Norite išlaikyti gražią odą – spartinkite medžiagų apykaitą

Jaunystė ne visada pranašesnė už brandų amžių. Neseniai mokslininkai paskelbė, kad dabartinė jaunoji karta sensta greičiau už savo tėvus, nes jų gerokai lėtesnė medžiagų apykaita.

Diabetas, aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, širdies veiklos sutrikimai – ligos, kurios anksčiau buvo būdingos vyresniems žmonėms, o dabar vis dažniau diagnozuojamos jaunuoliams.

Taip pat skaitykite:
Veiksmingi būdai, kurie padės atsikratyti pigmentinių dėmių
Kaip išryškinti mėlynas akis
Kada kirpti plaukus, kad jie taptų gražesni

Oda taip pat dalyvauja bendroje medžiagų apykaitoje, todėl, norėdamos išlikti gražios, moterys turėtų kuo anksčiau susirūpinti metabolizmą spartinančia sveika gyvensena.

Oda taip pat dalyvauja bendroje medžiagų apykaitoje
Oda taip pat dalyvauja bendroje medžiagų apykaitoje
Shutterstock nuotr.

Svarbiausias dalykas – su maistu gauti daug antioksidantų (vitaminų C ir E, likopeno bei kt.) ir vartoti kuo mažiau cukraus bei angliavandenių. Sportuoti bent po pusvalandį reikia beveik kasdien – tai skatina kraujotaką, mažina cholesterolio kiekį ir stiprina imunitetą. Be to, svarbu kuo daugiau būti gamtoje, nes tik gavusi tyro oro oda iš tikrųjų pailsi.

Kiekvieną dieną ant odos iš oro patenka kenksmingų medžiagų. Dėl to sutrinka drėgmės pusiausvyra, užsikemša poros, oda tampa dirgli. Būtinai kruopščiai valykite ją vakare, kad porose liktų kuo mažiau teršalų. Pasidairykite odos priežiūros priemonių, pasižyminčių antioksidaciniu poveikiu.

Vakare kruopščiai nuvalykite odą
Vakare kruopščiai nuvalykite odą
Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis