„Tai nėra galutinis skaičius, nes vis dar atvyksta alpinistų ir prašo leidimų“, – Katmandu sakė ministerijos atstovas Liladharas Awasthis. Išaugusių prašymų leisti kopti į Everestą skaičius aiškinamas ne tik individualiais alpinistų planais, bet ir planuojamu mokesčių didinimu.
8 849 metrų aukščio Everestas Himalajuose yra Nepalo ir Kinijos pasienyje. Į jį galimą kopti iš abiejų šalių. Nepalo vyriausybė nuo rugsėjo ketina smarkiai padidinti mokesčius už leidimus užsienio alpinistams. Oficialus 11 000 dolerių mokestis, kurį reikia sumokėti už kopimą vadinamuoju pietiniu maršrutu piko sezono metu, didės iki 15 000 dolerių (13 170 eurų).
Be to, Nepalo parlamentui yra pateiktas įstatymo projektas, kuriuo remiantis, alpinistai ateityje prieš gaudami leidimą šturmuoti Everestą turės įrodyti, kad jau yra sėkmingai įveikę 7 000 metrų aukščio kalną. Ar šis įstatymas bus priimtas, nėra aišku.
Mokesčiai alpinistams bei jų išlaidos yra svarbus pajamų šaltinis skurdžiai šaliai. Nepale, įskaitant Everestą, yra 8 iš 14 aukštesnių nei 8 000 metrų aukščio kalnų. Daugiausiai prašymų kopti į Everestą prieš šiųmetį musoninių liūčių sezoną gauta iš JAV. Toliau eina Indija ir Kinija. Šimtai alpinistų jau yra bazinėse Everesto stovyklose, kad aklimatzuotųsi prie bandymą pasiekti viršūnę.