Farmacininkė Eglė Vanagaitė apie stilių: „Nebūtina pirkti itin prabangių drabužių, galima pasisemti insiparacijų“

Belaukdama pavasario ir galimybės puoštis šilkiniais nėriniais, prisiminiau farmacijos srityje dirbančią Eglę Vanagaitę – ją seniai vilioja mados žaidimas efemeriška nėrinių magija.

Eglė Vanagaitė, farmacininkė


„Mano polinkis į preciziškus siuvinius bei nėrinius, ko gero, yra susijęs su nekintamų grožio formų paieškomis, subtilumo ir tradicinių vertybių poreikiu. Nėrinys ar dailūs siuviniai suteikia šventiškumo, jautrumo ir moteriškumo, o, derinami su aksomu, šilku ir perlais, nuginkluoja“, – šypsosi moteris.


Nėrinių tėvyne yra laikoma Italija, čia XV a. pabaigoje buvo pradėtas gaminti šis daug dėmesio ir pastangų reikalaujantis audinys. Jį netruko pamėgti Vakarų Europos aristokratai, ir tai puikiai atspindi nuo XVI a. tapyti portretai. Metams bėgant keitėsi nėrinių stilius, jų, kaip drabužių detalės, vieta, bet jie vis dar aktualūs ir šiandien.



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nėrinys yra sudėtinga medžiaga, bet taip anaiptol nėra. Ją dizaineriai ir įvaizdžio kūrėjai dažniausiai naudoja norėdami sukurti jautrumu ir moteriškumu alsuojančius modelius, taip pat – suteikti prabangos kasdieniams rūbams ir išeiginei aprangai.



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



2020 m. pavasario ir vasaros sezonas bus gausus romantiškų siuvinių, nėrinių ir perregimų audinių. Dizaineriai siūlo perregimas nėrinių sukneles dėvėti su kelnėmis bei apatinėmis suknelėmis, taip pat sijonais. Pavasarį neišsiversime ir be klasikinių siuvinėtų palaidinių, suknelių bei marškinių. Mados namai „Dior“ nėriniais dekoravo ilgas permatomų audinių sukneles nuo galvos iki kojų (taip gundomai atsiskleidžia nuogas kūnas), mados namai „Koché“ – judesių nevaržančias suknias. Tai kuria dar laisvesnį įvaizdį.



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



„Mano darbe yra labai svarbu kūrybiškumas, strateginis mąstymas ir empatija. Taip pat turiu būti jautri kitų žmonių problemoms, tolerantiška ir atvira nestandartiniams sprendimams. Daug metų prisidedu prie išsėtine skleroze sergančių pacientų gyvenimo kokybės gerinimo ir jaučiu didelę savo darbo prasmę. Raginu kalbėti tuos, kurie bijo net patys savęs, nes tik prabilus problema nebeatrodo tokia gąsdinanti. Taip pat skatinu jungtis į organizacijas, kad žmonės pajaustų, jog nėra vieni“, – apie veiklą pasakoja Eglė ir priduria, kad darbas stipriai prisidėjo prie jos asmeninių savybių formavimosi. „Dirbant šį darbą labai svarbu jautrumas, atidumas kitam žmogui ir kartu reikia būti stipriai, kadangi sprendžiamos problemos yra itin sudėtingos, tad vienu metu esu ir itin jautri, ir labai stipri“, – teigia ji.



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



Eglė yra iš tų moterų, kurios visada žino savo kryptį ir tikslą: „Niekada neišsižadu savo vertybių ir nesistengiu apsimesti, kokia nesu. Kadangi apranga yra vienas mūsų komunikacijos būdų, nemanipuliuoju ir rengiuosi taip, kaip tuo metu geriausiai jaučiuosi. Pamenu, kai į pirmą savo darbovietę vos įsidarbinusi atėjau dėvėdama baltą kelnių ir švarko kostiumėlį, kiti kolegos dėvėjo išskirtinai pilkas eilutes. Iš pradžių girdėjau kalbas, kad aš, kaip naujokė, pernelyg išsišokau, kad reikia rengtis santūriau, tačiau ilgainiui ir „pilkosios“ kolegės pasekė mano pavyzdžiu – savo darbiniam įvaizdžiui suteikė daugiau spalvų ir gyvybės. Man patinka laužyti standartus, tačiau tai darau nepažeisdama esminių taisyklių. Tiesiog pastebiu, kad žmonės pernelyg dažnai nerimauja dėl to, ką apie juos pagalvos kiti, arba seka kitų jau nustatytomis gairėmis. Tai – ne man. Aš gerai save pažįstu, žinau, ko noriu, ir žinau, kaip tai pasiekti.“



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



Į estetinį mados žaidimą Eglė įsitraukė dar visai maža, paskatinta mamos. „Mama visada man buvo tobulos mamos, moters ir žmonos pavyzdys. Būtent jai turėčiau dėkoti už tai, kad skonio suvokimą įgijau labai natūraliai, tarsi nuo gimimo. Užsimerkusi galiu pasakyti, koks derinys kam atrodys gerai, o koks – ne“, – tvirtina farmacininkė.


Eglės šeima daug dėmesio skyrė visoms gražaus gyvenimo detalėms: stalo serviravimui, meno kūriniams, maisto pateikimo būdui ir, be abejo, aprangai. „Visa tai atsinešiau ir į savo šeimą. Man svarbu, kaip atrodo mano namai, stalas, kaip rengiuosi. Taip puoselėju iš kartos į kartą perduodamas svarbiausias vertybes – šeimą, jaukius namus ir tarpusavio ryšį. Juk norint, kad visa šeima susėstų prie stalo, reikia šiek tiek pasistengti“, – neabejoja moteris.



E. Vanagaitė
E. Vanagaitė
MOTERIS / D. Markūno nuotr.



Kitas reikšmingas veiksnys, suformavęs E. Vanagaitės stiliaus parašą, buvo dažnos komandiruotės į Paryžių. „Sėdėdama kavinėje prie viešbučio „George V“, gėrėdavausi pagyvenusiomis prancūzėmis, jų elegancija, tarsi atmestinai sutvarkytais plaukais, pasitikėjimą savimi išduodančia eisena su žemakulniais ir visa jų gyvenimo meno, arba, pasak pačių prancūzų, art de vivre, koncepcija. Man patiko jų ilgesni sijonai, itin natūralus makiažas ir subtilus dėmesys detalėms. Manau, būtent Paryžiuje gimė mano meilė nenugalimam trio: nėriniams, perlams ir aksomui. Visi trys elementai man labai patinka, yra mano garderobo ašis, vis dėlto savo stiliaus parašu vadinu nėrinius“, – sako pašnekovė.


Nėriniai, pasak Eglės, yra tas elementas, kuris suteikia trapaus moteriškumo bet kuriam drabužių komplektui. „Man patinka, kai jų nėra per daug, kadangi pertekliumi įvaizdį galima lengvai sugadinti. Itin moterišką nėrinių palaidinę derinu su itin madingais šį sezoną švarkais leisdama nėriniuotiems rankogaliams nerūpestingai kyšoti iš po švarko rankovės. Prie laisvesnių džinsų dėvėdama nėriniais padailintus marškinius kuriu savo smart casual, arba puošnią kasdienę darbo aprangą. Vakarui vau! efektą padeda išgauti nėriniuota palaidinė, nugaroje surišama šilkiniu kaspinu, derinama su plačiomis juodomis kelnėmis“, – drabužių su nėriniais dėvėjimo variantus vardija Eglė ir priduria, kad neįsivaizduoja atostogų be baltos nėrinių suknelės.


„Nemeluosiu, tendencijos man suteikia džiaugsmo, tačiau dažniausiai investuoju į ilgai dėvėti tinkamus drabužius. Rinkdamasi visada atkreipiu dėmesį į medžiagas, jų kokybę, – daug dėmesio skyrusi drabužiui išsirinkti, noriu jį dėvėti ilgai, – tvirtina tvarios mados idėjoms pritarianti moteris. – Nėriniai yra svarbūs daugybę šimtmečių. Mėgstamame Orsė muziejuje patinka tyrinėti impresionistų efemeriškai nutapytus nėrinius, jų dėvėtojoms suteikiančius neapčiuopiamo trapumo. Kelis šimtmečius Europos tapytojai preciziškai vaizdavo visus klosčių ir nėrinių linkius bei posūkius.“






Stiliaus taisyklės


„Viskas, kas prancūziška, man yra artima. Džiaugiausi, kai Vilniuje buvo atidarytos parduotuvės „Sandro“ ir „Maje“, – šių prekių ženklų drabužiai visiškai atitinka mano stilių.“


„Nebūtina pirkti itin prabangių drabužių, galima pasisemti insiparacijų. Mane įkvepia mados namai „Prada“ ir „Erdem“.“


„Nereikia visko pernelyg derinti. Geriausiai atrodo iš pažiūros nederantys dalykai.“


„Manau, stiliaus faux pas, arba klaida, yra į vakarėlį ateiti su ilgaauliais batais.“


„Taip pat klaida yra turėti tik juodos spalvos batus. Tai tiesiog nuobodu.“


„Dėvint nėriniuotus drabužius svarbiausia jausti saiką.“


„Gerų nėriniais puoštų drabužių galima rasti ir greitosios mados parduotuvėse.“


„Nėriniai tinka anaiptol ne visiems – derėtų atsižvelgti į savo kūno tipą ir veido bruožus.“


„Nėriniai tobulai dera su šilkiniais kaspinais ir perlais.“


„Siuviniai ir grakščiai sukomponuoti nėriniai suteikia jaukumo ir moteriškumo.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis