Kas sušildys šaltą interjerą

Pramoninio stiliaus loftai, skandinaviškas minimalizmas ar griežtas modernus interjeras – tai vieni madingiausių šiandien.

Populiariausi straipsniai:

- V. Baublienė: ar man už tai moka

- Karščiausių kosmetikos naujienų TOP5

- Ekspertai: tai - madingiausios interjero spalvos

- Pratimai pečių juostai sustiprinti

- Vištų sparneliai medaus-sojos padaže

Tokiuose interjeruose dominuojantys pilkšvi bei neutralūs atspalviai neretai reikalauja detalių, padėsiančių prijaukinti erdvę.

„Šaltame interjere atsvaros tašku dažnai tampa medinės žaliuzės. Medis sušildo patalpą ir sukuria harmoningą pusiausvyrą, tad norintiems būstui suteikti jaukumo rekomenduojama įvesti keletą medžio akcentų“, - sako žaliuzėmis ir roletais prekiaujančios „Domus Lumina“ rinkodaros vadybininkė Jurgita Kievišaitė.

Pasak interjero dizainerės Virginijos Sabaliauskienės, derinant interjero medžiagas, geram skoniui išlaikyti svarbus teisingas jų santykis.

„Rekomenduojama derinti ne daugiau nei 3-4 skirtingas medžiagas. Puiku, jei pavyksta suderinti tos pačios medžiagos atspalvius, pavyzdžiui, prie pasirinkto medžio lukšto baldų atspalvio priderinti tokios pačios spalvos bei faktūros medines žaliuzes“, - patarimais dalinasi dizainerė.

Shutterstock nuotr.


Kokius langų uždangalus pasirinkti, dažnai padiktuoja pats interjero stilius bei šeimininko skonis: užuolaidos bei draperijos suteikia minkštumo ir puošnumo, tuo tarpu medinės žaliuzės sukuria šiltą ir natūralų jaukumą, išsaugant erdvės ir lakoniškumo įspūdį. Kitaip nei užuolaidos, medis nereikalauja daug priežiūros, nebijo drėgmės ir saugo patalpas nuo prikaitimo.Sušildo šaltą betoną ar metalą

Buvusių fabrikų ar sandėlių karkasuose įrengti būstai, dar vadinami loftais, pasižymi erdvumu ir šviesumu. Įprastai tokiose erdvėse statybinės medžiagos – plytos, vamzdžiai, betonas – paliekamos kaip svarūs pramoninio interjero akcentai. Visgi tokį stilių pasirinkusiems šeimininkams bei architektams tenka nemažai paplušėti, kad sukurtų jaukią gyvenamąją patalpą.

„Kur vyrauja natūralios medžiagos, kaip betonas, metalas ar net akmuo, savo vietą lengvai atranda ir medis, todėl universalumu pasižyminčios medinės žaliuzės lengvai įkomponuojamos lofto interjere“, - sako architektas Aidas Kalinauskas.

Langų uždengimo tendencijas sekantys specialistai teigia, jog horizontalios medinės juostelės kuria ne tik jaukią, bet ir žaismingą atmosferą, reguliuojant apšvietimo kampą. Derinant medines žaliuzes prie skirtingų dizaino sprendimų, labiausiai pasitarnauja medžio pritaikymo lankstumas: medis tinka tiek prie tamsaus kolorito, tiek prie stiklo, metalo ar net plastiko.

Horizontalios juostelės kuria griežtą ritmą

Moderniame interjere svarbiausia yra ritmas. Jį kuria baldų išdėstymas, medžiagų faktūros, linijų ir plokštumų kompozicijos. Ritmą galima sukurti panaudojant geometrinius raštus, rėmelių ar paveikslų kompozicijas ant sienų ar langų dekoro elementus. Modernius minimalistinius interjerus projektuojantis A. Kalinauskas teigia, jog tokiuose interjeruose įsilieja ramių tonų bei raštų roletai ar žaliuzės, o kartais langas tiesiog paliekamas „nuogas“.

Shutterstock nuotr.

„Žvelgiant į pastarųjų metų tendencijas, būstų šeimininkai vis dažniau ieško išskirtinumo, naujų formų. Neutralių spalvų bei faktūrų užuolaidos neretai derinamos arba pakeičiamos plisuotomis žaliuzėmis, persidengiančių juostų diena-naktis roletais, bet net ir moderniame interjere klasika išlieka medinės žaliuzės. Horizontalios juostos formuoja griežtą, bet tuo pačiu paprastą ir solidų dizainą“, – sako J. Kievišaitė.

Šiuolaikiniame interjere karaliauja plienas, chromas, stiklas, todėl su šiomis medžiagomis derinamas medis prideda jaukumo. Moderniame interjere ypač vertinami egzotinių medžių raštai, o natūrali mediena sudaro puikų kontrastą su ryškiais akcentais, kaip baldai, kilimai ar kiti aksesuarai.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

_loadQuiz(12948);

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis