Radijo stotis „Echo Moskvy“ pakeitė pavadinimą ir veikia iš Berlyno

Liberalioji radijo stotis „Echo Moskvy“, kuri netrukus po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą buvo pašalinta iš eterio, rado naujus namus Berlyne, iš kur atnaujino kovą su prezidento Vladimiro Putino propaganda.

Radijo stotis „Echo Moskvy“, laikoma vienu iš paskutinių nepriklausomų balsų Rusijoje, kovo pradžioje tapo dar viena žiniasklaidos priemone, priversta nutraukti veiklą dėl beprecedenčio Kremliaus susidorojimo su tais, kurie kalba apie karą.


Prasidėjus represijoms iš Rusijos išvyko nemažai stoties darbuotojų, įskaitant vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoją Maksimą Kurnikovą, kuris kartu su keliais buvusiais kolegomis pradėjo naują gyvenimą Vokietijos sostinėje.

Kiti išvyko į Latviją, Lietuvą ir Sakartvelą.


Nepaisant to, stoties darbuotojai išsibarstė po visą Europą, jiems niekada nekilo klausimas, ar galima tylėti dėl Ukrainos karo ar įvykių Rusijoje. Nuo šio mėnesio pradžios M. Kurnikovas ir jo komanda atnaujino savo transliacijas programėlėje, pavadintoje tiesiog „Echo“.


„Ji veikia panašiai kaip radijas“, – AFP sakė M. Kurnikovas, teigdamas, kad programėlė greitai tapo viena iš labiausiai parsisiunčiamų Rusijoje.


Po kelių dienų Rusijos valdžios institucijos bandė blokuoti programėlę, tačiau jų pastangos buvo sėkmingai atremtos, pridūrė 38 metų vyras.


Naujasis kanalas taip pat sujungia po vienu stogu buvusių „Echo Moskvy“ žurnalistų kitose platformose kuriamą turinį. „Mes sujungėme visus savo komandos „YouTube“ kanalus“, – sakė M. Kurnikovas.


„Echo“ siekia tiesiogiai transliuoti 10-12 valandų per dieną, o likusį laiką užpildyti pakartojimais.


Interneto svetainė ir du „Telegram“ kanalai taip pat yra projekto dalis. „Norime savo žiūrovams pateikti išsamų vaizdą apie tai, kas vyksta Rusijoje“, – sakė M. Kurnikovas.


Šiuo metu „Echo“ dirba apie 20 žurnalistų, o artimiausiu metu turėtų prisijungti dar apie 10 žmonių, sakė jis. Planuojama, kad didžioji „Echo“ komandos dalis ilgainiui dirbs Berlyne, biuruose ir studijoje, už kuriuos bus mokama iš aukų.


Vokietija, kuri jau priėmė apie milijoną ukrainiečių pabėgėlių, tapo populiari ir tarp rusų tremtinių disidentų. Šalies vyriausybė pažadėjo sušvelninti vizų išdavimo taisykles žurnalistams ir kitiems nuo politinio persekiojimo bėgantiems rusams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis