaliu gyventi be skaitymo, ko ankščiau visai nemėgau.

Kaip prasideda Jūsų rytas?

Atsikeliu 5 valandą ryto, išgeriu 2 stiklines vandens su citrina. Tuomet prasideda mano rytinė treniruotė. Prisipažinsiu, apšilimo nedarau – labai jo nemėgstu. Atlieku raumenų tempimo pratimus ir valandą atlieku pratimus iš savo sporto programos. Jei rytais nepavykdavo pasportuoti, visada nukeldavau sportą vakarui, bet laisvadienių nebūdavo. Žinojau, jog jei praleisiu vieną dieną, pradėsiu ieškoti priežaščių praleisti ir kitą. O dabar tempus didinu kas dvi savaites.

Kaip pasikeitė Jūsų savijauta pakeitus įpročius? Ar jaučiates energingesnė, žvalesnė?

Visų pirma – labiau pasitikiu savimi, jaučiuosi gražesnė. Rytais, po sporto, diena tampa šviesesnė, įgavau daugiau energijos, žvalumo.

Kokie pagrindiniai patarimai moterims, kurios nori numesti svorio?

Niekada nepasiduokite, tik Jūs pačios esate atsakingos už savo savijautą. Nėra stebuklingos piliulės, kuri Jums padėtų. Tik pačios sau galite padėti. Tam reikia daug laiko, kantrybės ir valios. Bet viskas yra įmanoma, viskas. Daug kas klysta manydami, jog pirmų rezultatų reikės laukti 3-5 mėnesius. Būdama sąžininga pati sau pirmus rezultatus pamačiau jau po dviejų savaičių. Svarbu ne kažkam prižadėti, bet pačiam sau. Lieknėkite tik dėl savęs – sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis