Anemija vadinama paslėptąja epidemija ir gali užklupti bet kurio amžiaus žmogų. Labiausiai paplitusi geležies stokos mažakraujystė. Tačiau ji pajuntama ne iš karto.
Pirmiausia pradeda sekti organizmo geležies atsargos. Žmogus ima jausti mieguistumą, silpnumą, nuovargį, į akis krenta veido blyškumas. Gali atsirasti noras valgyti kažką aštraus, pikantiško, rūgštaus. Kartais sutrinka net uoslė.
Vis labiau trūkstant geležies žmogus darosi labai dirglus, jautrus, emociškai nestabilus. Vaikai sunkiau mokosi, sukoncentruoja dėmesį.
Norint atskleisti dar tik beprasidedančią anemiją, reikia atlikti feritino (geležies atsargų) tyrimą. Tuomet laiku galima išvengti sveikatos sutrikimų. Bendrasis kraujo tyrimas anemiją parodys tik tuomet, kai organizmo geležies atsargos jau bus išsekusios; lauks ilgas gydymas.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad mažakraujystė pasaulyje vargina kas trečią gyventoją. Lietuvoje žmonės anemija serga tris kartus dažniau nei Europoje ar Amerikoje. Prieš kelerius metus Lietuvoje atlikto tyrimo metu išaiškėjo, kad anemija vargino 34 proc. pacienčių.
Gana dažnai mažakraujystė nustatoma mažiems vaikams. Geležies stoka dažna ir paauglystėje. Į rizikos grupę taip pat patenka nėščiosios, kūdikius maitinančios motinos, vegetarai, aktyviai sportuojantys bei pagyvenę žmonės.
Profilaktiškai atliekant anemijos tyrimus galima būtų išvengti ir kai kurių psichologinių, elgesio pokyčio problemų. Atsikračius mažakraujystės, pagerėja žmonių būsena.
Gydant anemiją reikalingi geležies preparatai. Tik atminkite, kad geležies preparatų gydomasis efektas pasireiškia po kelių savaičių ar net mėnesių, o reikiamą kiekį organizmas sukaupia mažiausiai per tris mėnesius.
Skirkite laiko sau! Balandžio 24, 25 d. sveikatos ir grožio dienos Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje. Daugiau info: http://www.vcup.lt/renginiai/skirkite-laiko-sau-21