Po 2 lieknėjimo savaičių – nauji atradimai

„Jau neatsimenu, kada taip gerai miegodavau. Jokių sapnų, jokių košmarų, miegu kaip užmušta“, –16-ąją lieknėjimo dieną šypsosi Živilė. Moteris pastebėjo, kad projekto pradžioje būdavo sunku užmigti, o dabar šios problemos nebeliko.

„Seniau būdavo ne tik sunku užmigti, bet ir nubusdavusi naktį vartydavausi nuo šono ant šono laukdama ryto. Dabar atsikeliu pailsėjusi ir, svarbiausia, jausdama lengvumą. Iš pradžių mitybos specialisto rekomendacija nevalgyti likus 2-3 valandoms iki miego man atrodė sunkiai įgyvendinama, o dabar nebeįsivaizduoju, kad gali būti kitaip“, – savo patirtimi dalijasi Živilė.

Projekto organizatorių nuotr.

Mitybos specialistas Artūras Sujeta sako, kad daug žmonių ima keisti savo mitybą, tačiau ne visada pagalvoja, koks gali būti svarbus dienos ir nakties režimas lieknėjant. Pasak jo, kokybiškas miegas yra ne mažiau svarbus, nei suvartojamų kalorijų kiekis.

Projekto organizatorių nuotr.

„Miegoti reikia mažiausiai 7-8 valandas, nes sveikai lieknėti mažai miegant yra neįmanoma. Jeigu yra galimybė, kartais gerai snūstelėti ir apie 20 minučių dienos metu, tada pailsi smegenys“, – pataria specialistas.

Teigiantys, kad svoris geriausiai krenta, kai kankina stresas ir nemiga bus teisūs, tačiau toks liekėjimas niekada nebus sveikas. Dar vienas pavojus – gyvenimo ritmui grįžus į įprastas vėžias, numesti kilogramai gali greitai sugrįžti.

Projekto organizatorių nuotr.

„Žmonės, kuriuos kankina nemiga, dažnai susiduria ir su kita problema – naktiniu valgymu. Naktis yra metas, kai organizmas turi ilsėtis, o mes jį priverčiame įjungti virškinimo ir kitas sistemas. Žmonės, kurie atsisako įpročio prisikirsti prieš miegą, labai greitai pastebi, kad gerėja ne tik miegas, bet ir savijauta ryte“, – sako A.Sujeta.

Normalu, kad pakeitus mitybos režimą kelias dienas būna sunkiau užmigti. Sumerkti akių neduoda gurgiantis pilvas ar mintys apie maistą. Tačiau mūsų organizmas unikalus tuo, kad sugeba labai greitai prisitaikyti prie pokyčių.

Projekto organizatorių nuotr.

Živilė mano, kad pasivaikščiojimai prieš miegą irgi gali būti viena iš priežasčių, kodėl dabar ji užmiega vos padėjusi galvą ant pagalvės. Po jų moteris jaučiasi labiau atsipalaidavusi ir nurimusi. Jau trečia savaitė, kaip lieknėjimo projekto dalyvė sąžiningai nužingsniuoja po 10 tūkstančių žingsnių, tai yra iki 9 kilometrų kasdien.

Užsakymo nr.: PT_69390216

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis