10 nuodingų produktų, kuriuos kasdien valgome. Rezultatai nustebins...

Štai sąrašas produktų, kurių patartina kuo skubiau atsisakyti.

Apie kenksmingus produktus daugybę kartų kalbėta, rašyta, ir vis tik ši tema ypatingai aktuali. Mirga marga informacijos, kad mokslininkai patvirtino perdirbtų mėsos produktų – dešros, kumpio žalą. Mokslininkų išvada, pagrįsta šimtais tyrimų, darytų 20 metų, skelbia, kad nuo visokių dešrų, nuo sūdytos, rūkytos mėsos gaminių atsiranda sunkių ligų, susergama vėžiu, ką patvirtina ir oficialus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pranešimas.

Remdamasi mokslinių eksperimentų rezultatais, PSO onkologinis padalinys dabar priskyrė raudonos mėsos ir perdirbtus mėsos produktus prie kancerogenų klasės (kurie sukelia storosios žarnos vėžį, taip pat skydliaukės ir prostatos vėžį) ir tvirtina, kad per dieną suvartojant vos 50 g jautienos, vėžio rizika padidėja 18 proc. Žinoma, tai ne taip pavojinga, kaip rūkymas, tačiau visgi skatina pagalvoti apie valgymo įpročių keitimą.

Pateikiama 10 ypač žalingų sveikatai produktų sąrašą, kurį pateikia mokslininkai:

1. Rūkyta dešra

Nuo 2015 m. spalio žodis „dešra“ oficialiai vadinamas kancerogeniniu produktu, nors jau seniai yra nesveiko maisto sinonimas. Na o rūkyta dešra ypač pavojinga dėl to, kad jos jau seniai niekas nerūko. Šiuo metu gamintojai naudoja skysčius, kuriuose yra formaldehido. Na o virtos dešros ne ką vertingesnės – jas gamina iš genetiškai modifikuotos sojos.

2. Žemės riešutai

Be reikalo galvojote, kad nežalingas augalinis produktas. Kai kurie naiviai galvoja, kad žemės riešutai naudingi sveikatai. Nuvilsime – be petunijos geno jie neišbūna, o tai baisiai nuodinga medžiaga. Pavyzdžiui, vabzdžiai žemės riešutų nevalgo.

3. Raudonieji ikrai

Mažomis dozėmis tikri raudonieji ikrai netgi naudingi. Tikriausiai kur nors Kamčiatkoje tokių ir yra – šviežių, silpnai sūdytų, su visomis omega 3 rūgštimis ir kitomis vertingomis medžiagomis. Tiesa, raudonieji ikrai išbūna neilgai, jų galiojimo laikas trumpesnis nei transportavimo iš ten, kur juos išgauna. Yra dvi išeitys – produktą stipriai pasūdyti arba užšaldyti. Yra ir trečias, labai paplitęs variantas – dėti urotropino arba citrinos rūgšties. Galutinis produktas – formaldehidas. Žodžiu, jei ant indelio parašyta „silpnai sūdyti ikrai“, netikėkite – tai nuodai. Jei gamintojas sąžiningai įspėja, kad ikrai stipriai sūdyti ir šaldyti, bus saugiau – neskanu, bet nors mirtinai nepavojinga.

4. Ledinukai

Tarybinių laikų ledinukus dabar tikriausiai pavadintume ekologiška produkcija. Na o šiuolaikinius ledinukus gamina su baisiomis cheminėmis esencijomis. Internete keliavo eksperimentas: sušlapintą ledinuką padėjo ant staltiesės, po kelių valandų jis pragraužė staltiesę kiurai, taip pat ir laką. Lakios fantazijos nereikia, kad suprastume, kas vyksta su skrandžiu.

5. Šprotai

Sąmoningi gamintojai neslepia, kad šprotuose yra kancerogeninės medžiagos benzpireno, kuri kaupiasi organizme ir gali sukelti sunkių padarinių.

6. Ilgai galiojantys pieno produktai

Jau spėjome pamiršti, koks natūralaus, greitai gendančio pieno skonis. Mūsų laikais pasterizuotas pienas išbūna šaldytuve kelias savaites, jo alternatyvų nematome. Specialistai tvirtina – jei pienas išbūna 2 savaites, tai dar suvokiama, o jeigu ilgiau nei dvi savaites, jo sudėtyje yra antibiotikų. Išvadas darykite patys.

7. Arbūzai

Anksčiau arbūzų parduotuvėse atsirasdavo tik rugpjūčio pabaigoje. Dabar jų yra ištisus metus, o apsinuodijimų nuo arbūzų dagėja, nes pirkėjai tikisi neapsinuodyti sausį su cheminėmis medžiagomis išaugintais arbūzais.

8. Vištiena

Ar žinojote, kad šuo metu parduotuvėse yra tik broilerių mėsos, kurių be augimo hormonų niekaip neužaugintų? Vargšai viščiukai gauna didžiulį kiekį moteriškų hormonų, taip pat ir progesterono, todėl jų mėsa tampa labai pavojinga, ypač vyrams.

9. Tepami sūreliai

Valgymo kultūra taip pasikeitė, kad tepami sūreliai atrodo praeities atgyvena, tačiau statistika rodo, kad žmonės suvalgo tonas šio keisto produkto, kuris, gydytojų teigimu, absoliučiai neįsisavinamas organizmo.

10. Saldūs gazuoti gėrimai

Turbūt paklausite – kiek galima kalbėti apie „Coca colos“ žalą? Tiek, kiek reikia. Saldūs gazuoti gėrimai – cukraus, chemijos ir angliarūgštės mišinys. Žinoma, kad „Cola“ išgraužia rūdis. Tad ką ji daro su jūsų skrandžiu? Taip, graužia sieneles, taip pat turi sveikatai pavojingą cukraus koncentraciją. Sultys pakeliuose ne mažiau kenksmingos. Natūraliomis jas vadina tik gamintojai, iš tisų tai absoliuti chemija.

****

Specialisto komentaras:

„Vienas vis dar tebegyvuojančių mitų, ypač kalbant apie mėsinių viščiukų ir kitų paukščių auginimą, yra jų maitinimas augimą skatinančiomis hormoninėmis priemonėmis, – sako Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas habil. dr. Vytautas Tėvelis. – Lietuvos paukštynuose auginami mėsiniai viščiukai yra lesinami subalansuotu lesalu, sudarytu iš mūsų šalyje auginamų grūdų, baltyminio pašaro, vitaminų ir kitų, maždaug 100 komponentų. Priklausomai nuo paukščio amžiaus, jam parenkamas specialios sudėties lesalas. Tai, kad mėsinis viščiukas užauga per maždaug 6 savaites, lemia kiekvienam periodui nustatyta subalansuota mityba, temperatūra, vėdinimas bei veislė, o ne ES uždrausti augimą skatinantys biologiniai preparatai, kurie gali turėti neigiamos įtakos žmogaus sveikatai.“ Pasak V. Tėvelio, naudoti hormoninius preparatus ne tik draudžiama, bet ir netikslinga – akivaizdus poveikis augimui nėra pastebimas. Jeigu paukščiui sudarytos geros laikymo ir mitybos sąlygos, jo augimo tempas yra pakankamai spartus ir be papildomų preparatų.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis