4 paprasti įpročiai, kurie gali radikaliai pagerinti santykius su antrąja puse

Ne visada reikia titaniškų pastangų ir didelių pokyčių, siekiant pagerinti santykius su antrąja puse.

Nepaneigsime – norint santykių pokyčių, reikia pradėti nuo savęs. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad privalote iš esmės keisti savo charakterį, požiūrį į pasaulį, vertybes ar bendravimo stilių. Kartais tereikia pakeisti porą trejetą elementarių įpročių ir santykiai ima radikaliai gerėti. Kokie tie įpročiai, pasakoja žurnalistė Belinda Luscombe, knygos „Santuokologija“ (leidykla „Alma littera“) autorė. Beje, nors jos patarimai skirti porų santykiams gerinti, iš tiesų dauguma jų puikiai tinka, kalbant apie bet kokius santykius – su vaikais, tėvais, draugais ar kolegomis.


1. Pastebėkite, ką gero Jūsų sutuoktinis padarė


Dauguma žmonių ilgainiui nustoja pastebėti artimųjų pastangas ir už jas dėkoti, nes tai tampa įprasta rutina. Na, pamanyk, nuplovė automobilį ar pagamino vakarienę. Kas čia ypatingo? „Tyrimas, kurį 2015 m. atliko Džordžijos universiteto tyrimų centras, parodė, kad dėkingumo išreiškimas sutuoktiniui yra svarbiausias požymis, prognozuojantis santuokos kokybę, – teigia B. Luscombe. – Dar vieno tyrimo, kurį 2011 m. atliko Floridos valstijos universitetas, duomenimis, padėka partneriui skatina pozityvesnį požiūrį į jį.“ Sulaukęs padėkos, ne tik sutuoktinis pasijunta įvertintas, bet ir mes, ieškodami už ką jam padėkoti, ilgainiui pradedame įžvelgti tas jo teigiamas savybes, kurių anksčiau nepastebėjome. Tik labai svarbu, padėkojus susilaikyti nuo žodelio „bet“. Nesakykite: „Ačiū, kad padarei tokią skanią vakarienę, bet gaila, kad sunaudojai visą sūrį, neturėsiu rytoj pusryčiams.“


2. Švęskite sutuoktinio pergales


Normalu atšvęsti sutuoktinio paaukštinimą, gautą studijų diplomą, išleistą knygą. Kita vertus, galima švęsti ir menkesnius laimėjimus – tai, kad jis prašė įdomų straipsnį, pradėjo sportuoti, išmoko nardyti, pabaigė buto remontą ar pasakė puikų tostą. Tai daro teigiamą poveikį abiem. Jam, nes jaučiasi įvertintas ir mato, jog juo didžiuojatės. Ir jums, nes iš tiesų pradedate jį labiau vertinti.


3. Paprašykite padaryti jums paslaugą


Taip, perskaitėte teisingai – ne padarykite jam paslaugą, o paprašykite padaryti jums. „Tyrimai rodo, kad priversdami žmones padaryti jums paslaugą, padedate jiems pozityviau į jus žiūrėti, – rašo B. Luscombe. – Šis reiškinys netgi turi pavadinimą „Franklino efektas“. Pasakojama, jog Benjaminas Franklinas, žinodamas, jog labai nepatinka vienam ministrų kabineto nariui, paprašė jo paskolinti retą knygą. Kai Franklinas knygą grąžino ir mandagiai padėkojo, skolintojas su juo ėmė elgtis šilčiau.“ Prašydami paslaugos, leidžiam kitam žmogui pasijusti reikalingam, o tai yra pamatinis mūsų visų poreikis.


4. Pasimelskite už savo artimąjį


Aišku, malda neturėtų skambėti taip: „Padaryk, Dieve, kad jis nebebūtų toks mulkis ir tinginys“. Melstis turėtume už artimojo sėkmę, sveikatą, ramybę ar kitus dalykus. Pasak knygos „Santuokologija“ autorės, ne vienas tyrimas patvirtino, kad porose, kur sutuoktiniai meldžiasi vienas už kitą, yra mažiau įtampos, jie jaučiasi labiau patenkinti savo tarpusavio santykiais ir labiau vienas kitam įsipareigoję. Net iki tol skeptiškai į maldą žiūrėję, nereligingi mokslininkai stebisi šiuo fenomenu. Brianas Ogolsky iš Ilinojaus universiteto atvirai sako: „Jei būtumėte prieš 5 metus manęs paklausę, ką apie tai manau, būčiau atsakęs: „O, ne“. Bet išanalizavęs 50 metų vykdytus mokslinius tyrimus, jis surinko pakankamai įrodymų, pagrindžiančių maldos naudą. Kita vertus, kuo čia stebėtis? Jei meldžiamės už kitą žmogų, užuot meldęsi už save, vadinasi, jis mums labai rūpi. O argi ne tai vadinama meile

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis