21 lieknėjimo diena: mitai ir realybė

„Šiandien pagerinau savo rekordą. Jau penktą dieną vartoju tik pakaitinį maistą – „Nutriless“ kokteilius ir kreminę vištienos sriubą. Galiu patvirtinti – jaučiuosi puikiai“, – sako trečioji lieknėjimo projekto dalyvė Jurga. Prieš akis – dar 5 dienos, kurias moteris laikysis itin mažo kaloringumo mitybos plano be įprastų maistų produktų.

Vėliau jos mitybos planas bus papildytas ir kitu maistu. Iš viso Jurgos lieknėjimo iššūkis truks 21 dieną. Ne vienoje psichologinėje literatūroje galima rasti teiginį, kad trys savaitės yra būtent tas laiko tarpas, per kurį galima atsikratyti senų ir suformuoti naujus įpročius. Kai kurie psichologai teigia, kad stengiantis kokį nors įprotį paversti įprasta rutina, būtina 21 dieną iš eilės jį reguliariai kartoti.

Pavyzdžiui, jeigu nusprendžiate sveikai maitintis, sportuoti, mokytis užsienio kalbos ar panašiai, tai turėtumėte daryti 21 dieną. Po to tai tampa įpročiu, tokiu, kaip dantų valymas. Tiek laiko pakanka, kad susiformuotų naujas gyvenimo būdas ir kad tai, kas buvo neįprasta, taptų natūralia kasdiene elgesna.

Mitybos specialistas Artūras Sujeta sako, kad jeigu kalbėti tik apie skaičius, tai 21 diena yra labiau simbolinis skaičius.

Projekto organizatorių nuotr.

„Kiekvieno žmogaus organizmas yra be galo sudėtinga kompleksinė individuali sistema, kurios negali apriboti jokios griežtos taisyklės ir formulės. Taip, po 21 dienos iš tiesų galite pastebėti pirmuosius pokyčių rezultatus. Įdomu tai, kad paprastai po tiek laiko juos pastebi ir aplinkiniai“, – paaiškina specialistas.

Pasak jo, trys savaitės yra pakankamas laikas suformuoti naujiems įpročiams, tačiau to siekiant labai svarbu mintys ir psichologinis nusiteikimas.

„Jeigu tas 21 dieną galvosite, kad sveika mityba arba sportas yra kančia, tai niekas ir toliau nesikeis. Labai svarbu suvokti, ką ir kodėl darote bei koks yra jūsų ilgalaikis tikslas. Nereikia tikėtis stebuklų po 21 dienos. Jie įvyksta tik tuomet, kai viską darote labai kryptingai ir turėdami stiprius motyvus“, – sako A.Sujeta.

Projekto organizatorių nuotr.

Kol kas Jurgai puikiai sekasi judėti savo tikslo link. Jos svarstyklės jau rodo mažesnius skaičius – 75,5 kilogramus (prieš penkias dienas buvo 77 kilogramai). Moteris džiaugiasi – „Nutriless“ lieknėjimo planas iš tiesų yra veiksmingas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis