Asmik, pavadinimą „A Diva is Born“ perfrazavote pagal filmą „A Star is Born“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Lady Gaga. Naujoje programoje, kuri gegužę pirmą kartą skambės Lietuvoje, ir du Lady Gagos kūriniai. Ar nuo jos ši idėja ir prasidėjo?
Pavadinimas sąmoningai susietas su filmu, bet prasidėjo viskas daug seniau. Mes su Hyung-ki susitikome prieš dešimtį metų renginyje, kuriame manęs paprašė padainuoti Stingo kūrinį „Moon over Bourbon Street“. Hyung-ki, išgirdęs mano atlikimą, pasakė: niekada nemaniau, kad operos solistai gali dainuoti tokią muziką. Būtinai reikia kažką daugiau sukurti! Tas „kažkas“ kūrėsi visą dešimtmetį. Dėliojosi po truputį. O Lady Gaga atsirado programoje netikėtai. Norėjau patobulinti operinį dainavimą, todėl ėmiau ieškoti neįprastų būdų. Pradėjau klausytis popdainavimo pamokų ir bandyti dainuoti. Taip programoje ir atsirado Lady Gaga. Kadangi visa mūsų kūryba vyko su gera humoro doze, nutarėme pasinaudoti Lady Gagos filmo pavadinimu ir saviironiškai pavadinti programą „A Diva is Born“.

Ką jums pačiai reiškia žodis „diva“? Dažnai ja jaučiatės?
Žmonės man primena, kad tokia esu. Todėl pamiršti būtų sunku. Tik aš niekada nemėgau „divų žaidimo“. Buvimas diva tradiciškai suprantamas kaip pabrėžtinas noras būti aukščiau kitų, laikyti distanciją. O aš turiu priešingus norus: bendrauti, būti atvira. Žinoma, kai reikia pakovoti, būna „įjungiu divą“. Tai kažkur manyje, matyt, ji vis dėlto yra.
Naują programą dar siūloma vadinti „Jei Puccini sutiktų Lady Gagą“. Papasakokite, kaip derinami tarpusavyje tokie skirtingi žanrai? Kas viską apjungia?
Įprastai labai vengiu tokios kūrinių ir žanrų mišrainės, nes labai retai ji pavyksta skoningai. Ir čia labai bijojau ir ilgai dėliojau. Mano galvoje visi programos kūriniai logiškai jungiasi tarpusavyje lyg viena didelė istorija.
Tai bus tokia Asmik, kokios dar nesame matę?
Tikrai nesu darius nieko panašaus, bet labai norėčiau daryti daugiau projektų, kurie nebūtų tradiciniai gala koncertai. Pati nuo jų pavargau. Labai norisi per koncertus pasakoti istoriją, nei tik dainuoti arijas keičiant gražias sukneles... Esu žinoma kaip dramos karalienė, žmogus mokantis virkdyti. O čia bus labai įvairių jausmų, bus ir humoro dozė, ir daug tikrosios manęs.
„A Diva is Born“ pirmą ir vienintelį kartą buvo atlikta Vienos valstybinėje operoje, galima sakyti: žanro šventovėje. Ko gero, tokio turinio programa tapo didele staigmena tradicinei jos publikai?
Buvo labai baisu, kai paskelbėme „A Diva is Born“ premjerą Vienos operoje. Bilietai buvo parduoti lyg į kamerinės muzikos koncertą, nors pagal pavadinimą jau buvo galima įtarti, kad renginys nebus įprastas. Tačiau žmonės nesigilino, todėl tikrai nesitikėjo to, ką išgirdo. Vienos nacionalinė opera yra itin konservatyvi vieta ir įpainioti į šią mano avantiūrą būtent ją, buvo didelė rizika. Labai norėčiau padėkoti Vienos operos direktoriui, kuris pasitikėjo ir palaikė.
Kokios buvo publikos emocijos po „A Diva is Born“ atlikimo Vienoje?
Ji tikėjosi vieno, gavo visai kitką. Bet galų gale viskas pavyko puikiai. Pabaigoje ta konservatyvi Vienos operos publika dainavo kartu. Jautėsi, kad mane priėmė kitokią: stovinčią scenoje su mikrofonu ir dainuojančią Lady Gagą. Ir tas jausmas buvo nuostabus. Dabar daug žmonių Vienoje manęs klausinėja, ar bus pakartojimas. Todėl, tikiuosi, kad projektas po dviejų parodymų Lietuvoje gyvens toliau ir išvys dar daugiau pasaulio scenų.
Pasirodymo režisierė – Dalia Ibelhauptaitė. Tai intriguoja. Ar galime tikėtis daugiau nei vien koncerto?
Dalia yra mano draugė ir sutiko patobulinti bei pakoreguoti pasirodymą. Tačiau jis nevirs spektakliu, koncerto žanras išliks. Tiesiog, drauge tobuliname detales, kad jame glūdinti istorija taptų kuo geriau suprantama klausytojams. Be to, dirbs ir visa profesionalų komanda: garso režisierius Philipp Treiber, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, prie vaizdų ekranuose darbuojasi videografas, animacijos dailininkas Linartas Urniežis, dizainą sukūrė Aurimas Kadzevičius.
Programą atliekate su garsiu britų pianistu Hyung-ki Joo, kodėl būtent jis tapo jūsų scenos partneriu?
Hyung-ki Joo yra nuostabus! Jis ne tik aukšto lygio profesionalas, bet unikumas, žinomas savo teatrališkais ir komiškais pasirodymais. Jo indėlis į „A Diva is Born“ yra daug daugiau nei akompanimentas. Muzikinės komedijos žanre jis nepakeičiamas ir be jo šis mano pasirodymas negalėtų įvykti.
Esate netipiška operos solistė. Visuomet buvo galima įtarti, kad viduje tūno maištininkė, kurios jokios griežtos taisyklės nesugebės įrėminti. Ar šita programa ir yra būdas paleist ją į laisvę?
Šiandien labai sudėtinga įvardinti, kas yra tipiška. Bet taip – aš esu maištininkė, jei vertintume mano gyvenimo būdą ir pasiryžimą daryti tai, ką noriu. Ar visada sąmoningai tai darau? Ne... Mano gyvenimas ir dainavimas nėra deklaracija. Ir šis koncertas nėra deklaracija, tai greičiau išpažintis.
Ar turite kokią nors išankstinę žinutę būsimiems koncertų „A Diva is Born“ Vilniuje ir Kaune žiūrovams? Kaip nusiteikti, kam pasirengti?
Prieš šią programą Lietuvoje, mane vėl užplūsta toks pat jaudulys, kaip ir Vienoje. Ateisiu pas jus atvira širdimi, nežinodama, kaip jūs mane priimsite ir rizikuodama. Labai tikiuosi to ir iš jūsų. Ateikit ir surizikuokite priimti mane, kokia esu.