Pagrindinės kačių elgesio problemos

Mieli maži kačiukai išauga į mylimas pūkuotas... problemų keliančias kates. Galbūt auginate katę, kuri retkarčiais pamiršta, kur yra jos dėžutė? Štai dažniausiai pasitaikančių katinėlių elgesio problemų, galinčio šeimininkus išvesti iš proto, dešimtukas.

Populiariausi savaitės tekstai:
- Aleksandras Demjanenka: Šuriko prakeikimas ir gyvenimo saulėlydis skurde
- V. Baublienė: grožio peilis ir aš - pamokanti istorija
- Savaitės ikona. Ko niekada nevilkėtų A. Jagelavičiūtė?
- Startuoja projektas „Įkvėpta pokyčiams“ - dalyvauk ir pasikeisk!
- Efektyviam vėžio gydymui - patvoryje auganti nuodinga žolė
- Grožio dosjė. R. Dominaitytė išbandė tarp Kauno aktorių populiarų receptą
- Grikių salotos

Vengia savo dėžutės

Viena dažniausiai pasitaikančių problemų tai dėžutės vengimas. Dažniausiai taip nutinka todėl, kad katinėlis pirmenybę teikia gamtinių reikalų atlikimui kitoje vietoje arba jam dėžutė nepatinka. Bekvapė dėžutė, pastatyta ramioje vietoje ir valoma mažiausiai kartą per dieną katinėliui neturėtų kelti diskomforto. Jei ir tuomet katinas savo gamtinius reikalus atlieka ne ten, kur reikia, pabandykite įsigyti kelias dėžutes ir pastatykite skirtingose namų vietose – galbūt jis išsirinks jam labiau patinkančią.

Žymi teritoriją

Katės žymi savo teritoriją tada, kai ieško partnerio giminei pratęsti arba stengiasi išvengti ginčų. Jei katė jaučiasi saugi ir sutaria su kitomis namuose esančiomis katėmis, teritorijos nežymi, bet jei iškyla tokių problemų kaip konfliktai su kitomis namuose gyvenančiomis katėmis arba pasikeičia rutina, šansas, kad katė ims žymėti teritoriją, padidėja. Pabandykite padėti katėms sutarti, išsiaiškinkite, kas kelia stresą ir problema turėtų dingti. Jei norite, kad katinas nežymėtų teritorijos kaskart, kai ieško partnerio, ryžkitės kastracijai.

Drasko baldus ir kitus daiktus

Visoms katėms patinka draskyti. Jos šitaip elgiasi žaisdamos, ražydamosis, aštrindamos nagus ir žymėdamos teritoriją. Deja, labiausiai katėms patinka draskyti baldus, kilimus ir užuolaidas. Apsaugokite daiktus nuo katės nagų, įvairiose namų vietose pastatydami specialias draskykles. Pirkdami įsitikinkite, kad jos tvirtai stovės ant grindų, kad katė draskyklės neužsigriautų ant savęs. Pakvieskite katę išbandyti draskyklę, pakabindami ant jos žaislų arba uždėkite katės letenėles ant draskyklės paviršiaus – liks katės kvapas ir kitą kartą ji jau atpažins, kad čia draskyti galima.

Shutterstock nuotr.

Grubiai žaidžia

Kai katės žaidžia, suvaidinta agresija visuomet būna žaidimo dalis. Jos puola iš pasalų, drasko ir kandžiojasi. Kartais sunku pasakyti ar tai žaidimas, ar katė iš tiesų puola. Žaidimo metu netgi gali sužeisti savo šeimininką. Kad nukreiptumėte savo katės energiją ir neleistumėte žaloti savęs, duokite katei žaisti su dirbtinėmis pelėmis, kamuoliukais, kuriuos ji galės kandžioti, jų tykoti. O kad apsaugotumėte save, niekada neleiskite katinui žaisti su jūsų rankomis ar pėdomis. Nedideli grybštelėjimai gali virsti rimtais įkandimais, kai katė užauga.

Nerimastingumas

Jei pastebite, kad katė atlieka pasikartojančius judesius, dažnai prausiasi, nevalgo arba valgo per daug, ji gali būti paveikta streso. Patartina apsilankyti pas veterinarą, kuris identifikuos stresorius ir patars, kaip jų išvengti ateityje. Pasirūpinkite, kad katę supančioje aplinkoje būtų įvairių laipynių, žaislų, nes žaidimas padeda įveikti stresą ir nuobodulį.

Tampa hiperaktyvi nakties metu

Katės mėgsta linksmintis ir linksmybėms dažniausiai pasirenka vidurnaktį. Jei jūsų katė naktį užsinori žaisti ar išalksta, žaiskite su ja vakare tol, kol pavargs, pašerkite prieš pat miegą. Ir jokiu būdu nesikelkite katės maitinti arba neimkite žaisti vidury nakties, nes ji supras, kad toks jos elgesys jums priimtinas ir kitą kartą vėl bandys pažadinti.

Dažnai miauksi

Katės dažniausiai miauksi norėdamos žmonėms pranešti, kad nori ėsti, žaisti arba gauti dėmesio. Jei katė miauksi per dažnai, tai gali būti ir ligos požymis, pavyzdžiui, pernelyg suaktyvėjusios skydliaukės arba skausmo.

Nerimas atsiskyrus nuo šeimininko

Katės labai mėgsta bendrauti ir dažnai jaučia nerimą, kai atskiriamos nuo šeimininko. Paliktos vienos namuose katės miauksi, gali priteršti namus, sudraskyti baldus. Prieš išeidami iš namų ignoruokite katę apie penkiolika minučių, palikite jai žaislų. Esant sunkiai situacijai veterinaras gali pasiūlyti medikamentų nerimui nugalėti, bet jais nereikėtų piktnaudžiauti.

Dažnai prausiasi

Katės prausiasi ne tik higienos sumetimais. Kailio prausimas jas nuramina. Tačiau jei katė per dažnai prausiasi, pastebėjote ant jos kūno įkandimo žymių ar žaizdelių, tai gali būti ir streso požymis. Pabandykite išsiaiškinti, kas sukėlė stresą – naujas gyvūnas namuose, pasikeitusi rutina, baimė. Stresą bandykite žingsnis po žingsnio pašalinti. Tačiau saugumo sumetimais, parodykite katę veterinarui, nes įkandimo žymės ir žaizdelės kailyje gali būti atsiradusios dėl dermatologinės ligos.

Agresija

Agresyvi katė ne ką geriau už agresyvų šunį, nes gali ne tik skaudžiai įkasti, bet dar ir apdraskyti. Kartais katės tampa agresyviomis kai žaidžia, kai jaučia baimę, kai supyksta. Išsiaiškinkite, kada jūsų katė tampa agresyvi ir bandykite agresiją pašalinti, nes gyvenimas su tokia kate kelia grėsmę namiškiams.

sveikas.lt

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis