Žinomi mados dizaineriai kolekciją kūrė neįprastu būdu

Paskutinę lapkričio dieną Vilniuje pristatyta unikali - meną, madą, asmenybės psichologiją jungianti AMRES ART kolekcija, kurios modelius iš rankomis tapytų audinių kūrė žinomi mados dizaineriai – Jurgitos Januškevičiūtės, Ramunės Strazdaitės ir Serge Gandzumian, jaunoji dizainerė Gabija Kasparavičiūtė.

Sukurta nauju – intuityviosios estetikos – metodu kolekcija virtualioje erdvėje virto originaliu edukaciniu mados performansu „Moteriškasis pradas“. Performanse dalyvavo aktorė Gabija Jaraminaitė, Arkadijus Gotesmanas, Vytautas Labutis, modelius pristatė verslininkės, veiklos moterys ir viena iš kolekcijos autorių.



J. Suslavičiūtės nuotr.



„Kolekcijos idėja gimė neįprastai – mados kūrėjų plenere, įkvepiančioje gamtos aplinkoje, kur susirinkę mados dizaineriai ieškojo naujų saviraiškos būdų, naudodami intuityviosios estetikos metodą - akimirkos kūrybą, kylančią iš autentiškos kūrėjo būsenos. Plenero metu gimę vaizdiniai buvo integruoti į kolekcijos modelius, idėja buvo išjausta,“ – sako projekto organizatorė, meno ir dizaino platformos AMRES ART veiklos vystymo vadovė Rūta Kaupinytė-Gotesman.



J. Suslavičiūtės nuotr.



Kolekcija buvo kuriama pasitelkus meno psichologijos, imagogikos, neuromokslo žinias, mados dizaino profesionalus, taigi šis procesas, pasak organizatorės, buvo sudėtingas, daugiasluoksnis. „Tai - kitoks požiūris į madą, kai mados kolekcijoje svarbiausia tampa žmogaus asmenybė, autentiška kūrėjo saviraiška “, - teigia R. Kaupinytė-Gotesman.

Viena iš kolekcijos autorių Jurgita Januškevičiūtė atskleidė, kad kūrybos procese svarbiausia buvo atrasti ryšį su pačia savimi. „Man patiko tas autentiškas intuityvumas - paprastas, jaukus nemelavimas sau, vidinio savęs išklausymas,“ – sakė dizainerė.


Kolekcijos kūrėjai, pasitelkdami intuiciją, rinkosi originalių raštų šilko batikos audinius savo būsimiems modeliams. „Šilkai - labai skirtingi, kiekvienas iš jų kvėpuoja sava nuotaika, tačiau visi jie – tarsi gamtos gaivalas, kvepiantis laisve. Tikiu, kad moterys, kurios dėvės šiuos drabužius, ne tik jausis, bet ir mąstys laisvai, nevaržomai,“ – sako dizainerė Ramunė Strazdaitė.



J. Suslavičiūtės nuotr.



Kolekciją demonstravusios įvairių profesijų moterys drabužių modelius taip pat rinkosi intuityviai. Pasak R. Kaupinytės-Gotesman, autentiška būsena grįstas intuityviosios estetikos metodas sujungia visus kūrybos etapus – tapymą ant audinio, modeliavimą ir intuityvų drabužio pasirinkimą. Prie visų jų prisiliečia žmogus su savo pajauta ir nuotaika.

Kolekcijoje – 15 drabužių modelių, sukurtų Jurgitos Januškevičiūtės, Ramunės Strazdaitės ir Serge Gandzumian, ir tiek pat aksesuarų-peteliškių, kurių autorė - jauna dizainerė Gabija Kasparavičiūtė.


Virtualiame edukaciniame performanse susijungė mada, gamta ir muzika. Besikeičiančių gamtos vaizdų - kalnų, miškų, krioklių - fone skambėjo Arkadijaus Gotesmano ir Vytauto Labučio muzikinė improvizacija, meninį tekstą skaitė aktorė Gabija Jaraminaitė. Po meninės kolekcijos dalies sekė mados kolekcijų pristatymams neįprastas – edukacinis susitikimas su projekto ekspertais. Renginio dalyviai išgirdo mados psichologijos, autentiškumo vystymo, medijos įtakos madai įžvalgas, diskutavo apie naujos mados suvokimo ir pasirinkimo kriterijus.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis