Londono mados savaitė šventė 40-metų jubiliejų: stiliaus tendencijos, išryškėjusios renginio metu

Londono mados savaitė yra pasaulinis talentų pristatymas, kurį kuruoja Britanijos mados taryba, švenčianti kūrybiškumą, įvairovę ir naujoves mados industrijoje. Turėdama turtingą 40 metų istoriją, Londono Mados Savaitė ir toliau yra įžymių bei besikuriančių dizainerių platforma, peržengianti mados ribas ir formuojanti mados industrijos ateitį.

Londono mados savaitė atšventė savo 40-metį su įspūdingu 2024 m. rudens/žiemos sezonu, pabrėždama miesto, kaip kultūros centro, vaidmenį ir kylančių talentų auginimo vietą. Didžiosios Britanijos mados taryba “British Fashion Council” šventė savo jubiliejų su įvairias renginiais, pristatydami dizainerių ir stilistikų įvairovę, laužė stereotipus ir skatino plėsti mados suvokimą, sujungė madą su menu bei technologijomis.


Šio sezono evoliucija atskleidė Londono mados pasaulio ryškų poslinkį įvairiomis kryptimis - nuo amžiaus įvairovės iki įvairių stiliaus estetikų. Dizainerių pristatytose kolekcijose vyravo gėlių elementai, ryškūs spalvų deriniai ir didelis demėsys skirtas sudėtingesnei drabužių konstrukcijai. Helen Anthony, Paolo Corzana, Tamar Keburia, J’Amemme, Gasanova, Sabirah, Labrum, Jack Irving, Nok Nok, Global Fashion Collective ir kiti - tai tik keli iš išsiskiriančiųjų kūrėjų, kurie pasižymėjo savo inovatyviomis kolekcijomis.


Vienas iš svarbiausių įvykių buvo Helen Anthony AW24 kolekcijos pristatymas – nesenstančios siuvimo technikos ir ribas laužančios estetikos derinys. Kolekcija pasižymėjo drąsiais moteriškais siluetais, ryškiomis spalvomis, reprezentuojančiomis įvairias kultūrines įtakas, ir prabangiais audiniais, austais Jungtinėje Karalystėje. Helen Anthony, dizaineris Naeemas Anthony, ir toliau kuria ryškų individualizmą su šiuolaikišku, aštriu ir drąsiu dizainu.



Helen Anthony AW24 kolekcijos pristatymas
Helen Anthony AW24 kolekcijos pristatymas
Darren Brade



Helen Anthony AW24 kolekcijos pristatymas
Helen Anthony AW24 kolekcijos pristatymas
Darren Brade



Šiais metais Londono Mados Savaitė globojo Ukrainos Mados Savaitę ir suteikė dizaineriams platformą, kur trys prekiniai ženklai TAMAR KEBURIA, J’AMEMME ir GASANOVA demonstravo savo 2024-2025m. kolekcijas, pademonstruodami Ukrainos mados pramonės jėgą ir atsparumą sudėtingomis sąlygomis.


Paolo Carzana, „New Gen“ talentas, pristatė „Melanchroninio kalno“ kolekciją – giliai asmenišką ir emocingą dizainerio darbą. Kolekcija įkvėpta dabartinių iššūkių, su kuriais susiduria žmonija ir žemė, vaizduojanti metaforišką kelionę į kalną, simbolizuojančią bendrą skausmo ištvermę ir taikos bei laisvės siekį. Dizaineris apmąsto savo šaknis ir paveldą, ypač semdamasi įkvėpimo iš savo senelio, kaip suvirintojo Kardifo įlankoje, patirties. Kolekcijoje yra įvairių audinių, įskaitant alaviją, rožių žiedlapius ir eukalipto pluoštus, o įvairi spalvų paletė pasiekiama naudojant natūralius dažus, tokius kaip juodasis riešutas ir ciberžolė. Dizaineris kolekciją dedikuoja velioniui seneliui ir pabrėžia savo tapatybės bei paveldo suvokimo svarbą.



Paolo Carzana kolekcija
Paolo Carzana kolekcija
Henry Gorse



Paolo Carzana kolekcija
Paolo Carzana kolekcija
Henry Gorse



„Nok Nok“, įkurta Angel Nokonoko, yra mados prekės ženklas, kuris sklandžiai sujungia muziką, madą ir socialines bei politines žinutes. Įkvėpta 70-ųjų nostalgijos, kolekcijoje yra nepaprastų, vintažinių pankiškų kūrinių, sukurtų taip, kad jie būtų nesenstantys ir universalūs. Kolekcijoje yra “Tie Dye” efektų ant džinsinių audinių, nemažai permatomų gaminių ir “oversized” drabužių. Džinsiniai ir drobiniai audiniai, kai kurie tvariai skalbiami Italijoje, demonstruoja įvairius metodus, tokius kaip plovimas akmenimis, naikinimas lazeriu, taip prisidėdamas prie tvarumo iniciatyvos ir sukurdamas kolekcijos vintažinį efektą.



„Nok Nok“ kolekcija
„Nok Nok“ kolekcija
Archyvo nuotr.



LABRUM London pristatė savo AW24 kolekciją, skirtą imigrantų įneštoms kultūroms. Dizaineris Foday Dum-buya pagerbė menininkus imigrantus medžiaginiais drapirais, tinkliniais švarkais ir siluetų „kultūriniu susiliejimu“. Kolekcijoje buvo demonstruojamos pasaulinės tekstilės technikos ir aksesuarai, įkvėpti pasaulinių kelionių, pabrėžiant harmoningą paveldo ir modernumo sintezę.



LABRUM London kolekcija
LABRUM London kolekcija
Archyvo nuotr.



Jau 22-uosius metus On|Off toliau plečia ribas bendradarbiaudama su menininko ir dizainerio Jacko Irvingo dėvimomis pripučiamomis meno skulptūromis. Kūrybinga gyva instaliacija demonstravo vandens požemį, sujungiant pažangias dirbtinio intelekto vaizdo projekcijos sistemas ir holografinę technologiją, kad būtų sukurta įtraukianti patirtis. Bendradarbiavimas su „L'Oréal Professionnel“ sujungė kūrybišką šukuoseną ir dirbtinio intelekto technologijas, iš naujo apibrėžiant mados ir meno sankirtą.


Sąmoningas demi-couture kuklių drabužių prekės ženklas SABIRAH pristatė kolekciją 1.7, įkvėptą Dominique'o Devereux iš devintojo dešimtmečio televizijos laidos Dynasty. Kūrybinė direktorė Deborah Latouche pagerbė galingą, žavingą Devereux asmenybę, naudodama rafinuotas spalvų paletes, senovinius papuošalus ir išskirtinį siuvimą. Kolekcija atspindėjo vintažinį žavesį ir įtampą, tuo pat metu pabrėžiant stiprumą per puošnumą.



SABIRAH kolekcija
SABIRAH kolekcija
Chris Yates



Londono mados savaitės 40-ies metų jubiliejus buvo svarbus mados industrijos įvykis, demonstruojantis ne tik žinomų dizainerių evoliuciją, bet ir kylančių talentų kūrybiškumą.


Renginys parodė Londono, kaip pasaulinės mados sostinės, kultūrinės raiškos platformos poziciją.


Daugiau akimirkų iš mados renginių išvysti galite N. Kanapkaitės Instagram paskyroje: @nerijakanapkaite

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis