Vlada Musvydaitė pataria, kaip sustiprinti pilvo presą

„Norite turėti tokį pilvo presą kaip aš – per dieną nueikite ne mažiau kaip 10 tūkstančių žingsnių, pabėgiokite ir, žinoma, tris kartus per savaitę atlikite pilvo preso stiprinimo pratimus“, – šypsosi asmeninių trenerių portalo „Sporto birža“ įkūrėja Vlada Musvydaitė.

Jūsų dėmesiui – trys moters mėgstamiausi pratimai pilvo preso raumenims stiprinti.

Pirmas pratimas:

Atsigulkite ant nugaros, ją pilnai priglauskite prie žemės. Kojas sulenkite per kelius, rankomis suimkite galvą taip, kad alkūnės būtų nukreiptos stačiu kampu į viršų. Įtraukdami pilvo preso raumenis lėtai kelkite viršutinę kūno dalį į viršų ir vėl lėtai ištieskite nugarą ant žemės. Atlikdami šį pratimą neužlaužkite kaklo ir kilti stenkitės ne lenkdamiesi prie kelių, o kaip įmanoma labiau keldami alkūnes stačiu kampu į viršų. Pratimą atlikite 10-15 kartų.

Antras pratimas:

Viską atlikite taip pat, tačiau vietoje dviejų rankų, už galvos palikite tik vieną. Kitą ranką laikykite ištiesę ant žemės. Vėl lėtai kilkite į viršų ir gulkitės. Turite jausti, kaip intensyviau dirba šoniniai pilvo preso raumenys. Atlikę pratimą 10-15 kartų, be sustojimo pakeiskite rankas ir vėl atlikite pratimą. Šį kartą jau stiprinsite kitą pusę.

Trečias pratimas:

Gulėdami tokioje pat padėlyje uždėkite rankas ant šlaunų. Lėtai keldamiesi braukite plaštakomis aukštyn kelių link. Jeigu iš pradžių bus labai sunku, paprašykite, kad namiškiai palaikytų kojas. Pratimą reikėtų atlikti 10-15 kartų.

Projekto organizatorių nuotr.

V.Musvydaitė primena tris taisyklės, kurias reikėtų žinoti atliekant pratimus pilvo presui stiprinti:

1. Nedarykite pilvo preso stiprinimo pratimų ką tik pavalgę. Tinkamiausias laikas – prieš valgį arba pradėjus mažiausiai pusantros valandos po valgymo.

2. Atlikdami pilvo preso pratimus atkreipkite dėmesį į nugaros ir kaklo padėtį. Išriesta nugara arba per daug įtemptas kaklas gali tapti rimtos traumos priežastimi.

3. Atlikdami pilvo preso stiprinimo pratimus nepamirškite kvėpuoti. Prieš darant pratimą įkvėpkite, lenkdamiesi – iškvėpkite.

Projekto organizatorių nuotr.

Kaip stiprinti pilvo preso raumenis galite pamatyti šiame video.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis