Stevenas Spielbergas ir daugelis kitų įžymybių bijo AI ir „ChatGPT“ atsiradimo

Vis daugiau žmonių nerimauja dėl dirbtinio intelekto spartaus tobulėjimo ir daromos pažangos. Įžymūs žmonės, tokie kaip Stevenas Spielbergas, nerimauja, kad dirbtinis intelektas ateityje gali pakeisti žmogų.

Ši baimė apėmusi tikrai ne vieną Spielbergą. Daugelis intelektualių ir žinomų žmonių reiškia susirūpinimą, kad ateityje mūsų visuomenę valdys robotai.


Pateikiame keleto žinomų žmonių mintis apie dirbtinio intelekto (angl. AI – „Artificial intelligence“) keliamą riziką.


Ryanas Reynoldsas „ChatGPT“ laiko bauginančiu, bet įtikinamu


„ChatGPT“, dirbtinio intelekto pokalbių robotas, dėl pažangių naujausių technologijų sukuria kalbą, nepaprastai artimą žmogaus kalbai. „ChatGPT sparčiai populiarėja visame pasaulyje.


Aktorius Ryanas Reynoldsas šiam pokalbių robotui pavedė sukurti reklamą savo mobiliojo virtualaus tinklo operatoriui „Mint Mobile“, nurodydamas aspektus, kurie turi atsispindėti sukurtoje reklamoje. Rezultatas jį nustebino – jis gavo būtent tai, ko norėjo. Reynoldso teigimu, „ChatGPT“ sukurta reklama yra „šiek tiek bauginanti, bet įtikinanti“.


Ryan Reynolds
Ryan Reynolds
Vida Press


Elonas Muskas mano, kad dirbtinis intelektas yra didžiausia mūsų egzistencinė grėsmė


Elonas Muskas sukėlė sumaištį 2017 m., kai garsiai pasvarstė, kad dirbtinis intelektas gali sukelti trečiąjį pasaulinį karą.


Jis perspėjo, kad dirbtinis intelektas yra dar didesnis pavojus žmonijai nei Šiaurės Korėja. Jis užsiminė, kad nekontroliuojamas dirbtinis intelektas paskatins po gatves klaidžioti robotus žudikus, kurie nusineš daugybę nekaltų gyvybių. E. Muskas netgi prašė įstatymų leidėjus įvesti technologijų apribojimus, kol dar ne vėlu.


2015 m „OpenAI“ buvo įkurta, kaip ne pelno siekianti organizacija, kurios misija – skatinti saugią AI plėtrą ir propagavimą. Vienas iš šios organizacijos valdybos narių buvo ir pats Elonas Muskas. Tačiau 2018 m. vasario mėn. jis atsistatydino, 2020 m. socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad jo pasitikėjimas „OpenAI“ saugumu „nėra didelis“, motyvuodamas tuo, kad organizacija pirmą kartą buvo pristatyta kaip atvirojo kodo ir ne pelno siekianti organizacija, tačiau „nei viena, nei kita nėra tiesa“.


Muskas amerikiečių kino kūrėjo Chriso Paine'o dokumentiniame filme teigė, kad superintelekto plėtra, kurią vykdo ši kompanija ar kita asmenų grupė, gali baigtis planetoje dominuojančiu AI tipu. Muskas svarstė: „Kai yra piktasis diktatorius, mes bent jau žinome, kad tas žmogus mirs. Tačiau AI negali mirti. Dirbtinis intelektas gyvens amžinai. Tokiu atveju, mes turėsime nemirtingą diktatorių, nuo kurio niekada negalėsime pabėgti“.


Elonas Muskas
Elonas Muskas
EPA-ELTA nuotr.


Stevenas Spielbergas bijo, kad AI pakeis žmogaus kūrybiškumą


Stevenas Spielbergas išreiškė susirūpinimą dėl dirbtinio intelekto atsiradimo. Anot jo, mašinos niekada nesugebės suprasti esminės žmogaus būties ir meno prigimties.


Spielbergas pasidalijo savo mintimis: „Žmogaus siela yra neįsivaizduojama ir neapsakoma. Jos negalima sukurti jokiu algoritmu. Tai yra kažkas, kas egzistuoja tik mumyse. Ir tai mes galime prarasti, jei knygos, filmai, muzikos takeliai bus kuriami mūsų sukurtomis mašinomis. Ar leisime visam tam įvykti? Tai mane gąsdina“.


Režisierius gana pagrįstai baiminasi, kad dirbtinis intelektas vieną dieną pavogs „kūrybinę dvasią“ iš visų meno kūrinių, kuriuos žmonės kūrė nuo amžių pradžios. Šį nuogąstavimą Spielbergas išreiškė, kai pastaraisiais mėnesiais buvo išleista programinė įranga, kuri parodė AI gebėjimą kurti savo animaciją, meno kūrinius ir muziką. Atsižvelgiant į režisieriaus istoriją su tokiais filmais kaip „"A.I. Artificial Intelligence" ir "Minority Report", šios perspektyvos ironija yra tikrai apčiuopiama ir tikėtina.


Steven Spielberg
Steven Spielberg
Vida Press


Stephenas Hawkingas tikėjo, kad dirbtinis intelektas gali užbaigti žmonių rasę


Juodosios skylės ir reliatyvumo ekspertas Stephenas Hawkingas buvo plačiai vertinamas kaip pagrindinis teorinis fizikas šios srities istorijoje.


Paskutiniaisiais savo gyvenimo metais Hawkingas išreiškė didelį susirūpinimą dėl galimų AI pavojų. „Visiško dirbtinio intelekto sukūrimas gali reikšti žmonių rasės pabaigą“, – 2014 metais BBC News sakė jis.


Hawkingas prognozavo, kad kai dirbtinis intelektas išsivystys iki tam tikro taško, tai taps „naujos rūšies gyvybe, kuri pranoks žmones“. 2017 m. žurnalui „WIRED“ jis sakė: „Bijau, kad dirbtinis intelektas gali visiškai pakeisti žmones. Jei žmonės kuria kompiuterinius virusus, kažkas sukurs dirbtinį intelektą, kuris tobulės ir atkartos save. Tai bus nauja gyvybės forma, kuri pranoksta žmones“.


Stephen Hawking
Stephen Hawking
Vida Press


Billas Gatesas palygino dirbtinį intelektą su branduoliniais ginklais


Billas Gatesas anksčiau buvo išreiškęs susirūpinimą dėl to, ar žmonės galės susidoroti su superintelektu – dirbtiniu intelektu.


2019 m. „Microsoft“ įkūrėjas ir filantropas perspėjo, kad sudėtingas dirbtinis intelektas yra toks pat pavojingas kaip branduoliniai ginklai. „Pasaulis neturėjo tiek daug žadančių ir pavojingų technologijų“, – per renginį Stanforde pareiškė Gatesas.


Gatesas taip pat tikėjosi, kad ši technologija bus panaudota medicinos priežiūrai visame pasaulyje tobulinti. „Esu stovykloje, kuriai rūpi super intelektas“, – 2015 m. sakė Gatesas, – „Pirma, mašinos atliks daug darbų už mus ir nebus itin protingos. Tai turėtų būti itin naudinga mums, jei sugebėsime tas mašinas suvaldyti“. Tačiau Gatesas pabrėžė, kad nors dirbtinio intelekto technologijų pranašumai jaudinantys tačiau galiausiai tai gali visiems mums atsiliepti neigiamai.


Bill Gates
Bill Gates
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis