Gardusis paprikų ir pomidorų padažas prie mėsos

Šis padažas puikiai tinka prie mėsos pateikalų.

Reikės:


500 g kietų prinokusių pomidorų

600 g raudonų, geltonų ir žalių saldžiųjų paprikų

1 svogūno

2 didelių žalių aitriųjų paprikų (be sėklų)

1 susmulkintos česnako skiltelės

45 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus

30 ml raudonojo vyno acto

1 šaukštelio labai smulkaus cukraus

2 šaukštų susmulkintų šviežių petražolių

1,5 šaukštelio druskos


Gaminame


* Kiekvieno pomidoro apačioje įpjauti kryželį. Pomidorus sudėti į karščiui atsparų indą. Užpilti verdančiu vandeniu ir palikti 30 sekundžių. Pomidorus nusausinti, nulupti, supjaustyti į keturias dalis ir šaukšteliu išimti sėklas.

* Pomidorų minkštimą supjaustyti nedideliais gabalėliais ir sudėti sluoksniais į sietelį, uždėtą ant indo. Ant kiekvieno minkštimo sluoksnio užberti druskos. Palikti bent 20 minučių, kad apdžiūtų.


Shutterstock


* Tuo metu saldžiąsias paprikas ir svogūną supjaustyti nedideliais gabalėliais, aitriąsias paprikas – juostelėmis. Aitriųjų paprikų vidų išgremžti. Paprikas ir svogūnus sudėti į puodą, supilti pomidorų minkštimą, alyvuogių aliejų, actą, suberti česnaką, cukrų ir petražoles. Mišinį užvirti ir virti ant mažos kaitros dar 5 minutes. Verdant pamaišyti.

* Jeigu padažą ketinama suvartoti greitai, jį reikia supilti į šiltus, sterilius stiklainius ir užsukti sterilizuotais dangteliais. Laikyti šaldytuve ir suvartoti per 2–3 dienas. Taip pat padažą galima supilti į šalčiui atsparius indus ir šaldyti šaldiklyje 2 mėnesius. Tinka prie mėsos patiekalų.


Daugiau receptų ir naudingų konservavimo patarimų, rasite knygoje „Konservavimas“, www.virtuvesknyga.ltParašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis