7 sekmadienio ritualai, kuriuos atlieka visos sėkmingos moterys

Vos keli sekmadienio ritualai gali į gerą pusę pakreipti visą Jūsų darbo savaitę.

Jei sekmadienius praleidžiate su pižama lovoje ar prie televizoriaus, nieko keisto, kad antroje dienos pusėje aplanko apatija ar netgi liūdesys dėl pasibaigusio savaitgalio. Taip, sekmadienis yra poilsio diena, bet taip pat tai – geriausias laikas pasiruošti artėjančiai darbo savaitei. Sėkmingos moterys žino, kad keli sveiki septintosios savaitės dienos ritualai gali palengvinti likusias šešias dienas, – rašo thezoereport.com. Dabar pat galite į savo rutiną įtraukti šiuos septynis įpročius.


VALYMAS


Drabužių skalbimas, daiktų sudėliojimas į vietas, dulkių ir grindų valymas galbūt nėra patys mieliausi darbai, bet juos atlikusi savaitgalį, būsite pasiruošusi darbo savaites chaosui. Toks argumentas nėra pakankamai įtikinamas? Mokslininkai įrodė, kad netvarka sumažina mūsų galimybes susikoncentruoti ir apdoroti informaciją.


DARBŲ PLANAVIMAS


Vienas būdas kovoti su nerimu, aplankančiu pirmadienio išvakarėse, yra ignoruoti numatytus darbus; kitas būdas – suplanuoti savaitės dienotvarkę. Tai sumažins nerimą, nes leis pajusti, kad kontroliuojate situaciją. Apgalvokite laukiančius susitikimus bei įsipareigojimus, taip būsite tikra, kad neiškils jokių siurprizų ir turėsite laiko pasiruošti stresą keliančioms situacijoms.


Shutterstock nuotr.


TIKSLŲ IŠKĖLIMAS


Savaitės tikslai turėtų būti specifiniai, bet pasiekiami ir vedantys link didesnių jūsų turimų tikslų. Pavyzdžiui, jei norite išmokti groti pianinu, vienas jūsų tikslų turėtų būti bent kartą per savaitę skirti laiko praktikavimuisi. Kurdama šį darbų sąrašą, atsižvelkite ir į gyvenimo, ir į darbo tikslus. Pasistenkite per savaitę neiškelti daugiau nei 3 tikslų, kitaip pradėsite jauti, kad nieko nespėjate. Vienas didelis link asmeninės laimės vedantis tikslas (pavyzdžiui, labiau save mylėti arba būti drąsesnei) gali pakeisti jūsų gyvenimą – užsirašykite jį ir priklijuokite ant šaldytuvo.


MITYBOS IR GARDEROBO PLANAVIMAS


Jei to niekada nedarėte, savaitės derinių planavimas gali pasirodyti laiko reikalaujančiu ir nebūtinu darbu, bet iš tiesų tai taps gyvenimą keičiančiu įpročiu. Ryte tai sutrumpins pasiruošimo laiką, be to, apsaugos nuo įvairių dėl skubėjimo iškylančių garderobo katastrofų. Ta pati taisyklė galioja ir pusryčiams bei pietums – planavimas ir pasiruošimas sutaupys ne tik laiko, bet ir pinigų.


Shutterstock nuotr.


POILSIS


Nėra nieko blogiau nei pirmadienio ryto pradėti jaučiantis pavargusiai, tuomet akimirksniu visa darbo savaitė ima atrodyti kaip viena didelė, neįveikiama užduotis, nuo kurios norisi pabėgti. Jei sekmadienio vakarą turite planų, įsitikinkite, kad lovoje atsidursite pakankamai anksti ir turėsite laiko išsimiegoti.


KAŽKAS NEPRODUKTYVAUS


Turbūt galvojate, kad neįmanoma į vieną poilsio dieną sutalpinti tiek daug ritualų, bet nesijaudinkite, dauguma jų užims labai nedaug laiko. Jo tikrai liks ramiam poilsiui. Tai gali būti susitikimas su draugais, pagulėjimas karštoje vonioje, filmo peržiūra ar bet kokia kita veikla, kuri jums teikia malonumą. Prasidėjus darbo savaitei, gyvenimas tampa priklausomas nuo įvairių įsipareigojimų, taigi savaitgalį skirti laiko sau yra tiesiog būtina.


Shutterstock nuotr.


TECHNOLOGIJŲ RIBOJIMAS


Sveikatos specialistai vis dažniau kalba apie technologijų detoksą, o sekmadienis yra pati geriausia diena jį išbandyti. Nereikia to daryti visą dieną, bet jei galite nuo socialinių tinklų, kompiuerio, televizoriaus bei išmaniojo telefono atsijungti bent valandai (geriausia technologijų atsisakyti prieš miegą ir tik pabudus), jausitės tiek fiziškai, tiek dvasiškai sveikesnė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis