3 paprasti būdai tapti atsakingesne mados vartotoja

Savo dėvimais drabužiais jūs demonstruojate ne tik savo stilių, bet ir vertybes. Kodėl neprisijungus prie tvarios mados judėjimo?

Slow Fashion, dar kitaip žinoma kaip tvari mada – vis dažniau visuomenės dėmesį pritraukiantis judėjimas. Ši tendencija orientuojasi į kokybišką, etišką ir gamtą tausojančią madą. Tvarios mados kūriniai vartotojui sukuria nuolatinio pasididžiavimo jausmą, o ne vienkartinio pasitenkinimo efektą. Šio judėjimo šalininkai domisi prekės ženklo istorija, jo vertybėmis, idėjomis ir, dėvint drabužius, rodo savo pritarimą kompanijos ideologijai.


Socialinė atsakomybė keičia tradicinį verslo modelį


Mados industrijos gigantai pamažu ima žvalgytis naujų, gamtą tausojančių gamybos metodų. Tuo tarpu kiti kuria įmones, tam, kad galėtų padėti tiems, kuriems iš tikrųjų reikia pagalbos.


Puikus socialiai atsakingos kompanijos pavyzdys – tarptautinis prekės ženklas „TOMS“. Bendrovė pakeitė požiūrį į tai, kaip turi atrodyti sėkmingas verslo modelis, kadangi sugalvojo veiksmingą būdą kaip pelno siekiančią organizaciją susieti su labdaringa veikla. Šis prekių ženklas sukūrė išskirtinį verslo modelį „One for One“®, kurio esmė - už kiekvieną nupirktą batų porą padovanoti naują porą batų vaikams, kuriems jų labiausiai reikia. Interviu prekių ženklo įkūrėju galite paskaityti ČIA.



Labdaros misija
Labdaros misija
Organizacijos nuotr.


Labdaros misija
Labdaros misija
Organizatorių nuotr.


Labdaros misija
Labdaros misija
Organizacijos nuotr.


Šis prekių ženklas padeda ir Lietuvos vaikams. 2017 metais Lietuvoje buvo suskaičiuota daugiau nei 300 tūkstančių skurstančių gyventojų, tarp kurių – ir pastovius darbus turintys asmenys. Nuo 2015 metų prekių ženklas kartu su „Gelbėkit vaikus“ išdalijo daugiau nei 15 tūkstančių žieminių batų porų sunkiausiai gyvenantiems Lietuvos vaikams.


Mažais žingsniais didelių pokyčių link

Šiandien lengvai galima suderinti meilę madai ir sąmoningą vartojimą. Siūlome tris patarimus, kaip tapti atsakingesniu vartotoju.


Prikelkite nenaudojamus drabužius antram gyvenimui


Sąmoninga mada skatina atiduoti nenešiojamus drabužius perdirbimui arba labdara užsiimančioms organizacijoms. Dar geriau jeigu žinote šeimą ar skurstantį žmogų, kuriems jūsų parama drabužiais tikrai reikalinga. Atidžiai peržvelkite savo spintą ir atidėkite tuos rūbus, kurių ilgą laiką nedėvėjote. Galbūt jums tai tik senienos, kurios ilgą laiką dūla spintoje, tačiau kitiems tai gali būti daug džiaugsmo teikiantys, reikalingi aprangos atributai.


Skaitykite etiketes


Trokštantiems ilgaamžių, kokybiškų produktų vertėtų atkreipti dėmesį į drabužių sudėtį. Gyvūnų kilmės medžiagos kaip avies vilna, šilkverpių šilkas, ožkų kašmyras ar alpakų tekstilė neturėtų dominuoti socialiai atsakingos mados šalininko spintoje. Geriau rinkitės puikią gamtą tausojančią alternatyvą, artimą lietuvių kultūrai – lininius rūbus, kurie šį sezoną dar ir yra labai madingi.


Kita vertus, pasitikėti tik medžiagos natūralumu renkantis audinį nederėtų – medvilnė yra vienas daugiausiai vandens reikalaujančių augalų auginamų Indijoje. Skaičiuojama, jog vieniems medvilniniams marškinėliams pagaminti reikia maždaug 2 700 litrų, o porai džinsų net iki 11 000 litrų vandens!


Rinkitės rankų darbų kūrinius


Rankų darbas dar visai neseniai buvo puoselėjamas kaip kultūrinis palikimas, perduodama iš kartos į kartą. Lėtos mados dėka rankų darbas ir senosios tradicijos pamažu grįžta: gamybininkai visame pasaulyje stengiasi išsaugoti ir vertingai išnaudoti kūrėjus, sugebančius megzti, siūti, nerti, siuvinėti ir kurti unikalius drabužius bei aksesuarus. Pats laikas ištraukti giliausiuose stalčiuose paslėptus nenaudojamus įrankius ir kibti į darbus – galbūt tai taps ne tik socialiai atsakingo vartojimo gestu, bet ir verslo idėja!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis