Papuošalai su lietuviškais augalais sklinda po visą pasaulį

Kaip dažnas atsakytų, Lietuva – žalias, įstabiai gražus kraštas, kuriame gausu ežerų ir žydinčių pievų. To dažnai ilgisi iš Lietuvos išvažiavę ir po visą pasaulį išsibarstę tautiečiai. Tad, kodėl dalies Lietuvos grožio neturėti arčiau savęs?

Būtent taip sumąstė ir Agnė Ramonaitė-Bočkienė, kuri savo papuošaluose sustingdo miškuose prisirpusias žemuoges, sumėlynavusias neužmirštuoles, klasika tapusias rūtas, ramunes, dobilus, smilgas ir kitus lietuviškus augalus. O šiuos gyvuoti ir priminti apie savą kraštą išsiunčia po visą pasaulį.



Agnė Ramonaitė-Bočkienė
Agnė Ramonaitė-Bočkienė
Asmeninio albumo nuotr.



Anot papuošalų kūrėjos, geriau žinomos „Agnera“ vardu, Lietuvą ir jos grožį vertina ne tik čia gyvenantys, bet ir svetur emigravę lietuviai. Vieni Lietuvą palieka dėl mokslo, kiti dėl darbo ar meilės, treti platesnių galimybių ar noro pažinti pasaulį. Tačiau tai nereiškia, kad meilė Tėvynei kažkur išblėso. Atvirkščiai, emigrantas bene visada grįžta namo per šventes ir atostogas, nes pasiilgsta Lietuvos miškų, saulėtų Nidos kopų ir mamos blynų pusryčiams. Todėl ir žavi mintis, kad papuošalai jiems primena namus ir tokiu būdu jie gali nešiotis jų dalį arčiau savęs.


„Kolekciją paskirti emigrantams mane įkvėpė patys klientai, kai tuokdamiesi Norvegijoje prašo manęs papuošalų su lietuviška rūta ar pienės pūkeliu. Kai krikštydami vaikus užsienyje, veža dovanų kažką su guboja – tyrumo simboliu. Simbolizmas iš esmės yra labai galinga jėga, jei tik tuo tiki. Juk papuošalai su prasme, gali būti puikus sėkmės talismanas. Štai neužmirštuolė – tapusi Lietuvos laisvės simboliu, kuris išreiškia pagarbą žuvusiesiems Sausio 13-ją. Tad pasigilinus į simboliką kurti Lietuvai yra vienas malonumas. Džiugu, kad mano darbai šiandieną jau pasiekė Ameriką, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Daniją, Norvegiją. Teko siųsti ir į Singapūrą, Naująją Zelandiją, Pietų Ameriką, Kiniją, Japoniją ir kitas egzotines šalis“, - dėstė A. Ramonaitė-Bočkienė.



„Agnera“
„Agnera“
Asmeninio albumo nuotr.



Kaip teigė moteris, kolekcija yra su pačiais žinomiausiais lietuviškais augalais, kurių kiekvienas turi savitą reikšmę. Be to, tai ne masinės gamybos papuošalai: kiekvienas jų pagamintas su didele meile gamtai ir žmogui – procesas nuo A iki Z yra rankinis. Viskas prasideda renkant pačias žoleles, jas džiovinat, paskui liejant gaminius, juos poliruojant, šlifuojant ir gaminant papuošalus. Galiausiai parodant juos klientams, bendraujant su jais ir pakuojant siuntas. Todėl darbai turėtų patikti ne pigių blizgučių ir greitosios mados aukai, o subtilų skonį ir supratimą apie tvarų gyvenimą turinčiai asmenybei.


„Kolekciją sudaro auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai, sagės, sąsagos ir segtukai su žemuogėmis iš Lietuvos miškų, kurios nuo senovės žinomos kaip sveikatos ir jėgų simbolis. Neužmirštuolėmis, kurios simbolizuoja amžiną meilę ir ištikimybę bei yra Lietuvos laisvės simbolis. Pienės pūkais, kurie simbolizuoja grožį ir džiugesį bei puikiai tinka dovanoti su linkėjimu „kad išsipildytų visi norai”. Rugiagėlėmis, kurios laikomos subtilumo, paprastumo ir ištikimybės simboliu, ir yra puikiai tinkamos dovanoti, kai norima išreikšti rūpestį ir parodyti, kad žmogus Jums ypač brangus. Našlaitės – kuklumo, nekaltybės ir savigarbos simbolis, kartu reiškiantis atminimą bei simbolizuojantis paslaptingą meilę. Guboja – amžinos meilės ir šiltų emocijų simbolis, dovanojamas norint žmonėms priminti kaip juos branginame“, - pasakojo kūrėja.



„Agnera“
„Agnera“
Asmeninio albumo nuotr.



Pasak A. Ramonaitės-Bočkienės, papuošalą verta rinktis ilgalaikį, nesivaikant tendencijų ar mados. Jei tai dovana artėjančių Kalėdų proga – šis privalo būti universalus ir praktiškas. Galbūt tai bus tradicija, keliaujanti iš rankų į rankas, iš kartų į kartas. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir kokiam žmogui jis bus dovanojamas – taip lengviau išrinksite augalą, kuriuo padabinti papuošalai, lengviau bus išrinkti formą, tekstūrą, aksesuaro dydį.


„Mano pirkėjai renkasi dovanas, kurios džiugina. Šeimoms dažnai perka dekoruotus indus – stalo padėkliukus ar interjero padėklus, knygų skirtukus ir sagučius plaukams. Moterims, mamoms, dukroms ir močiutėms – auskarus su gėlėmis, apyrankes su pienės pūkais, sages su žemuogėmis ir žolelėmis. Vyrams dažniausiai užsako sąsagas su inicialais arba augalais. Visos jos – graži ir itin asmeniška dovana. O į tokią verta investuoti: ji turi prasmę, yra visiškai individuali, mat kitos identiškos tokios sukurti neįmanoma. Tiesa, renkantis Lietuvos kūrėjų darbus ne tik padovanosite dalį Lietuvos, bet palaikysite smulkųjį lietuvišką verslą, kuriam šiuo sudėtingu laikotarpiu labai reikia tautiečių palaikymo. Todėl būkime bendruomeniški ir nepamirškime tikrųjų vertybių“, - pokalbį baigė Agnė Ramonaitė-Bočkienė.





Parengė Austėja Matusaitė


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis