„Kartais pakanka žinoti, ko tiksliai reikia tavo odai“, – teigė kosmetologijos studijos „Jauna oda“ gydytoja kosmetologė Nomeda Morkūnienė. Yra trys pagrindiniai ir natūralūs komponentai, kurie atitolina senėjimą bei užtikrina sveiką odą.
Konsultuoja „Jauna oda“ gygytoja kosmetogė Nomeda Morkūnienė
Vanduo. Ar žinote, kad visiškai nevalgant ir negeriant žmogus gali išgyventi tik 4-6 dienas, o gerdamas pakankamai vandens be maisto žmogus gali išgyventi 3-5 savaites? Taigi, ne veltui sakoma, kad vanduo – tai gyvybės šaltinis ir, žinoma, svarbiausia grožio priemonė.
Vanduo, nors ir nėra maisto medžiaga, dalyvauja visuose organizmo procesuose, nes mes patys esame sudaryti iš vandens. Per dieną žmogus gali prarasti net 3‒4 litrus vandens, kurį organizmas pašalina kartu su prakaitu, šlapimu, iškvepiamu oru ir ekskrementais. Mažėjant skysčių kiekiui organizme, sausėja oda, veido oda matomai papilkėja, suglemba, labiau išryškėja raukšlės.
Net geriausios kosmetikos priemonės jums nepadės, jei kankinsite odą vandens deficitu. Kadangi odą sudaro 20% vandens, vien geriant pakankamai skysčių galite žymiai pagerinti odos išvaizdą. Jei norite dailaus ir švytinčio veido, išgerkite bent aštuonias stiklines vandens per dieną. Vieni specialistai teigia, kad naudingiau gerti prieš valgant, kiti pataria vadovautis protėvių tradicijomis ir gerti kaskart pavalgius, o štai JAV mokslininkai rekomenduoja visą dieną dažnai gerti po 2-3 gurkšnius. Tačiau kai specialistai atliko tyrimus, paaiškėjo, kad žmonės, visą dieną kas 30 min. gėrę po keletą gurkšnių vandens, jautėsi taip pat, kaip ir tie, kurie įprastu laiku gėrė kavą, sultis ir kitus gėrimus.
Vadinasi, neverta svarstyti, verčiau gerti tada, kada norisi!
Enzimai. Enzimai arba fermentai– sudėtinės organinės medžiagos, turinčios daugiau nei 20 aminorūgščių, susidarančios gyvųjų ląstelių viduje. Knygos “Jaunystės fermnetia” autorius, medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya šiuos fermentus dar vadina jaunystės fermentais, būtina maisto medžiaga organizmui.
Žmogaus organizmas pats sintetina apie 10 tūkst. enzimų, kurie reguliuoja visus fiziologinius organizmo procesus. Enzimai, esantys odoje, atsakingi už tam tikrą odos sluoksnių sudarymą ir funkcijų vykdymą. Jiems būtina vandens terpė. Kai oda praranda drėgmę, enzimai lėčiau vykdo savo funkcijas: sutrinka odos sandara, pažeidžiamas jos vientisumas, oda tampa jautri, šerpetoja, praranda spindesį, greičiau sensta, atsiranda smulkių raukšlelių tinklas ir kt.
Paprastai organizmas pats pagamina reikiamą kiekį enzimų normaliam funkcionavimui. Tačiau šiais laikais dėl aplinkos poveikio ir suprastėjusios mitybos jų nebepakanka. Enzimų organizme taip pat sumažėja vartojant alkoholinius gėrimus, rūkant, nuolat patiriant stresą, nesveikai maitinantis ir kitaip alinant organizmą.
Natūralus enzimų šaltinis yra švieži ir džiovinti vaisiai, daržovės bei fermentuoti maisto gaminiai. Tačiau termiškas apdorojimas aukštesnėje nei 45 laipsniai temperatūroje bei pramoniniai procesai juose sunaikina daugumą fermentų – taip organizmas virškinimui sunaudoja visų kūno audinių ir organų regeneracijai skirtus sisteminius enzimus. Šiuo atveju gali pagelbėti sisteminė enzimų terapija – tai tikslingai sudarytų augalinės ir gyvulinės kilmės hidrolizinių enzimų derinių vartojimas, kurie paprastai išgaunami iš papajos, ananaso vaisių, veršelių bei kiaulių kasos, rutinas- iš japoniškos gėlės soforos. Enzimai skatina organizmą sutelkti visas jėgas kovai su uždegimą keliančiais veiksniais bei apriboja uždegimą (svarbu aknės gydymui), gerina ląstelių atsinaujinimą, atstato sutrikusią kraujotaką, dalyvauja šalinant audinių defektus (randus, stijas).
Taigi, sisteminiai enzimai - tai ne tik sveikatos, bet ir grožio sergėtojai.
Hialurono rūgštis. Daug kam sudėtingas hialurono rūgšties pavadinimas asocijuojasi su dirbtinomis cheminėmis medžiagomis, tačiau šis mukopolisacharidas (HA cheminis pavadinimas glikozaminglikanas) yra natūrali mūsų organizme esanti medžiaga, kur ji ir gaminasi. Kiekvienas suaugęs žmogus savo organizme turi apie 15 gramų hialurono. Hialurono rūštis randama tiek išoriniame, tiek vidiniame odos sluoksnyje. Hialurono molekulė gali pritraukti 1000 kartų daugiau vandens nei sveria pati, tad ši natūrali medžiaga – nepamainoma odos drėkinimo pagalbininkė. Pastebėta, kad nuo 25-erių metų amžiaus žmogaus organizme hialurono rūgšties ima sparčiai mažėti. Tyrimai rodo, jog penkiasdešimtmečio organizme hialurono yra dvigubai mažiau nei paauglio, tad natūralius šios medžiagos mažėjimas skatina odos suglebimą, prarandamas skaistumas bei elastingumas, atsiranda raukšlės. Nors hialurono rūgštis gaminama natūraliai organizme, bet jeigu jaučiate, kad jos jums trūksta, jos galite gauti valgydami saldžiąsias bulves, krienus, vyšnias, sojos pupeles, špinatus, burokėlius, pupeles, jautieną, kiaulieną. Krakmolingos daržovės taip pat stimuliuoja hialurono gamybą.
Esant hialurono rūgšties trūkumui, galite naudoti maisto papildus, skirtus papildyti šios svarbios medžiagos atsargas (būtinai pasitarkite su kosmetologu, kuris turi medicininį išsilavinimą arba vaistininku).
Nė vienas kremas negali idealiai aprūpinti odos drėgme, būtent todėl yra taikomas tobulesnis odos drėkinimo metodas – biorevitalizacija. Tai vienas efektyviausių ir šiuolaikiškiausių metodų, kai plonyte adatėle suleidžiamas nedidelis kiekis grynos laisvos hialurono rūgšties. Prasideda odos drėkinimas, stimuliuojama kalogenosintezė, sulėtėja jo irimas, oda pradeda aktyviai pati gaminti hialurono rūgštį, formuojasi naujos dermos skaidulos. Taip panaikinamas hialurono trūkumas odoje, užkertamas kelias minėtiems pakitimams, atitolinami senėjimo procesai.
Lietuvaitės nuolat giriamos dėl savo grožio, tačiau svarbu nepamiršti, kad jį reikia puoselėti. Atminkite, jei būdamos brandaus amžiaus norite turėti gražią odą, jos patikima priežiūra turėtumėte pasirūpinti jau nuo 25 metų...