Kaip lieknėjant nepritrūkti energijos?

„Vis laukiu, kada man pasidarys silpna ir nesulaukiu“, – po trečiosios lieknėjimo dienos juokiasi projekto dalyvė Živilė. Iki šiol įvairių dietų moteris yra laikiusi kelis kartus, tačiau ištverdavo vos po kelias dienas.

„Vos imdavau riboti maistą ar laikytis dietos, jau po kelių dienų apimdavo slogi nuotaika, alkis, irzlumas, pradėdavo trūkti jėgų. Laikydamasi labai mažo kaloringumo „Nutriless“ plano visų šių dalykų nejaučiu.

„Nutriless“ studijas išnagrinėjęs mitybos specialistas Artūras Sujeta padarė išvadą, kad esant ypač žemo kaloringumo dietoms glikeminis kraujo indeksas išlieka gana stabilus, o tai žymiai palengvina subjektyvius alkio požymius, atsiranda daugiau energijos, padeda numesti svorio.

Projekto organizatorių nuotr.

Atrodo, jėgų turiu tiek, kad galėčiau versti kalnus. Jaučiuosi lengva ir energinga“, – pasakoja Živilė.

Nors mitybos specialistas Artūras Sujeta patarė moteriai svertis tik kartą per savaitę, Živilė neištvėrė ir vėl užlipo ant svarstyklių. Svoris ir toliau krenta, tačiau labai nežymiai. A.Sujeta sako, kad tai – labai geras ženklas. Jeigu svoris krenta per greitai – organizmas patiria didelį šoką, todėl sveikatai gali būti daugiau žalos, nei naudos.

Projekto organizatorių nuotr.

Pasak jo, liekėjant svarbiausia yra išlaikyti saiką. Organizmas reaguoja į pokyčius, sumažėjusį kalorijų skaičių, todėl bando prisitaikyti. Kad lieknėtumėte sveikai, mitybos ir sporto specialistas rekomenduoja laikytis šių taisyklių:

1. Valgyti reikėtų 5-6 kartus per dieną. Idealiausia, jeigu valgyti pavyktų tolygiai, laikantis 2-3 valandų tarpų.

2. Valgykite lėtai! Kuo valgote lėčiau, tuo greičiau pasisotinate. Skonio receptoriai reaguoja į maistą, todėl lėtai valgant sotumo jausmas ateis dar nespėjus ištuštinti visos lėkštės.

Projekto organizatorių nuotr.

Laikantis mažo kaloringumo mitybos plano Živilės organizmui reikia ramybės, bet kartu nereiktų per daug atsipalaiduoti. Reguliarūs pasivaikščiojimai ir ramios mankštos yra pirmoji pagalba norintiems ne tik atsikratyti papildomų kilogramų, bet kartu ir stangrinti kūną. Yra tvirtinančių, kad geriausiai svoris krenta aktyviai sportuojant, o mityba nėra tokia svarbi, tačiau A.Sujeta su tokia nuomone griežtai nesutinka.

„Mes valgome 5-6 kartus per dieną, ar bent turėtume tiek kartų valgyti, o sportuojame, geriausiu atveju, vieną kartą. Todėl natūralu, kad jeigu valgysime bet ką ir bet kaip, sportas nesuteiks tokio efekto, kokio tikimės“, – įspėja mitybos specialistas.

Pasak jo, lieknėjant labai svarbu išlaikyti balansą – nealinti organizmo per dideliu fiziniu aktyvumu, taip pat stebėti, ar organizmui netrūksta naudingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų. Tai padės išlikti energingiems ir gerai nusiteikusiems.

Užsakymo nr.: PT_69279408

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis