Susigrąžinti ir kūną, ir meilę sau

Kūno pokyčiai – natūralus procesas, ypač kai kalbame apie nėštumo laikotarpį. Kai kurios mamos po gimdymo gana lengvai susigrąžina buvusias kūno linijas, o kitoms tenka susidurti ne tik su estetiniais, bet ir su sveikatos iššūkiais. Pilvo raumenų išsiskyrimas – diagnozė, kurią dažnai išgirsta naujagimių susilaukusios moterys. Taip nutiko ir žinomai dizainerei bei mados namų „Inži“ įkūrėjai Ingridai Naujokei (37 m.), po trečiojo nėštumo ji pastebėjo neįprastus kūno pokyčius.

Ingridos šeimoje – trys atžalos: Saulei jau dvylika metų, Vėjai – ketveri, o pagrandukui Ąžuolui – dar tik metukai. Laukdamasi trečiojo mažylio Ingrida pasakoja priaugusi apie dvidešimt kilogramų, o jų po gimdymo atsikratyti buvo sunkiau, tačiau net ir artėjant tikslo link kūnas nenorėjo pasiduoti – pilvelis liko pakritęs ir kiek atsikišęs. Vėliau paaiškėjo, kad tokių kūno pokyčių priežastis – ne užsilikę papildomi kilogramai, o tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas, vadinamas diastaze. Pilvo raumenų diastazė – klastinga būklė, tai ne vien estetinė problema, ji pavojinga ir bendrai kūno sveikatai, nes ilgainiui išsivysto nugaros skausmai, didėja rizika atsirasti pilvo sienos išvaržoms. Vis dėlto šiandien jau yra pažangių plastinės chirurgijos metodų, leidžiančių atsikratyti šios problemos ir vėl džiaugtis tiek tobulesnėmis kūno linijomis, tiek visaverčiu gyvenimu.

 

Kokią įtaką estetiniai kūno pokyčiai daro moters psichologijai, kaip tai paveikė jus?

 

Pati kuriu sukneles, man labai patinka jomis puoštis. Pakitus kūnui ėmiau vengti prigludusių siluetų, tiesa, moku tinkamai apsirengti, todėl pilvo problemą maskuodavau įvairiausiais švarkais, megztiniais ar kitais drabužiais. Galbūt vasarą tai padaryti būdavo sunkiau, tačiau gelbėdavo laisvi drabužiai, šilkinės ir plazdančios suknelės. Deja, taip galėjau paslėpti tik tai, kas matoma išorėje, o nepasitenkinimas išvaizda glūdėjo kur kas giliau. Manau, tokias problemas būtina spręsti, nes kai moteris džiaugiasi savimi, ji jaučiasi kur kas geriau, yra labiau atsipalaidavusi, nebijo nusirengti ar parodyti savęs. Motulė gamta mus apdovanojo galimybe šiam pasauliui dovanoti gyvybę, tad tą ir darykime. Jei vėliau yra būdų, kaip patobulinti figūrą, kodėl to nepadarius ir negrįžus į savo kūną? Juk gyvename tam, kad džiaugtumės kiekviena diena, mažais ir dideliais pasiekimais, šeima, vaikais ir mylimuoju, draugais ir darbu. Svarbu džiaugtis ne tik viskuo, kas mus supa, bet ir savo kūnu.

 

Kada pastebėjote problemą dėl pilvo raumenų išsiskyrimo, kaip ji pasireiškė?

 

Šis mano nėštumas buvo jau ne pirmas, todėl galėjau kūno pokyčius palyginti su ankstesniais ir labai greitai supratau, kad tai, kas nutiko, nėra normalu. Po gimdymo prabėgus pusmečiui, pilvelis vis tiek kyšojo, nors anksčiau taip nebuvo net ir po dviejų vaikučių. Pradėjusi tyrinėti savo kūną pastebėjau, kad atsigulusi ant nugaros į pilvą galiu įspausti keturis pirštus, atrodė, jais beveik pasiekiu vidaus organus. Anksčiau dėl pilvo preso to tikrai nebūčiau galėjusi padaryti. Labai kamavo ir apatinės nugaros dalies skausmas, jo anksčiau taip pat nejaučiau.


Gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė
Gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė
Partnerio archyvas

 

Ar ilgai kentėjote dėl pilvo raumenų diastazės?

 

Kol nepradėjau domėtis, apie pilvo raumenų diastazę nieko nežinojau. Praėjus beveik metams po gimdymo, kreipiausi į plastikos chirurgą Vaidą Žvynį, kad padėtų išsiaiškinti kūno pokyčių problemą. Galvojau, galbūt pakaks specialių pratimų ar kokios menkos korekcijos, tačiau po išsamios konsultacijos ir echoskopijos sužinojau, kad man diastazė, o pilvo raumenų išsiskyrimas siekia daugiau nei tris centimetrus. Vienintelis gydymo kelias buvo operacija.


Kai teko pasirinkti, kur ją atlikti, nusprendžiau kreiptis į „Fi Clinica“, apie šią medicinos kliniką buvau girdėjusi gerų atsiliepimų. Dabar ir pati galiu patvirtinti, kad čia dirba savo srities profesionalai. Mane priėmę gydytojai plastikos chirurgas Vaidas Žvinys ir chirurgė Eglė Kubiliūtė suteikė išsamią konsultaciją, todėl žinojau, kas manęs laukia prieš operaciją, per ją ir po jos. Neliko jokių baimių ir dvejonių. Dabar, po operacijos praėjus kelioms savaitėms, mano kūnas vis dar keičiasi, reikia išlaukti iki pusės metų, kol pamatysiu galutinį rezultatą. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad vos po dviejų savaičių liemuo suplonėjo trimis centimetrais, o pilvelis jau dabar atrodo daug plokštesnis.

 

Ši operacija – ir pagalba sveikatai, ir, kalbant apie estetinius pokyčius, kūnui. Kas jums yra grožis ir kodėl svarbu jį puoselėti?

 

Man grožis nėra tik išorė, labai svarbu ir vidinis grožis, etika. Jei moters išvaizda patobulinta įvairiausiomis procedūromis ar operacijomis, bet vidus yra tuščias, o akys nežiba, tada ir to grožio nematyti. Tačiau jei moteris prižiūri tiek savo vidinį, tiek išorinį grožį, ji spinduliuoja nenusakoma energija, užburiančiu pasitikėjimu savimi ir tikrumu. Į gyvenimą tokia moteris žiūri kaip į šventę, o kiekvieną dieną vertina kaip žaidimą – visa tai žavi ir kitus, ir ją pačią.


Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys
Partnerio archyvas

 

Tikriausiai darbe dažnai sutinkate būsimų nuotakų, kurios nuogąstauja dėl išvaizdos. Ką patartumėte toms, kurios nesijaučia gerai ir norėtų pokyčių, tačiau jiems nesiryžta?

 

Tikrai taip, beveik kiekviena į mane besikreipianti nuotaka dar iki vestuvių planuoja atsikratyti svorio, o jei ir neplanuoja, vis tiek numeta bent kelis kilogramus (šypsosi). Šiais metais buvo tokia nuotaka, kurios liemens apimtis sumažėjo net dešimčia centimetrų... Visos jaudinasi ir nori pakoreguoti išvaizdą iki didžiosios dienos.

 

Tačiau apie pokyčius moterys svajoja ne tik artėjant šventėms – net ir kasdien. Jeigu išvaizda netenkina, pirmiausia patarčiau kreiptis į profesionalus dėl konsultacijos ir tiesiog pasitarti. Taip pat pasikalbėti su kitomis moterimis, kurios jau susidūrė su tam tikrais pokyčiais, išbandė procedūras arba kurioms buvo atliktos operacijos, išklausyti jų sėkmės istorijų. Svarbu į viską žiūrėti optimistiškai. Apie džiuginančius pokyčius reikia kalbėti, tai gali padėti – dalinimasis savo istorija įkvepia ir padrąsina kitus eiti savo svajonių link, leidžia suvokti, kad gyvenimas gali būti kitoks.

Užsakymo nr.: PT_70832

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis