5 svarbūs kosmetologės patarimai, kaip prižiūrėti veido odą dėvint kaukes

Šiandien realybė yra tokia, kad veido kaukes mes dar privalome dėvėti kai kuriose viešose erdvėse ir rizikingiausiose vietose. Kaip bebūtų liūdna, bet kaukės gali vėl tapti privalomu atributu mūsų gyvenime.

„Liaudies išmintis sako, kad lazda turi du galus. Taip yra ir su apsauginėmis kaukėmis. Kaukės yra vienas iš pagrindinių apsaugos priemonių nuo viruso, bet jos gali pakenkti mūsų veido odai, ypač probleminei“, - sako “Jauna oda” medicinos kosmetologė Nomeda Morkūnienė.


Nešiojant apsauginę kaukę žmogaus veido oda patiria dvigubą šoką. Didžiausiais odos priešais vasarą laikomi: dulkės, aukšta temperatūra, džiovinantis vėjas, vanduo, ultravioletiniai spinduliai. Dėvint kaukę galimi nutrynimai, žaizdelės, alergijos, bėrimai, dar labiau išsausėjusi, šerpetojanti, jautresnė ar paraudusi oda. Taigi, į ką reikėtų labiausia atkreipti dėmesį ir kaip pagelbėti odai?


Med. kosmetologė Nomeda Morkūnienė pataria, kaip šiuo metu elgtis, siekiant išsaugoti sveiką veido odą.


* Būtina pasirinkti tinkamas apsauginės veido kaukes. Jeigu norima, kad kaukė apsaugotų, svarbiausia nepamiršti kaukės dėvėjimo taisyklių – prieš dedantis kaukę švariai su muilu nusiplauti rankas arba dezinfekuoti jas ir tinkamai prispausti ją prie veido.


* Nors iš sintetinių ar pusiau sintetinių medžiagų pagamintos veido kaukės būna įmantresnės, bet po jomis oda nekvėpuoja, be to, jos gali alergizuoti. Kaukes iš natūralaus pluošto lengviau prisitaiko prie anatominės veido formos, jos jūsų odą erzins mažiau, tačiau jos šlampa, o sušlapusios dirgina bei jautrina.


Pagrindiniu vienkartinių medicininių kaukių privalumas - geros filtravimo savybės, nes šios kaukės siuvamos iš didelio tankio specialių pluoštų neaustinių medžiagų. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad tokios kaukės turi būti dažnai keičiamos, jų negalima skalbti ar lyginti karštu lygintuvu. Tinkamos apsauginės veido kaukės pasirinkimas ir higienos laikymasis gali padėti sumažinti ar net išvengti didesnių problemų turintiems aknę, jautrią ar kuperozinę odą, taip pat vyrams, kurių oda skutamojoje dalyje yra ženkliai jautresnė bei paprastai būna ir taip sudirgusi.


* Specialistės teigimu, jeigu nešiojate apsauginę veido kaukę, odai būtina išskirtinė priežiūra. Pirmiausia, ypatingą dėmesį būtina skirti odos higienai. Juk uždengta veido dalis prakaituoja, negauna reikiamo deguonies kiekio, šunta ir drėgsta. Nusiėmus kaukę, svarbu tinkamai nusiplauti rankas ir tik po to pereiti prie veido prausimo.


„Naudokite tas pačias priemones, tik dažniau. Jeigu oda išsausėja ir pasidaro jautri, rinkitės prausiklius, kurie skirti jautriai veido odai. Į savo veido odos priežiūros rutiną įtraukite veido valymą. Valymas būtinas bet kokio tipo odai. Jos metu vyksta sveikatinimo procesas – atveriamos poros per kurias iš organizmo pašalinami nešvarumai. Šiuo metu patarčiau atsisakyti odos prausimo kempinėlėmis arba kaskart naudoti naujas. Tokiose kempinėlėse kaupiasi nešvarumai, todėl nuolat naudojant tą pačią rizikuojate odą užkrėsti bakterijomis. Taip pat, patarčiau nusausinti odą servetėle, nes taip yra higieniškiau nei rankšluosčiu“, – pataria specialistė.


* Veido odos drėkinimas – ypač svarbus veiksmas, kuris turi būti atliekamas reguliariai, net ir tuomet, jei veido oda riebi. Drėkinimas turi būti tinkamai parinktas pagal odos tipą ir jos būklę. Įsigydami drėkinantį kremą, reikia atkreipti dėmesį, kokiai odai jis skirtas. Drėkinamųjų kremų, skirtų sausai ar riebiai odai, sudėtis skiriasi. Dažniausia klaida yra ta, kad riebios odos savininkės vartoja drėkinantį kremą, kuris skirtas sausai odai.


Be jau įprasto drėkinamojo kremo, reikėtų įsigyti ir serumą bei kaukę, kurių pagalba bus užtikrintas dar gilesnis odos drėkinimas. Taip pat labai svarbu, kad priemonė ne tik drėkintų, bet ir stiprintų odos apsauginius mechanizmus, kurie neleidžia netekti vandens. Net geriausios kosmetikos priemonės jums nepadės, jei odą jaus vandens deficitą. Kadangi odą sudaro 20% vandens, vien geriant pakankamai skysčių galite žymiai pagerinti odos būklę.


* Norėdami kuo geriau ir kokybiškiau rūpintis oda, nepatingėkite pasikonsultuoti su savo kosmetologu. Skubioji pagalba – tai kompleksinė odos priežiūra (kasdieninė veido odos priežiūra ir speciali priežiūra lankantis pas specialistą). Specialistas parinks jums tinkamą valymo būdą ar drėkinimo procedūrą, atsižvelgdamas į esamą odos būklę jei reikės, parinks papildomas kasdienines veido odos priežiūros priemones. Neužtenka pasidaryti procedūros kosmetologo kabinete. Jo atliktas darbas bei procedūrai išleisti pinigai gali nueiti perniek, jeigu jūs tinkamai nepasirūpinsite savo veido oda namuose.


„Taigi, nesistenkime pakeisti to, ko neįmanoma. Bet būtų puiku, jei pasistengtumėme, jog tinkama odos higiena bei priežiūra virstu mūsų kasdieniu įpročiu. Būkime sveiki ir gražūs!“ – linki med. kosmetologė Nomeda Morkūnienė.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis