Žingsnis į natūralumą: 7 šukuosenų idėjos žiliems plaukams ir patarimai kaip juos prižiūrėti

Daugelį dešimtmečių žilus plaukus buvome įpratusios slėpti. Vos pasirodžiusi sidabrinė sruoga reiškė tik viena – būtinybę kuo greičiau užsirašyti pas kirpėją. Tačiau pastaraisiais metais požiūris ėmė keistis. Galbūt tam įtakos turėjo žinomos moterys, drąsiai parodžiusios, kad žili plaukai gali būti elegantiški, o gal pavargome nuo nuolatinių dažymų. Žili plaukai vis dažniau tampa sąmoningu pasirinkimu – tai ne senėjimas, o meilė sau ir drąsa atsisakyti primestų grožio standartų.

Šiandien žili plaukai – tikrai ne priežastis nerimauti. Priešingai – jie gali tapti išskirtiniu tavo stiliaus akcentu. Socialiniuose tinkluose nemažai moterų, kurios pasitinka kiekvieną naują sidabrinę sruogą su pasididžiavimu. Nuo ledinių atspalvių iki „druska su pipirais“ efekto – žili plaukai šiandien reiškia stilių, brandą ir pasitikėjimą.


Vis dėlto, pereiti prie natūralios žilos spalvos ne visada lengva. Tai – procesas, reikalaujantis kantrybės ir tinkamos priežiūros. Dalinamės naudingais patarimais, kaip prižiūrėti žilus plaukus, palengvinti perėjimą prie natūralios spalvos ir įkvepiančiais įvaizdžiais, jei svarstote apie perėjimą prie natūralios spalvos.



Jamie Lee Curtis
Jamie Lee Curtis
Vida Press


Kodėl žylame?

Pradėkime nuo pagrindų: plaukai žyla, kai plaukų folikuluose sumažėja melanino – natūralaus pigmento, suteikiančio spalvą – gamyba. Pagrindinė to priežastis – genetika, tačiau įtakos gali turėti ir stresas, rūkymas ar kai kurių medžiagų trūkumas. Vidutiniškai pirmieji žilimo ženklai pastebimi apie 35-uosius gyvenimo metus, bet kiekvienai moteriai tai gali prasidėti skirtingai.


Svarbiausia – žili plaukai nebūtinai reiškia, kad atrodysite „sena“. Derinant juos su moderniu kirpimu, puikia plaukų būkle ir pasitikėjimu savimi, žili plaukai gali atrodyti ypač stilingai ir jaunatviškai.


Grece Ghanem
Grece Ghanem
@greceghanem/Instagram


Kaip palengvinti perėjimą prie žilos spalvos?


Pereinamasis laikotarpis dažnai būna sunkiausias – kontrastas tarp nudažytų sruogų ir žilų šaknų ne visada malonus akiai. Štai keli būdai, kaip šį etapą palengvinti:

Pasitarkite su savo kirpėju dėl subtilaus spalvų perėjimo – tokios technikos kaip tamsesnės sruogelės (lowlights), švelnios šviesios sruogelės (babylights) ar atvirkštinis balajažas (reverse balayage) padeda sušvelninti kontrastą tarp žilų šaknų ir dažytų plaukų, todėl perėjimas atrodo natūraliau ir šaknys tampa mažiau pastebimos.

Trumpesnis kirpimas = greitesnis perėjimas. Jei esi pasiruošusi pokyčiams, patrumpinti plaukus – puiki pradžia. Kuo mažiau dažytų galiukų – tuo lengviau.

Naudokite tonikus ar blizgesio priemones – net jei jau nebedažote, tonikas gali padėti neutralizuoti geltonumą ir suteikti žiliems plaukams švytėjimo.


silverstrandsof_sara
silverstrandsof_sara
@silverstrandsof_sara/Instagram


Kaip prižiūrėti žilus plaukus?


Žili plaukai dažnai būna šiurkštesni, sausesni, labiau linkę geltonuoti dėl aplinkos poveikio, vandens ar karščio. Tačiau su tinkama priežiūra jie gali spindėti!

1. Violetinis šampūnas – tavo naujas must-have

Kartą per savaitę naudok drėkinantį šampūną su violetiniu pigmentu. Jis neutralizuos gelsvumą ir padės išlaikyti sidabrinį spindesį.

2. Gera kaukė – geriausia investicija

Žili plaukai dažnai būna šiek tiek „pasišiaušę“, todėl verta juos lepinti drėkinančiomis priemonėmis su argano aliejumi, keramidu ar hialurono rūgštimi.

3. Saugok nuo karščio ir saulės

Prieš džiovinimą ar tiesinimą – būtinai naudok šilumos apsaugą. O vasarą – skrybėlė ar purškiama apsauga nuo UV spindulių.

4. Reguliarūs kirpimai – būtini

Net ilgi žili plaukai atrodo kur kas tvarkingiau, kai jų galiukai švariai nukirpti, o forma – aiški. Tai vizualiai suteikia švelnumo ir prabangos.



emma_hausofvakai
emma_hausofvakai
@emma_hausofvakai/Instagram



Caroline Labouchere
Caroline Labouchere
@carolinelabouchere/Instagram



Blakely Jones
Blakely Jones
@herecomesthesilver/Instagram



Sarah Harris
Sarah Harris
@sarahharis/Instagram


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis