Ką daryti, kai trūksta motyvacijos sportuoti?

„Vakar vyras padovanojo gėlių. Sakė už tai, kad esu nuostabi“, – susitikusi savo trenerę ir motyvatorę Vladą Musvydaitę pasigyrė Živilė. Jau vienuoliktą dieną lieknėjanti moteris nuo šiandien savo mitybos racioną papildys naujais produktais.

Dabar jos suvartojamų kalorijų kiekis bus padidintas iki 900. Dar po keturių dienų Živilė galės suvartoti iki 1000 kalorijų per dieną. Šiuo metu ji padidins ir fizinį aktyvumą. Moteris turės dar daugiau energijos, taigi, papildomas krūvis bus tik į naudą.

Projekto organizatorių nuotr.

Sporto trenerė V.Musvydaitė dažnai susiduria su žmonėmis, kurie nusiperka naujus sporto batelius, aprangą, tačiau iki sporto salės taip ir nenueina. Ji ir pati prisipažįsta, kad būna dienų, kai nesinori nieko daryti. Buvosi profesionali sportininkė sako, kad tokiomis akimirkomis geriausiai motyvuoja žmonės iš šalies.

Projekto organizatorių nuotr.

„Jeigu nusprendžiate lieknėti, labai rekomenduočiau susirasti žmogų, kurio paprašytumėte stebėti jūsų pažangą. Nes mes patys sau labai dažnai nuolaidžiaujame – pagailime ar pradedame simuliuoti. Živilei liepiau kasdien man siųsti nueitų žingsnių ataskaitą ir stebiu ar atlieka mano rekomenduotas mankštas. Galiu pasakyti, kad ši strategija pasiteisino šimtu procentu“, – sako V.Musvydaitė.

Živilė prisipažįsta, kad lieknėjant labai svarbus ir artimų žmonių palaikymas. Rudens vakarais anksti temsta, todėl pasivaikščioti labai dažnai ji eina kartu su vyru.

Projekto organizatorių nuotr.

„Aš einu, o jis važiuoja šalia dviračiu, nes mano tempas vyrui yra per didelis. Nemėgstu vaikščioti nei klausantis muzikos, nei kalbantis telefonu, todėl man tai yra pats kokybiškiausias poilsis. Dar vienas privalumas – geriau pažįstu kaimynus“, – nusijuokia Živilė.

Nesvarbu koks oras – net jei lyja – Živilė sąžiningai eina pasivaikščioti. Savo gatvelėje ji susitiko kaimynę, kuri, pasirodo, irgi skaičiuoja žingsnius. Taip moteris rado bendramintę, su kuria šnekučiuojantis be vargo pasiekė dienos tikslą – 10 tūkstančių žingsnių.

Projekto organizatorių nuotr.

V.Musvydaitė įsitikinusi, kad vaikščioti galima bet kokiu oru, svarbiausia – gera apranga. Nebūtina šiltai prisirengti. Šaltuoju metų laiku ji rekomenduoja įsigyti specialią termo aprangą. Buvusi profesionali bėgikė ragina atkreipti dėmesį ir į batus. Idealiausiai būtų įsigyti patogius, sezonui pritaikytus ėjimo arba bėgimo sportinius batelius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis