Kokie yra geriausi ir veiksmingiausi būdai, kurie padeda nusiraminti vaikams?

Ar jūsų vaiką kažkada yra ištikęs pykčio priepuolis namuose, parduotuvėje ar bet kurioje kitoje vietoje? Greičiausiai, jog atsakymas bus taip, kadangi tai gana įprastas ir natūralus dalykas, auginant vaikus. Visgi užuot bandę juos papirkti žaislais, saldumynais ar kitais daiktais, geriau išbandykite tam tikras strategijas, kurios yra žinomos kaip padėsiančios nuraminti vaikus. Taigi, šiame straipsnyje ir pateiksime pačius efektyviausius būdus, kaip galima išmokyti jūsų vaiką valdyti stiprias emocijas. 

Ramus savas kampelis

 

Vienas iš būdų, kuris gali padėti vaikui nusiraminti - turėti tam tikrą savo vietą, kurioje galėtų atsipalaiduoti ir pabūti vienas, be kitų žmonių įsikišimo. Dėl to pasirūpinkite tokiu kampeliu vaiko kambaryje! Tai gali būti fotelis, pakabinamos supynės, vaikiški nameliai arba palapinės. Kad ir kas tai bebūtų, pasistenkite, jog vaikui toje vietoje būtų kuo maloniau ir patogiau būti. Ne paslaptis, jog mažyliui jo kambarys turėtų būti saugi zona, kurioje jis galėtų pasislėpti nuo įvairių išorinių dirgiklių. Galite nė neabejoti, pabuvęs net ir keliolika minučių pats su savimi, jis taps visai kitoks nei kad buvo prieš išeidamas į savo kambarį.


Piešimas ir spalvinimas

 

Tiek suaugusiems, tiek ir vaikams piešimas ir spalvinimas gali būti be galo raminanti veikla. Iš tiesų piešdamas vaikas gali išreikšti visas susikaupusias savo emocijas, taip kartu pašalindamas ir didelę dalį susikaupusio streso. Norint išbandyti šį būdą, vaikas tikrai nebūtinai turi lankyti dailės būrelį. Viskas, ką reikia padaryti, tiesiog aprūpinkite vaiką piešimo ar spalvinimo reikmenimis bei paskirkite vietą, kur jis galėtų nevaržomai kurti. Tiesa, galbūt pirmus kartus piešti galėtumėte kartu su vaiku, taip jis geriau supras, kaip visas šis procesas vyksta ir į ką svarbu susikoncentruoti.


Pasivaikščiojimas

 

Ne paslaptis, jog pasivaikščiojimas yra itin naudinga veikla mūsų fizinei ir emocinei sveikatai, todėl kuomet vaikas nervinasi, jaudinasi ar išgyvena kitas neigiamas emocijas, nepamirškite šiuo būdu pasinaudoti. Jei pastebėjote, jog vaikas yra suirzęs, nieko nelaukite ir kartu su juo išeikite pasivaikščioti. Matydamas aplinką bei kitus žmones, mažylis greitai užmirš, dėl ko jis buvo neigiamai nusiteikęs. Grynas oras pravalo mintis, o aplink esanti aplinka jas nukreipia visai kita, pozityvesne linkme, kadangi čia padidėja laimės hormonų lygis mūsų organizme. Jei norite dar efektyvesnio ir daugiau teigiamų emocijų sukeliančio pasivaikščiojimo, galite išbandyti naują parką su žaidimų aikštele ar kartu su savimi pasiimti dviratuką, paspirtuką ar bet kokią kitą vaiko naudojamą transporto priemonę.


Apsikabinimas

 

Galbūt tai pasirodys kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau jis tikrai nėra visuomet praktikuojamas. Kuomet vaikas susierzina, labai dažnai kartu ima nervintis ir tėvai, nesuprasdami, kaip būtų galima jį nuraminti. Tokios emocijos neduoda jokio teigiamo poveikio nė vienai pusei, todėl tėvai turėtų kaip įmanoma vengti perimti vaiko emocijas. Vietoje to geriau atžalai pasiūlykite apsikabinti – tai gali būti viskas, ko gali reikėti tuo metu mažyliui. Priglausdami vaiką prie savo kūno ir giliai kvėpuodami kartu su juo, galite padėti vaikui nusiraminti ar net atsipalaiduoti, todėl tikrai verta išbandyti šį būdą.


Raminantys, stresą mažinantys žaislai

 

Gali būti, jog nustebsite, o gal apie tai jau žinojote, tačiau yra nemažai žaislų, kurių pagrindinė funkcija ir yra nuraminti vaiką, sumažinti jo patiriamą stresą. Prie šių žaislų gali būti priskiriami minkšti kamuoliukai, kuriuos būtų lengva maigyti, migdukai, Rubiko kubas, fidget spinner suktukai ar dabar vis labiau ir labiau populiarėjantys Pop it antistresiniai žaislai. Kadangi daugelio iš šių žaislų veikimo principas pagrįstas to paties judesio kartojimu, visa tai veikia labai raminančiai. Žinoma, kuris iš šių žaislų bus efektyviausias jūsų vaikui, galite sužinoti tik eksperimentavimo būdu, o tai padaryti tikrai nebus sudėtinga, kadangi šie žaislai nekainuoja brangiai, o ir įsigyti juos itin paprasta. Taigi, tikimės, jog bent vienas patarimas buvo naudingas ir jį pavyks pritaikyti kasdieniniame gyvenime! Turėkite omenyje, jog jūsų tikslas turėtų būti išmokyti vaiką atpažinti neigiamas emocijas, jas įvardyti ir su jomis susitvarkyti. 

Užsakymo nr.: PT_74300

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis