Sportuojame su Oksana Zlatkovaite: kokie pratimai padės turėti liekną liemenį

Oksana Zlatkovaitė visada kelia susižavėjimą, tačiau sunku nepastebėti, jog šiuo metu ji atrodo geriau nei bet kada – figūra išraiškingesnė, dailesnė, nugara tiesesnė, o laikysena grakštesnė. „Kur paslaptis?“ - teiraujamės.

Oksana prisipažįsta, kad prisiversti sportuoti nuolat - ypač sudėtinga.

„Trenerei pati pasiūliau sugalvoti motyvacinę sistemą, priversiančią sportuoti. Ji ėmė ir sugalvojo! Dabar jau dienotvarkę dėlioju priklausomai nuo treniruočių grafiko. Labai tuo džiaugiuosi. Jaučiuosi tikrai geriau ir matau, jog kūnas pasikeitė”, - paslaptį atskleidė Oksana. Ji sportavo ir anksčiau, tačiau rasti tinkamą žmogų, kuris motyvuotų, priverstų laikytis disciplinos bei po kurio treniruočių norėtųsi kalnus versti, o ne šliaužti – nelengva.

Oksanos trenerė Eglė Afanasjeva džiaugiasi, jog Oksana grįžo į treniruotes ir įsipareigojimus vykdo sąžiningai.

„Apie susitarimą jau net nebekalbame. Priešingai – Oksana pati labai pergyvena, jei tenka praleisti treniruotę. Taip pat labai aiškiai matau, kad fizinė moters forma gerokai pasitaisė“, - pagyrų negaili trenerė.

Eglės įkurtoje studijoje „Enso“ O. Zlatkovaitė užsiima jėgos bei tempimo pratimais, kurie ypač stiprina giliuosius raumenis, gerina laikyseną bei keičia kūno formas. Pratimai atliekami be skubos, lėtai, skiriamas didžiulis dėmesys jų taisyklingumui.

„Ruduo - puikus metas pradėti kažką naujo, todėl noriu puikiomis treniruotėmis pasidalinti su moteris.lt. Patikėkite, rezultatai netruks pasijausti, o kūnas tikrai pasikeis. Tik tai, ką parodysiu, atlikite sąžiningai“, – pataria Oksana.

E. Afanasjevos sukurta pratimų programa apima tris dalis, kurių kiekviena skirta skirtingai raumenų grupei treniruoti.

Pirmoji pratimų serija skirta turbūt aktualiausiai kūno vietai – liemeniui ir pilvo presui. “Nors Oksana yra liekna, pilvo preso stiprinimas bei liemens dailinimas yra privaloma treniruotės dalis”, – sako trenerė. Ji taip pat akcentuoja, jog svarbu pratimus nuolat keisti, didinti trukmę ar įtraukti naujų variacijų – taip jos nepraras efektyvumo.

Apšilimas

Nė žingsnio be apšilimo. Šį kartą naudosime jogišką, pratempiantį pagrindines raumenų grupes, ypač liemenį ir nugarą. Pakartokite tokį apšilimą 10 kartų, tik tuomet padėkite kelius, atsisėskite ir pailsėkite. Galite kiekvieną pozą užlaikyti tiek, kiek norisi, svarbiausia neskubėti ir pajausti, kaip prabunda kūnas.

Pilvo pratimas 1

Šis pratimas puikiai susitvarkys su liemens dailinimu. Pradžioje atsisėskite, kojas pastatykite pečių plotyje, nuleiskite pečius, bambą lengvai įtraukite nugarą lengvai išlenkiant. Rankas sudėkite prieš save ir atlikite nuo 10 iki 20 liemens sukinių į kiekvieną pusę, tada rankas padėkite ant kelių ir pailsėkite. Jei per sunku, vieną ar abi rankas padėkite ant šlaunų.

Pratimas Nr 2

Tai šiek tiek pasunkintas pirmojo pratimo variantas. Kartokite bent po 10 kartų į kiekvieną pusę. Jei atlikti pratimą sunku, kelkite sulenktą koją ir prisilaikykite rankomis. Jei per lengva - koją tieskite aukščiau ir atlikite didesnį pakartojimų skaičių.

Pratimas Nr 3

Nesudėtingas pratimas, kurio metu patys galite reguliuoti sudėtingumą. Jei sunku, loškitės atgal tik truputėlį ir prisilaikykite, jei lengva, loškitės giliau. Tempą taip pat galite pareguliuoti patys, atminkite nuleisti pečius, būtinai kvėpuokite. Neskubėkite. Ir jei pajausite bet kokį skausmą, sustokite.

Pratimas Nr 4

Pratimą pritaikykite savo jėgoms. Jei sunku, kojų netieskite pilnai, tebūnie jos sulenktos. Kartokite nuo 10 iki 20 kartų.

Pratimas nr 5

“Lenta” - nuostabus pratimas ne tik pilvui, bet ir daugeliui kitų kūno raumenų stiprinti. Laikant “lentą” svarbu išlaikyti kūną tiesų, t.y. pilvas, sėdmenys turi būti įtempti, kojos stiprios ir aktyvios, pečiai nuleisti, kaklas ilgas, galva tiesioje pozicijoje. Būtina kvėpuoti. Pradedantiesiems rekomenduojama pratimą atlikti su padėtais ant žemės keliais. Laikykite nuo 30 iki 60 sekundžių.

Pratimas nr 6

Smagus pratimas, kurio metu ne tik dirbame su pilvu, bet ir pratempiame kojas. Kartokite nuo 10 iki 20 kartų, tada kojas nuleiskite ir pailsėkite. Tempkitės į priekį su iškvėpimu, neskubėkite. Jei kojų neišeina laikyti tiesių, laikykite sulenktas.

Pratimas Nr 7

Šį pratimą tikriausiai galima būti vadinti pilvo pratimų protėviu. Tačiau tai, kas yra senai pažįstama, nereiškia, jog tai yra blogai. Puikus pratimas stiprinantis visą kūną ir ypač juosmens korsetą. Atkreipkite dėmesį, jog nevalia sukelti pečių ir uždengti alkūnėmis veido. Patiems reikia per juosmenį suktis į šonus.

Pratimas Nr 8

Pratimas, kurį galite kartoti tiek kartų, kiek pavyks. O galbūt jums patinka statika ir joga? Tuomet galite šiek tiek nuleistas kojas tiesiog laikyti. Nugara lieka prispausta prie grindų. Jei sunku, kojas galite sulenkti. Pratimą kartokite nuo 10 iki 20 kartų arba laikykite iki 30 sekundžių.

Pratimas Nr 9

Šis pratimas kaip mat leis pajausti stiprėjantį pilvo presą. Svarbiausia neskubėti ir nekelti dubens iš inercijos. Efektui padidinti atlikite pratimą kuo lėčiau ir kėlimo metu įtraukite dubens dugną. Pratimą kartokite nuo 10 iki 20 kartų.

Tempimo pratimas Nr 1


Tempimo pratimas Nr 2

Po pratimų pailsėkite, pasitempkite, nusiraminkite. Neskubėkite, tempkitės lėtai ir su malonumu. Tiek, kiek šiandien norisi.

“Valio! Padarėte išties nemažai. Rezultatai tikrai netruks pasijausti”, – įkvėpimo doze pasidalino O. Zlatkovaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis