Kurie gėrimai padeda, o kurie kenkia Jūsų kepenims

Nerasime žmogaus, kuris nežinotų, kad per didelis alkoholio kiekis kenkia kepenims. Tačiau tai turbūt viskas, ką žinome apie gėrimų ir kepenų ryšį.

O gėrimų yra daug. Ir jie skirtingai veikia mūsų kepenis.


Kefyras


Yra gėrimų, kurie kepenims tik padeda atlikti jų itin svarbų darbą. Vienas jų – kefyras, dažnai vadinamas virškinamojo trakto šluota. Kefyrą galima keisti neriebiu geriamuoju jogurtu.


Sultys



Shutterstock nuotr.



Pamirškite apie sultis pakuotėse. Jei Jums iš tiesų rūpi sveikos kepenys, pradėkite ruošti sultis patys (tik nepamirškite atskiesti švariu vandeniu). Tarkime, iš petražolių ir bazilikų gautumėte puikų sveikuolišką kokteilį. Neįprasta? Užtat naudinga ir puikiai valo kepenis. O ruošdami kokteilį iš vaisių ir daržovių nepamirškite moliūgo, kuris turi labai daug kepenims itin reikalingo magnio.


Kompotas


Iš šviežių vaisių ir uogų išvirtas kompotas – puikus vitaminų, taip pat magnio ir kalio, kurių gausu uogose, šaltinis. Toks kompotas aktyvina virškinimo trakto darbą ir padeda kepenų darbui.


Kava



Shutterstock nuotr.



Mėgstate kavą? Negalite gyventi be šio aromatingo gėrimo? Gerkite ir toliau, nes, pasirodo, kava naudinga kepenims (žinoma, kalbame apie natūralią pupelių kavą). Šiandien sakoma, kad kava puikiai veikia kaip kepenų cirozės profilaktinė priemonė.


Žalioji arbata


O štai žalią arbatą reikėtų gerti atsargiai. Jei jaudinatės dėl kepenų, žinokite, kad šis gėrimas gali joms pakenkti. Žaliojoje arbatoje yra tam tikros rūšies antioksidanto, kuris, manoma, nepalankiai veikia kepenis. Tiesa, norint joms pakenkti, reikėtų žaliąją arbatą gerti visą dieną, netgi vietoje valgio.


Gazuoti gėrimai


Saldžius gazuotus gėrimus reikėtų pamiršti. Italų mokslininkai tyrė vaikus, kuriems nustatytas nealkoholinės kilmės kepenų suriebėjimas. Jie nustatė, kad 90 proc. šių vaikų reguliariai gėrė saldžius gazuotus gėrimus.


Nestiprūs alkoholiniai gėrimai



Shutterstock nuotr.



Straipsnį pradėjome nuo fakto, kad alkoholis kenkia kepenims. Su šia tiesa nepasiginčysi. Deja, kai kurie mano, kad silpnas alkoholis nėra toks pavojingas. Jie klysta. Tokiuose gėrimuose yra nemažai cukraus, o tai irgi nepadeda kepenų veiklai.


Energetiniai gėrimai


Mokslininkai ginčijasi, koks gėrimas labiausiai žaloja kepenis. Antireitingų viršūnėje – energiniai gėrimai. Juose – daug kofeino, kuris tiesiog siurbia energiją iš ląstelių. Kepenų – taip pat, ir jos tada praranda galimybę normaliai funkcionuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis