Kas E. Vitulskienei geriausia po sporto

Prieš penkis mėnesius mama tapusi 26 metų Erika Vitulskienė atvirai prisipažįsta nesitikėjusi, kad po gimdymo pradėti sportuoti ir įsivažiuoti į rimtą bus sunku.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Blakstienų tušo TOP10: kuriuos labiausiai mėgsta įžymybės?
- M. Repšys: ilgalaikiai santykiai jaunajai kartai neatrodo didelė vertybė...
- Agnė Gilytė: turiu kelis nepamainomus grožio ritualus
- Dizainerės Ramunės Piekautaitės pasiūlymai šiai vasarai
- Rūkytos vištienos ir kiaušinių mišrainė

Vis dėlto jos režimas galėtų tapti pavyzdžiu visoms – moteris kasdien bent po dvi valandas praleidžia sporto salėje. E. Vitulskienė teigia, kad geriausias atsipalaidavimas po sporto ir kūdikio priežiūros jai – minkšta lova ir miegas.

Kodėl ryžaisi dalyvauti „Impuls“ sporto projekte? Kaip dažnai praveri sporto klubo duris?

Galiu pasakyti paprastai: sportuoju, kad geriau jausčiausi. Aišku, kilogramų numesti norisi, bet ne juose esmė. Noriu atstatyti savo nugarą, kuri, jaučiu, yra susilpnėjusi, ir noriu susigrąžinti šypseną. Žinau, kad sportuojant tai įmanoma padaryti. Stengiuosi treniruotis kiekvieną dieną, 2-3 valandas.

Apskritai aš esu sporto maniakė. Gal negražiai išsireikšiu, bet labai bijau senatvės, ligų, todėl manau, kad turiu judėti ir sportuoti. Nuo pat vaikystės mano laisvalaikis visada būdavo susijęs su sportu. Ir visi su sportu susiję projektai man yra labai įdomūs.

Asmeninio archyvo nuotr.

O ar sunku kasdien sportuoti dabar, po ilgos pertraukos?

Atvirai prisipažinsiu – negalvojau, kad bus taip sunku. Kadangi pusę metų mano sportas apsiribojo lengvomis mankštomis, dabar kūnas nelabai pasiruošęs rimtesniam fiziniam aktyvumui. Bet judėti reikia. Žinau: jei nuosekliai dirbsiu, anksčiau ar vėliau bus ir rezultatas. Tiesiog reikia visada į sporto klubą eiti su gera nuotaika, o esant galimybei – ir gera kompanija.

Sakyk, o kaip pavyksta suderinti motinystę su rūpinimusi savimi? Tikriausiai laiko sportui rasti sunkiau negu anksčiau?

Tikrai taip, sunku rasti laiko. Nors sportuoti vis tiek norisi – kiekvieną rytą, tik atmerkus akis, galvoju, kada galėsiu pasportuoti. Ir tas vidinis noras kažkur giliai kirba iki pat vakaro. Jaučiu stiprų atsakomybės prieš save pačią jausmą, stengiuosi planuoti laiką, kad ir kūdikiu pasirūpinčiau kaip pridera, ir sau laiko liktų. Pripažinsiu, kartais sporto salėje irgi šiek tiek graužia sąžinė, kad ne su vaikučiu esu, o sau dėmesį skiriu. Be apskritai tikiu, kad jei mama nori būti laiminga, ji turi nepamiršti savo gerovės.

Asmeninio archyvo nuotr.

Kokius pratimus darai? Kas padėjo pasirinkti veiklą sporto klube?

Padėjo treneris, tačiau ir pati aktyviai rinkausi mėgstamus pratimus, juk negalima sportuoti per prievartą. Pusvalandį stabiliai atlieku kardio pratimus, tada būna kūno dizaino, anticeliulitiniai pratimai. Aišku, ilgai nesportavus kol kas nežibu, bet rankų nenuleidžiu. Sunkiausia daryti pratimus pilvo presui, tada pasiskambinu savo treneriui, kad ateitų pastovėti šalia. Jis man neleidžia simuliuoti.

Ar kaip nors palepini save po sporto?

Miegu. Tai pats geriausias lepinimasis.

Ką apie tavo treniruotes mano vyras, ar palaiko?

Labai džiaugiuosi loterijoje ištraukusi tokį vyrą, su kuriuo vienas kitą palaikome bet kuriuo gyvenimo atveju.

Ką patartum kitoms neseniai pagimdžiusioms moterims, kurios nori kuo greičiau atgauti gerą formą ir jaustis gerai?

Pirmiausia svarbu jokiu būdu psichologiškai savęs nespausti. Žinau, kaip yra sunku, kai imi tai daryti. Tada ir pats savęs nekenti, įsileidi daug blogų minčių į galvą. Būtina viską daryti su malonumu. Ir, žinoma, susidėlioti prioritetus: kad ir koks būtų mamos hobis, pirmoje vietoje privalo išlikti vaikas ir jo laimė.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis