Kelio sąnario artrozei gydyti pasitelkta unikali medicininė technologija

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centre atlikta dar viena operacija, panaudojant unikalią medicininę technologiją, leidžiančią realiu laiku vienos operacijos metu iš paciento paimtų audinių sistemos „Celution 800“ pagalba paruošti kamieninių ir regeneratyvinių ląstelių mišinį ir suleisti jį pacientui į pažeistą vietą.

Operaciją atlikę gydytojai - „Northway“ chirurgijos skyriaus vadovas angiochirurgas dr. Gintaris Vilkevičius ir ortopedas traumatologas Kęstutis Bliznikas pasakojo, kad šįkart šis metodas panaudotas septyniasdešimtmetės pacientės, kenčiančios nuo kelio sąnario artrozės, gydymui. Operacijos tikslas buvo atstatyti pažeistą kremzlę, pagerinti sąnario būklę, sumažinti patinimą ir išvaduoti moterį nuo varginančių skausmų.

Pasak Kęstučio Blizniko, pacientei iš pilvo sienos buvo paimta apie 600 ml riebalinio audinio, kuris apdorotas „Celution 800“ aparatu.

Celution 800“ sistema yra naudojama iš riebalinio audinio atskirti regeneratyvines ir kamienines ląsteles, iš kurių paruoštas mišinys gali būti suleistas pacientui tos pačios operacijos metu. Šis procesas turi keturis etapus. Pirmiausia, riebalinis audinys išvalomas ir paruošiamas tolesniam apdorojimui. Vėliau į audinį įleidžiamas fermentas, padedantis išardyti kolageninius ryšius, laikančius kartu riebalines ląsteles. Tuomet vykdoma centrifūgacija, kurios metu didelės riebalinės ląstelės yra atskiriamos nuo daug mažesnių tarp jų įstrigusių regeneratyvinių ir kamieninių ląstelių. Gautas regeneratyvinių ir kamieninių ląstelių mišinys dar kartą plaunamas, kad neliktų fermento pėdsakų.

Atlikus visus keturis žingsnius buvo gauta apie 10 mg gryno ląstelių mišinio, kuris buvo panaudotas pacientės gydymui – suleistas į kelio sąnarį. Suleidus ląstelių mišinį į pažeistą vietą, toje srityje pagerėja kraujotaka, sustiprėja organizmo atsakas į galimus uždegimus ir taip skatinamas gijimas. Pagerėjimas pradedamas jausti mėnesio laikotarpyje ir vyksta iki vienerių metų, kol būklė stabilizuojasi. Bendra operacijos trukmė – 4 valandos, ji atliekama taikant vietinę nejautrą. Po operacijos pacientė išleista į namus.

Traumatologas Kęstutis Bliznikas teigia, kad naudoti šią sistemą galima ir kitiems didiesiems sąnariams - klubo, alkūnės, čiurnos, peties ar riešo. Ši sistema skatina sąnario regeneraciją, taigi gydo artrozę, ko nedaro nei vaistai, nei kitos procedūros. Todėl SVF kamieninių ląstelių procedūros negalima lyginti su hialurono rūgšties, PRP (trombocitais praturtintos plazmos) ar Orthokine procedūromis, kurių poveikis nėra regeneracinis, tik laikinai sumažinantis uždegiminius procesus ir taip pagerinantis sąnario būklę. Šis metodas - tai instrumentas artrozei gydyti.

„Dėl procedūros tinkamumo pacientui, kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, įvertinant sąnario kremzlės bei bendrą sąnario būklę. Sistema įprastai naudojama esant II-III laipsnio artrozei. Jei pacientui išsivysčiusi IV laipsnio artrozė, sistema gali būti neveiksminga: esant tokiems sunkiems pakitimams, regeneracija nebegalima, be to jau būna įvykę ir kiti sąnario persitvarkymo procesai“ - pasakoja Kęstutis Bliznikas.

Pasak medicinos ir chirurgijos centro „Northway“ chirurgijos skyriaus vadovo dr. Gintario Vilkevičiaus, „Celution 800“ aparatą nuspręsta įsigyti siekiant suteikti dar efektyvesnes paslaugas pacientams. Tai pirmas toks aparatas Baltijos šalyse, leidžiantis medicinos ir chirurgijos centrui „Northway“ pasiūlyti pažangias regeneratyvinės medicinos paslaugas pacientams, kuriems tradicinė medicina padėti negali. Ši medicininė technologija ypač veiksminga negyjančių žaizdų, nudegimų ar sunkiai pagydomų ligų gydymui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis