V. Musvydaitė – apie tai, kas irgi padeda lieknėti

„Manęs visi pradėjo klausinėti, kodėl aš taip jaudinuosi“, – nusijuokia projekto „Aš galiu sulieknėti!“ dalyvė Agnė.

Stengdamasi per dieną nužingsniuoti ne mažiau kaip 10 tūkstančių žingsnių ji išnaudoja kiekvieną laisvą minutę. Net kalbėdama telefonu moteris žingsniuoja pirmyn ir atgal.

Matydami nuolat iš vieno koridoriaus galo į kitą vaikščiojančią Agnę kolegos sunerimo, kas jai nutiko. Serialo „Moterys meluoja geriau“ vykdančioji prodiuserė daug laiko praleidžia kalbėdama telefonu, todėl jos bandymas surinkti kuo daugiau žingsnių, daugeliui atrodo kaip blaškymosi ir nerimo požymis.

Projekto organizatorių nuotr.

„Iš tiesų pastebėjau, kad vaikščiojimas man padeda susikoncentruoti, susidėlioti mintis. Jeigu per dieną nespėju surinkti viso reikiamo žingsnių skaičiaus, vakare einu pasivaikščioti. Tiesa, dabar anksti temsta, todėl turiu prašyti vyro, kad palydėtų. Tai irgi yra gera proga pabūti kartu“, – šypsosi Agnė.

Kol ji laikosi itin mažo kaloringumo mitybos režimo, intensyvus fizinis krūvis yra nerekomenduojamas. Tačiau net ir ramiai vaikščiojant papildomi kilogramai taip pat tirpsta. Agnei bėgimas dar nuo mokyklos laikų nepatinka, o štai ėjimas jai nekelia neigiamų emocijų.

Vaikščiojimo nauda yra ne šiaip sugalvotas mitas. Kad ėjimas gali būti ne prastesnis lieknėjimo pagalbininkas nei bėgimas patvirtina ir sveikos gyvensenos specialistai. Beje, žingsniavimo nauda yra kur kas didesnė, negu atrodytų iš pirmo žvilgsnio.

Projekto organizatorių nuotr.

Apie ėjimo naudą – tik skaičiais:

* Paskaičiuota, kad 2 val. ėjimo per savaitę net 30 procentų sumažina insulto tikimybę.
* 3 kartai per savaitę po 40 minučių pasivaikščiojimo gryname ore apsaugo planavimui ir atminčiai skirtas smegenų sritis.
* 30 min. ėjimo per dieną sumažina depresijos simptomus iki 36 proc.
* 3500 žingsnių per dieną sumažina diabeto tikimybę iki 29 proc.
* 4 valandos ėjimo per savaitę gali sumažinti klubakaulių lūžius iki 43 procentų.
* Valanda ėjimo per savaitę gali pridėti papildomus 2 gyvenimo metus.
* Viena valanda ėjimo per dieną gali dvigubai sumažinti nutukimo galimybę.

Projekto organizatorių nuotr.

Agnė džiaugiasi, kad jos pastangos laikytis mitybos režimo ir per dieną nueiti 10 tūkstančių žingsnių jau matosi ir atsistojus ant svarstyklių. Pirmąją lieknėjimo dieną užfiksuotus skaičius 80,1 kilogramą, ketvirtąją jį pakeitė 77,4 kilogramai.

Projekto organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis