Kaip atgaivinti odą pavasarį

Po žiemos taip maga atsinaujinti! Bundanti gamta džiugina širdį, o drabužių parduotuvės vilioja naujomis kolekcijomis. Deja, žvilgterėjus į veidrodį, neretai nusvyra rankos, mat nauji drabužiai nelabai dera prie pavargusio, papilkėjusio veido. Ankstyvas pavasaris – pats blogiausias laikas mūsų odai. Kaip greičiau ją atgaivinti?

„Pavasarį dauguma pastebi, kad jų oda pradeda pleiskanoti, praranda švytėjimą, papilkėja, parausta, ją paberia, atsiranda spuogų, – sako vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ odos priežiūros priemonių konsultantė Alina Geglis. – Per žiemą šaltis, vėjas, kondicionieriai pažeidžia hidrolipidų plėvelę, dėl to ji prasčiau sulaiko drėgmę, pernelyg išsausėja, tampa neatspari aplinkos poveikiui, infekcijoms. Dėl saulės trūkumo organizme mažiau gaminama vitamino D, o jis labai svarbus tiek odos atsinaujinimo procesui, tiek imuninei sistemai palaikyti.“

Pirmoji pagalba

Pasak A. Geglis, nebūtina iškart skubėti į grožio saloną, atgaivinti odą galima ir namie, tik reikėtų pasitelkti kokybiškas priemones. „Pirmiausia odą reikia nuvalyti. Valymo priemonės turėtų būti švelnios, be muilo, nes jis nutirpdo ne tik purvą, bet ir apsauginį sluoksnį. Tai odą dar labiau pažeidžia, – sako ji. – Nušveisti per žiemą susikaupusias negyvas ląsteles labai padeda šveitikliai. Jie ne tik panaikina suragėjusį viršutinį odos sluoksnį, bet ir ją suminkština.“ Kad ir kaip norėtųsi išvalyti viską ir iš esmės, odai generalinė tvarka gali netikti.

„Šveitikliai su alfahidroksirūgštimis valo giliau, bet pavasarį tokių geriau vengti. Mat išsausėjusią, jautrią odą jie gali labai sudirginti, – perspėja „Eurovaistinės“ konsultantė. – Geriau rinktis švelnesnius šveitiklius su drėkinamaisiais komponentais, nuvalyti tik viršutinį sluoksnį. Kai oda atsigaus, galima švarinti ir gilesnius jos sluoksnius.“

Kitas svarbus etapas – odą įdrėkinti. „Pasibaigus žiemai, reikėtų pereiti prie lengvesnės tekstūros kremų, – pataria A. Geglis. – Dieną naudoti nuo ultravioletinių spindulių saugančias drėkinamąsias priemones, o vakare – maitinamąjį kremą. Atkurti prarastą drėgmę labai padeda kaukės. Jas pavasarį galima daryti 2 ar 3 kartus per savaitę. Labai išsausėjusiai odai tinka ir serumai. Jie įsiskverbia giliau, bet yra lengvesnės tekstūros nei kremai, tad šių neatstoja. Derinti serumą su kremu reikėtų taip – pirmiausia odą patepti serumu, palaukti, kol įsigers, tuomet patepti kremu.“

Serumą konsultantė siūlo rinktis pagal odos tipą. Tarkim, brandžiai odai vien drėkinamojo gali nepakakti, vertėtų pasidairyti aktyviau veikiančių, nuo raukšlių saugančių priemonių. Tiesa, šios tinka, jei oda yra ne pažeista, o praradusi elastingumą, papilkėjusi. „Pirmiausia reikia nustatyti, kokios problemos kamuoja šiuo metu. Jei oda yra jautri, linkusi rausti, netekusi drėgmės, reikėtų naudoti būtent šias negeroves pašalinančias priemones. Kai problemų nebeliks, tik tada ieškoti tokių priemonių, kurios turi papildomų veikliųjų medžiagų, suteikia patempimo efektą ir pan.“, – pataria A. Geglis.

Vitaminų galia

Vitaminų trūkumas pavasarį atsiliepia ir odai. „Šiuo metų laiku itin tinka priemonės su antioksidantais, jie sušvelnina laisvųjų radikalų poveikį, suteikia gyvybingumo“, – siūlo „Eurovaistinės“ konsultantė A. Geglis. Dažniausiai į kremus dedama vitaminų C, A, E, D. Vitaminas E vadinamas jaunystės eliksyru. Jis padeda išsaugoti odos stangrumą, drėkina, neleidžia susidaryti raukšlėms. Vitaminas D padeda atsinaujinti odos ląstelėms. Skaistumo suteikia ir odą stangrina kremai su vitaminu C. Pastarasis ne tik kovoja su laisvaisiais radikalais, bet ir padeda susidaryti kolagenui, tad ypač tinka brandžiai odai. Vitaminas A padeda atsikratyti odos šerpetojimo, šiurkštumo.

Tenka girdėti, kad kremuose esantys vitaminai yra prastai įsisavinami. Ar tai tiesa? „Iš dalies tiesa, – atsako A. Geglis. – Jie nėra taip gerai įsisavinami kaip tie, kurių yra geriamųjų preparatų sudėtyje, ar gaunami su maistu. Tiesa, yra vienas neabejotinas pranašumas – esantys kremuose veikia kur kas greičiau. Pamatyti teigiamus pokyčius galite panaudoję priemonę vos savaitę, po mėnesio oda tampa akivaizdžiai minkštesnė, skaistesnė. Geriant papildus matomų rezultatų gali tekti laukti ilgiau nei mėnesį, bet jie yra ilgalaikiai.“

Odai būtinų vitaminų D, A, E ir polinesočiųjų omega 3 riebalų rūgščių galime gauti gerdami žuvų taukus. „Tai natūralus ir dėl savo universalumo unikalus papildas. Jis tinka beveik visiems ir veikia labai plačiai – ne tik maitina odą, bet ir suteikia elastingumo nagams, plaukams. Aišku, jei problemos yra rimtesnės – plaukai slenka, lūžinėja jų galiukai, skilinėja ar trupa nagai, skeldėja lūpų kampučiai ir pan., vertėtų įsigyti kompleksinių papildų, į kurių sudėtį įeina ir grožį palaikantys mikroelementai – cinkas, biotinas, selenas, įvairios biologiškai aktyvios medžiagos. Geriausių ilgalaikių rezultatų pasiekiama išgėrus visą 2 ar 3 mėnesių kursą.“

Nepamirškime kūno

Labiausiai nuo šalčio, vėjo, temperatūrų kaitos, užteršto oro per žiemą nukenčia atviros kūno vietos – ne tik veidas, bet ir rankos, plaukai. Konsultantė A. Geglis rekomenduoja pavasarį juos irgi palepinti specialiomis kaukėmis, natūraliu aliejumi. „Vis dėlto dažniausiai pamirštame kūną, – sako ji. – Tai, kad šaltuoju sezonu jis slepiasi po drabužiais, dar nereiškia, kad juo nereikia rūpintis. Juk ląstelės vis tiek atsinaujina, tad nušveisti negyvą, raginį odos sluoksnį kartą ar du per savaitę yra būtina. Po šios procedūros nepamirškite kūno palepinti drėkinamuoju losjonu ar natūraliu aliejumi, daugiau dėmesio skirkite išsausėjusioms, suskirdusioms vietoms – alkūnėms, keliams, kulnams.“
Paplūdimių sezonas atrodo dar už kalnų,bet ruošti jam kūną – pats laikas. „Žiemą paprastai sočiau maitinamės, mažiau sportuojame, judame, tad natūralu, kad oda kiek suglemba, išryškėja celiulitas, – sako A. Geglis. – Pastangrinti kūną, sumažinti celiulitą padeda priemonės su kofeinu, kaštonų ekstraktu, baltuoju moliu, dumbliais ir kt. Jos suaktyvina medžiagų apykaitą, tirpdo riebalus, reguliuoja limfos tekėjimą, mažina patinimus, padeda šalinti toksinus, stiprina kraujagysles ir skatina odą atsinaujinti.“

Kelionių į šiltuosius kraštus krepšelis
Alina Geglis, vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ konsultantė

1. Priemonės su nuo ultravioletinių spindulių saugančiu filtru. Pavasarį net Lietuvoje saulė yra itin aktyvi, ką kalbėti apie piečiau esančias šalis. Važiuojant į jas atostogauti reikėtų įsidėti itin stiprių apsauginių priemonių (SPF – 50+). Dažnas poilsiautojas daro klaidą manydamas, kad tą patį apsauginį losjoną galės naudoti ir veidui, ir kūnui. Iš tikrųjų kūnui gaminamos kitokios konsistencijos universalios priemonės, neatsižvelgiama į odos tipą. Veidui jos ne itin tinka. Nepagelbės ir įprastas dieninis kremas, nes jo apsauginis filtras paprastai yra apie 15 ar 20, o jautriai, pigmentinių dėmių turinčiai odai reikėtų tokios priemonės, kurios SPF yra net 50+.

2. Losjonas ar pienelis po deginimosi. Labai svarbu po saulės vonių patepti kūną specialiai tam skirta priemone. Tai padeda nuraminti, sudrėkinti odą, ilgiau išlaikyti įdegį.

3. Lūpų balzamas. Lūpų oda labai plona, tad ją saulės spinduliai pažeidžia stipriau. Deja, dėl natūraliai rausvo pigmento šių pažeidimų nepastebime ir neįvertiname, o paskui stebimės, kad lūpos suglebo, ėmė raukšlėtis.

4. Pėdų kremas. Mėgstantys aktyvesnį poilsį per atostogas nemažai vaikšto, tad reikėtų pasirūpinti ne tik patogia avalyne, bet ir nuovargį naikinančiu pėdų kremu. Jis atgaivina pavargusias kojas, sumažina patinimus.

5. Pagalbos priemonės. Būtinai įsidėkite gydomųjų tepalų, kremų ar putų nuo nudegimo, nubrozdinimo ar kitų odos pažeidimų.

Užsakymo nr.: PT_70551950

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis