Šv. Kotrynos bažnyčioje užburs dviejų šeimų muzika

Birželio 16 d. Šv. Kotrynos scenoje muzikuos net dvi šeimos – svečiai iš užsienio, viena gražiausių muzikinio pasaulio porų vadinami fleitininkas Jacques Zoon ir violončelininkė Iseut Chuat bei išskirtinis keturių lietuvaičių, seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“. Gausią kompaniją papildys ir pianistė Jonė Punytė.

Vasarą Lietuvoje viešėsiantį olandą J. Zoon fleitos domina visais aspektais – atlikėjas laisvalaikiu gamina senovinės barokinės fleitos prototipą – medines fleitas. Muzikas solinius pasirodymus surengė Europoje, Japonijoje ir JAV. Fleitininkas yra pagarsėjęs kamerinės muzikos atlikėjas, kuris kartais persikūnyja ir į dirigento amplua.

J. Zoon buvo pagrindinis fleitininkas Mocarto, kameriniame Europos, Berlyno filharmonijos ir Bostono simfoniniame orkestruose. Pastarajame fleitos virtuozas buvo tituluotas metų muzikantu. Šiuo metu J. Zoon yra pagrindinis Šveicarijos Lucerne festivalio orkestro fleitininkas, kuriame taip pat groja ir jo gyvenimo partnerė, ir nuolat dirba su kolektyvu „Berlyno baroko solistai“ bei dėstytojauja aukštojoje Ženevos muzikos mokykloje ir „Reina Sofia“ mokykloje Madride.

Jo žmona I. Chuat tobulinosi Liono muzikos konservatorijoje, Jeilio, Indianos universitetuose, Banfo centre. Violončelės meistrė kaip solistė koncertavo su daugybe orkestrų, grojo žymiausių kompoziotorių kūrinių pasaulinėse prejmerose, dalyvavo garsių muzikos grupių, tokių kaip „Vox Animae“, „Pony Canyon“ ir „Saphire“ albumų įrašuose. I. Chuat buvo prestižinių kolektyvų pagrindinė violončelės atlikėja – muzikavo Amsterdamo nacionaliniame baleto, Bostono filharmonijos, Ohajo valstijos „Columbus“ simfoniniame orkestruose. Dėstytojos karjerą pradėjusi Indianos ir Bostono universitetuose, šiuo metu violončelininkė meistriškumo pamokas veda visame pasaulyje.

Ansamblis „Regnum Musicale“ unikalus ne tik tuo, jog jame muzikuoja 4 seserys – kolektyvo narės yra tarptautinių konkursų laureatės bei „Grand Prix“ laimėtojos, gavusios LR prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkas už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje – šiuo metu lietuvės išsibarsčiusios po skirtingas Europos šalis. Savo kūryba atlikėjos puoselėja klasikinę muziką, itin daug dėmesios skiria arfos kūriniams, tačiau nevengia populiariosios muzikos kūrinių bei improvizacijų, domisi lietuvių etnine muzika, kurią naudoja improvizacijose bei dainuojant lietuvių liaudies dainas keturiais balsais.

Nuo šešerių į muzikos pasaulį pasinėrusi J. Punytė didelį dėmesį skiria kamerinei muzikai, o ypač Lied (germanų kraštų vokalinės muzikos – aut. pastaba) žanrui. Pianistė dalyvavo festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje. Atlikėjos duetas su dainininke japone Wakako Nakaso tarptautiniame F. Schuberto ir moderniosios muzikos konkurse Grace pelnė pirmą premiją ir specialų prizą už geriausiai atliktą šiuolaikinį kūrinį Lied kategorijoje. Su scenos partnere parengtas koncertines programas pristatė Lietuvoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje. J. Punytė ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir dirba pedagoginį darbą nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Koncerte „Muzikinis šeimų dialogas“ birželio 16 d., antradienį, 19 val. skambės Felix Mendelssohn, Rimsky Korsakov, Cécile Chaminade, Fausto Latėno kūriniai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis