Darbo kelionės: ką tikrai verta pasiimti? 3 veiklių moterų lagaminų turinys

Nuskristi kilometrai, laukimo prie patikros punkto minutės, aplankytų šalių sąrašas... Vis dėlto įdomiausi kelionių aritmetikos dėmenys yra asmeninio bagažo kilogramai. Lėktuvais dažnai skraidančios modelis Julija Steponavičiūtė, komunikacijos specialistė Rita Paškevičienė bei tinklaraštininkė Deimantė Bulbenkaitė pataria, ką krauti į lagaminą, kad jo nereikėtų tįsti ir kad kelionėje nieko nepritrūktų.

Rita Paškevičienė, komunikacijos agentūros „L.B.D. Baltics“ įkūrėja

Rita Paškevičienė
Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Lagamino turinys. „Kelioninio lagamino turinio neįsivaizduoju be akinių nuo saulės, knygos, ausinuko, kompiuterio, mobiliojo telefono, rankų kremo bei veido drėkiklio. Lėktuve noriu jaustis patogiai, tad visada turiu minkštą megztinį ar džemperį.“

Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Favoritas. „Vietos lagamine visada stengiuosi atrasti klasikinei mažai juodai suknelei.“

Talismanai. „Nesu prietaringa, tad talismanų į kelionę nesivežu. Daug keliaudamas supranti, kad daiktų geriau vežtis kuo mažiau. Aišku, ne visada pavyksta...“

Lauktuvės. „Kiekviename mieste, kad ir kokiame būčiau, jei tik atsiranda laisvo laiko, labai mėgstu apsipirkinėti. Labiausiai – Kopenhagoje. Šiame mieste yra daugybės mano mėgstamų prekių ženklų parduotuvių. Ir tokių, kurių Lietuvoje dar nėra (ir dar ilgai, manau, nebus). Pastebėjau, kad lauktuvių artimiesiems dažniausiai parvežu ne iš komandiruočių, bet iš atostogų. Ir vis dažniau tos lauktuvės būna valgomos. O kolegoms iš Europos sostinių mielai atvežu naujausių žurnalų.“

Kelionių maršrutas. „Darbo reikalais keliauti tenka gana dažnai, nuolatinės kryptys – Paryžius, Milanas, Maskva, Kopenhaga, Londonas. Kai kurios komandiruotės trunka vos porą valandų – kai vykstu tik į vieną susitikimą ar kolekcijos pristatymą. Per atostogas visada stengiuosi ištrūkti bent savaitei.“

Julija Steponavičiūtė, modelis

Julija Steponavičiūtė
Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Lagamino turinys. „Kadangi nesinori viršyti nustatyto bagažo svorio, vadovaujuosi universalumo ir paprastumo principais. Į lagaminą stengiuosi susidėti iš anksto apgalvotus aprangos derinius – nesvarbu, ar skrendu trumpam, ar užsienyje būsiu mėnesį. Kelioniniame krepšyje dažniausiai atsiduria ir daili madinga rankinė, geresni batai, nes tinkami aksesuarai padeda gerai atrodyti net dėvint paprastesnius drabužius. Be abejo, jei rengiuosi į ilgesnę išvyką, stengiuosi pasiimti daugiau įdomesnių daiktų: daugiau suknelių, kelias poras džinsų, madingą odinę striukę. 

Aš visada turiu galvoje, kad iš kiekvienos mados savaitės išskrisiu su bent trimis kilogramais sunkesniu lagaminu, nei atvažiavau, – dizaineriai su modeliais dažnai atsiskaito drabužiais. Taigi vykdama į Niujorko mados savaitę (šiame mieste prasideda naujausių kolekcijų pristatymo renginiai – red. past.) stengiuosi daiktų imti kuo mažiau, o iš Paryžiaus namo, į Lietuvą, grįžtu jau su nauju garderobu ir kosmetikos krepšeliu. Anksčiau, kai daiktai į lagaminą netilpdavo, dalį daiktų mielai išdalydavau kolegėms.“

Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Favoritai. „Nenoriu eksperimentuoti savo oda, plaukais (kiekviename viešbutyje duodama vis kitų firmų kasdienės priežiūros produktų), tad bagažo neįsivaizduoju be savo plaukams tinkamų priemonių. O dekoratyvinės kosmetikos pasiimu nedaug – ja nepiktnaudžiauju: paprastai pakanka blakstienų rietiklio, tušo, retkarčiais prireikia maskuojamosios priemonės. Per atranką modelių prašoma atrodyti kuo natūraliau. Svarbiau pasirūpinti gelinėmis pagalvėlėmis ir pleistrais, nes jų nuolat prireikia avint ne itin patogius ar ne savo dydžio batus.“

Lauktuvės. „Lauktuvių iš kelionių dažniausiai nevežu, nebent turiu ypatingų prašymų. Vienas įdomiausių su manimi namo keliavusių daiktų – senos naudotos knygos apie sodininkystę draugo mamai.“

Kelionių maršrutas. „Į Niujorką ir Londoną – pagrindinius mados pasaulio centrais laikomus didmiesčius – keliauti tenka dažniausiai, bet modelio darbas gali nublokšti bet kur. Ir neretai – vos kelioms dienoms.“

Deimantė Bulbenkaitė, mados tinklaraštininkė

Deimantė Bulbenkaitė
Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Lagamino turinys. „Jeigu kelionės metu nėra numatytas svarbus susitikimas, į kurį eiti reikia atitinkamai apsirengus, keliauju tik su paprasta rankine. Tokiu atveju bagažo svoris nesiekia 4 kilogramų. Tai leidžia jaustis patogiai. Kelioninės rankinės turinio neįsivaizduoju be nešiojamojo ir planšetinio kompiuterių, telefono, paprastų marškinėlių, kvepalų, ryškaus aksesuaro, lūpų dažų. Mažos detalės bet kokią aprangą padaro tinkamą įvairiomis progomis.“

Žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės) nuotr.

Favoritai. „Prieš kiekvieną kelionę telefone, naudodamasi programa „Spotify“, būtinai susidėlioju naują muzikos grojaraštį. Telefonas man būtinas – kad galėčiau iš anksto užsiregistruoti skrydžiui, jis atstoja man ir popierinį lėktuvo bilietą. O kompiuteris reikalingas, kad galėčiau rašyti bet kurioje pasaulio vietoje. Beje, rašyti svetur man netgi sekasi geriau nei Vilniuje – nepažįstamo miesto bibliotekose ar kavinėse aplanko įkvėpimas.“

Lauktuvės. „Lauktuvių paprastai nevežu, tačiau oro uostuose mėgstu apeiti spaudos kioskus ir įsigyti bent kelis žurnalus. Kartais nesvarbu – kokia kalba. Jei mane sužavi dizainas, fotosesijos – perku. Perskaityti sudominusį interviu padeda „Google Translate“.“

Kelionių maršrutas. „Dažniausiai tenka lankytis didžiuosiuose Europos miestuose – Londone, Amsterdame, Stokholme: čia gyvena nemažai mano draugų. Mėgstamiausias miestas – Kopenhaga. Įdomu nuvykti ir į kaimynines šalis, į jose organizuojamus mados renginius. Kadangi studijuoju, keliauti stengiuosi savaitgaliais. Tikiu, kad per porą dienų galima įsijausti į miesto nuotaiką ir jį neblogai pažinti. Arba bent suvokti, kaip veikia viešojo transporto sistema...“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis