Pasaulyje garsus onkologas R. Thomas: „Vėžį gali padėti įveikti ir gyvenimo būdo pokyčiai“

Išskirtiniame interviu Kembridžo universiteto profesorius, garsus onkologas Robertas J. Thomas atskleidžia paprastus gyvenimo būdo veiksnius, padedančius užkirsti kelią sunkiems vėžiniams susirgimams.

Spalio pradžioje Lietuvoje svečiavosi daugiau nei 30 metų onkologinių ligų gydymo patirtį turintis Kembridžo universiteto profesorius, onkologas Robert J. Thomas. Žinomas profesorius paskaitas skaitė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos medikams bei visuomenei.


Onkologo trijuose miestuose klausėsi apie pusė tūkstančio Lietuvos medikų, o susitikimas su visuomene Vilniaus universitete pritraukė net keletą šimtų klausytojų.



Robert J. Tomas
Robert J. Tomas
Organizatorių nuotr.



Kaip įveikti ligą


Jungtinėje Karalystėje Kembridžo universitetinėje Bedfordo ligoninėje konsultuojantis profesorius kelis dešimtmečius ieško atsakymo į klausimą, koks gyvenimo būdas po onkologinės diagnozės padeda pacientams ne tik kokybiškai gyventi, bet ir įveikti ligą.


Lietuvoje vykusiose paskaitose jis pristatė kartu su Kembridžo universiteto mokslininkais atliktą nepriklausomą Jungtinės Karalystės nacionalinį Pomi-T klinikinį tyrimą, kurio metu buvo tiriami polifenoliai, pajėgūs slopinti uždegiminius procesus organizme, kovoti su onkologinėmis ir kitomis lėtinėmis ligomis. Nacionaliniame tyrime dalyvavo prostatos vėžiu sergantys vyrai, jie vartojo specialiai tyrimui sukurtą preparatą iš polifenolių gausių keturių superproduktų ir rezultatai nustebino net pačius tyrėjus – liga traukėsi arba nustojo progresuoti beveik pusei preparatą vartojusių tiriamųjų.


„Vis daugiau žmonių gyvena su vėžiu, todėl reikia vis daugiau priemonių, kurios padėtų žmonėms pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi šiuo tyrimu, kuriam ir teko vadovauti. Polifenoliai yra gamtos dovana, ir tai pirmasis toks tyrimas, kuris parodo, kad vėžiu sergantis žmogus gali labai daug sau padėti, pakeisdamas mitybą ir gyvenseną. Šie veiksniai akivaizdžiai pagerina gydymo poveikį“, - šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ laidoje pasakos profesorius R. J. Thomas.


Vilniuje įvyko ir žymaus britų onkologo paskaita visuomenei, kuri taip pat sulaukė didelio dėmesio. Profesorius papasakojo apie gyvensenos veiksnius, kuriuos visiems sergantiems vėžiu rekomenduoja paversti savo kasdiene rutina: mažinti antsvorį, rūpintis žarnyno mikroflora, atsisakyti pridėtinio cukraus, kasdien judėti bei papildyti mitybą polifenoliais.



Robert J. Thomas
Robert J. Thomas
Organizatorių nuotr.



„Žinoma, ne visada lengva tą padaryti, kadangi gydant nuo vėžio pacientams dažnai pasireiškia šalutinis poveikis: nuovargis, sąnarių skausmai ir kiti simptomai. Nėra lengva įtikinti žmogų su tokiais simptomais dar ir mankštintis, valgyti sveiką maistą, sveikai gyventi, tačiau mes turime nenuginčijamų įrodymų, kad iš tiesų tai padeda ir dėl to vėžio gydymas tampa efektyvesnis“, - teigs profesorius R. J. Thomas.


A. Stonys pakeitė labai daug gyvenime


Kemridžo profesoriaus susitikimą su Lietuvos visuomene organizavęs viešosios įstaigos “Įveik vėžį” vadovas bei garsus iliuzionistas Arvydas Stonys jau trejus metus vadovaujasi profesoriaus R. J. Thomas metodika, konsultuojasi su Lietuvos medikais, todėl gali džiaugtis sėkmingais rezultatais kovoje su prostatos vėžiu. Prisiminęs pirmąją akistatą su kraują stingdančia diagnoze, žinomas vyras teigia nenuleidęs rankų ir iškart ėmęs ieškoti jam tinkamiausių gydymo būdų be operacijos, chemoterapijos ar spindulinės terapijos, todėl pasirinko aktyvią stebėseną, o jos metu – gyvensenos pokyčius ir polifenoliais papildytą mitybą.



A. Stonys
A. Stonys
Organizatorių nuotr.



Arvydas Stonys atrado Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto J. Thomas mokslinius tyrimus, rekomendacijas dėl mitybos ir judėjimo, taip pat Anglijos mokslininkų sukurtą ir klinikiniais tyrimais patvirtintą specialų maisto papildą iš polifenolių gausių 4 superproduktų: ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos. Jo jis vartojo net keliskart daugiau, nei žmonės klinikiniame tyrime. Arvydas trejus metus laikėsi visų profesoriaus sukurtos metodikos nurodymų ir yra įsitikinęs, kad polifenolius drąsiai galima vadinti ypatinga gamtos dovana kovoje su onkologinėmis ligomis greta kitų gydymo metodų, nes jo liga regresavo ir yra suvaldyta.


„Pakeičiau labai daug ką savo gyvenime: iš pagrindų pakeičiau mąstymą, atsisakiau negatyvių minčių, atsisakiau cukraus ir alkoholio, mitybą papildžiau polifenoliais. Vėžys – klastinga liga, bet reikia ieškoti moksliškai paremtų būdų, kaip jį suvaldyti“, - laidoje patarimais dalysis A. Stonys.


Žinomos moterys ragina tikrintis dėl krūties vėžio


Laidoje dėmesys taip pat bus skiriamas ir kitai onkologinei ligai, kuri dažniausiai pakerta moteris. Krūties vėžys yra labiausiai paplitusi moterų vėžinė liga, kasmet visame pasaulyje diagnozuojama apie 2 milijonus naujų jos atvejų. Šį sekmadienį laidoje rūpintis savimi bei savo sveikata ragins ir puikiai žinomos moterys: mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė, aktorė Ineta Stasiulytė bei TV laidų vedėja Renata Šakalytė.



R. Šakalytė
R. Šakalytė
Organizatorių nuotr.



Skatindamas kitus nenumoti ranka į savo sveikatą skaudžia patirtim pasidalys ir neseniai žmonos – žinomos socialinės verslininkės Ingridos Šulcienės – netekęs vyras Vytautas Šulčas. Moterį pakirto krūties vėžys.

„Ji buvo ne tik žmona ar vaikų mama, ji buvo mano gyvenimo partnerė. Kartu praleidome beveik 27-erius metus... Jos diagnozė buvo tarsi dar vienas gyvenimo mestas iššūkis, su kuriuo turėjome susitvarkyti...“, - sunkiai ašaras tramdydamas laidoje kalbės V. Šulcas.



V. Šulcas
V. Šulcas
Organizatorių nuotr.



Medicinos laida „Sveikatos medis“ - sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis