Neprižiūrimi makiažo šepetėliai – rimtų odos ligų priežastis

Šiandien net ir neprofesionalės savo kosmetinėje turi dešimtis makiažo šepetėlių, kempinėlių, įvairiausių makiažo priemonių. Tiesa, nedaugelis susimąsto, kad mūsų makiažo priemonių krepšelyje gali knibždėti ir begalė bakterijų.

Netinkama šepetėlių bei kempinėlių priežiūra užteršia odą ir netgi sukelia rimtas odos ligas. Todėl privalu išmanyti jų priežiūrą.


Kokio plauko šepetėlius pasirinkti?


Visų pirma, svarbu suprasti, jog vienas mylimiausias šepetėlis tikrai negali būti naudojamas viskam. Ne vienerius metus vizažiste dirbanti Deimantė Malakauskaitė išskiria tris šepetėlių tipus: sintetiniai, natūralaus plauko ir dviejų tipų pluošto (natūralaus ir sintetinio).


Deimantė Malakauskaitė
Deimantė Malakauskaitė
Asmeninio albumo nuotr.



Sintetinio pluošto šepetėliai dažniausiai naudojami skysto pavidalo kosmetinėms priemonėms dengti: kremui, bazei, makiažo pagrindui ir kt. Jie nesugeria per didelio produkto kiekio ir tolygiai pasiskirsto ant odos. Tepant veidą skaistalais, kompaktinėmis pudromis ir kitomis biriomis makiažo priemonėmis specialistė rekomenduoja naudoti natūralaus pluošto šepetėlius. Dvigubo pluošto šepetėliai – universaliausia priemonė, nes jie gali būti naudojami dengiant tiek birius, tiek skystus makiažo produktus.


Šepetėlius būtina tinkamai prižiūrėti


Devynerius metus grožio industrijoje dirbanti kosmetologė Aneta Balynaitė sako, jog sintetinių ir natūralaus plauko šepetėlių priežiūra skiriasi: „Sintetinio pluošto šepetėlius reikėtų plauti kiekvienąkart juos panaudojus. Šepetėlius, skirtus biriems ar presuotiems makiažo produktams, galima plauti kartą per savaitę.“


Aneta Balynaitė
Aneta Balynaitė
Asmeninio albumo nuotr.



Specialistė rekomenduoja tai daryti specialiomis priemonėmis – muilu arba šampūnu: „Ypatingai norėčiau pabrėžti, jog paprastas muilas ar šampūnas netinka. Šių agresyvių priemonių gali likti ant šerelių paviršiaus, o tai kenkia ne tik šepetėlio plaukeliams, bet gali suerzinti ir veido odą. Be to, reikia saugoti, kad vanduo nepatektų į šepetėlio vidų – taip gadinamas šepetėlio kotelis, gali pradėti kristi šereliai ir jis praranda savo funkcionalumą.“


Vizažistė D. Malakauskaitė giluminiam šepetėlių valymui naudoja antibakterinį muilą. Taip pat ji pabrėžia, jog itin svarbu šepetėlius plauti po drungnu vandeniu, nuleidus žemyn palei vandens tekėjimo srovę – taip išsaugomi šereliai. Be to, itin svarbu šepetėlius nusausinti švariu rankšluosčiu.


Nehigieniški šepetėliai sukelia odos ligas


Neprižiūrimi šepetėliai tampa bakterijų veisykla ir gali sukelti itin nemalonias pasekmės.


„Praktikoje man labai dažnai tenka susidurti su akne, kurią sukelia neteisinga makiažo įrankių priežiūra arba visiškas jos nebuvimas. Šereliuose kaupiasi dulkės, makiažo produktų likučiai, negyvos odos ląstelės, sebumas. Tai gali turėti labai rimtas pasekmes veido odai. Bakterijos pasklinda ir naudojamo produkto indelyje, kuriame dėl palankios mitybinės terpės jos dauginasi. Atsiranda užburtas ratas ir tenka atnaujinti visą makiažo krepšelį. Neprižiūrėtuose šepetėliuose knibžda plika akimi nematomi mikrobai, bakterijos, galinčios būti spuogų ar kitų labai rimtų odos susirgimų priežastimi. Jei taip atsitiko, būtina greičiau kreiptis į kvalifikuotus odos priežiūros specialistus“, – akcentuoja kosmetologė.


Svarbu žinoti vizažistėms


Per dieną makiažo meistrės pagražina ne vieną klientę, todėl natūralu, jog neplauti šepetėliai gali tapti ligų platintojais.

Vizažistė D. Malakauskaitė po kiekvienos klientės vizito savo šepetėlius dezinfekuoja specialiai tam skirta priemone, itin svarbu, kad priemonė greitai džiūtų. Porąkart per savaitę specialistė atlieka visų šepetėlių giluminį valymą. Tiesa, D. Malakauskaitė pataria vizažistėms turėti mažiausiai tris šepetėlių rinkinius – iš kurių vienas būtų skirtas asmeniniam naudojimui.


Šepetėliai – brangi investicija, todėl tinkama jų priežiūra tikrai prailgins jų tarnavimo laiką. D. Malakauskaitė pabrėžia, kad šepetėlius reikia keisti tada, kai pradeda byrėti šereliai ir jie praranda pradinę formą nepataisomai. Visgi jeigu šepetėlis pakeitė formą nežymiai, vizažistė rekomenduoja jį išplauti ir surišti šerelius taip, kad jie atgautų pradinę formą. Tam dažniausiai yra naudojami specialūs plastikiniai tinkleliai, į kuriuos kartais būna įpakuoti nauji šepetėliai, tad specialistė pataria jų neišmesti.


Abi profesionalės sutinka, kad naudojant makiažo kempinėlę itin svarbu kaskart ją išplauti. Tiesa, kosmetologė A. Balynaitė pirmenybę teikia vienkartinėms makiažo kempinėlėms, kurias vienąkart panaudojus galima tiesiog išmesti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis