Kaip namuose užsiauginti citrinų, ananasų ir kt. egzotiškų vaisių

Vaisius vedantys kambariniai augalai – egzotiška, gražu ir ne taip jau sudėtinga juos auginti. Taip yra todėl, kad svečiams iš pietų tinka atmosfera, visus metus esanti miesto butuose.

Daugelis vaisius vedančių kambarinių augalų ne tik gražiai žydi ir veda vaisius, bet ir skaniai kvepia. Kambaryje galima auginti citrusinius vaisius, ananasus, bananus, avokadus, kavos ir arbatos krūmus. Na o geriausiai auga ir tikrai duoda derlių citrinmedis, apelsinmedis, avokadas, ananasas, granatas ir figmedis.* Kambarinė citrina. Yra mažų rūšių, kurios tikrai duos vaisių bute. Per metus vienas citrinmedis gali duoti 10 – 20 vaisių. Vaisiai ryškūs, o lapai ir žiedai kvapnūs. Vaisius citrinmedis ima vesti po 3 – 5 metų. Kambarinis citrinmedis geras tuo, kad jis visada vienu metu ir žydi, ir duoda vaisių.Vaisiai
Vaisiai
Shutterstock nuotr.


Citrinmedžiui patinka šviesa ir šiluma – jis pietietis. Tačiau šiluma neturi būti per stipri, todėl bateriją geriau pridengti medvilniniu audiniu. Žiemą citrinmedį galima apšviesti specialiomis fitolempomis.


* Ananasą užauginti labai paprasta. Reikia nupjauti ananaso viršūnėlę su lapais ir įkasti į durpių ir smėlio mišinį bei apdengti polietileno plėvele. Kai išaugs šaknys, persodinkite į mišinį iš lapų puvenų, velėnos ir smėlio.


Ananasas
Ananasas
DELFI skaitytojo nuotr.


Ananasui reikia didelio vazono – tik tada jis duos vaisių. Optimali temperatūra ananasui – 25 laipsniai, be to, jį reikia nuolat apipurkšti vandeniu.


Kambarinis apelsinmedis – mažas krūmas, jo auginimo sąlygos panašios į citrinmedžio. Tik apelsinmedžiui nepatinka tiesioginiai saulės spinduliai, todėl jo geriau nestatyti prie lango į saulėtą pusę.


Apelsinmedis
Apelsinmedis
Shutterstock nuotr.


Apelsinmedžiui nepatinka ir drėgmė – šiltuoju metų laiku jį reikia apipurkšti vandeniu, o šaltuoju – tik laistyti. Kad apelsinmedis būtų gražios formos, jį reikia pakarpyti, nes jis turi polinkį augti neproporcingai. Na o norint sulaukti vaisių, apelsinmedį reikia priskiepyti nuo kito, jau vaisius duodančio apelsinmedžio.


Kambarinis granatmedis labai dekoratyvinis. Jo vaisiai mažučiai, o norint jų sulaukti, šakeles reikia apdulkinti šepetėliu. Krūmai išauga iki 1 m aukščio. Žydėdamas granatmedis grožiu nenusileidžia dailiausioms kambarinėms gėlėms.


Granatai
Granatai
Shutterstock nuotr.


Šviesa ir šiluma (23 – 25 laipsniai) – mėgstamiausios jo sąlygos, jam nereikia didelės drėgmės. Dauginti geriau šakelėmis, bet galima išaugint ir iš sėklų, tik tokiu atveju teks ilgiau laukti vaisių.


Avokadą lengva išauginti iš kauliuko. Prieš sodinant nuo kauliuko reikia nulupti plėvelę, tada bukuoju galu įsmeigti į žemę, paskui apdengti polietileno plėvele.


Shutterstock nuotr.


Avokadas – didelis augalas, tikras medis, daug lapų, tik vaisių natūraliu būdu vargiai sulauksite. Reikia priskiepyti jau duodančio vaisius avokado šakele, na o tada bus derliaus.


Figmedis kambaryje tikrai duos vaisių jau pirmais metais. Figmedį sudaigina iš šakelės, kuri turi turėti mažiausiai tris pumpurus, tai daroma pavasarį. Tiesa, sudaigintų figmedžių galima ir nusipirkti. Figmedžius reikia auginti panašiai kaip citrinmedžius, tik yra vienas skirtumas – figmedis numeta lapus. Jis numeta lapus spalį, paskui jam reikalingas dviejų mėnesių ramybės periodas.


Asmeninio archyvo nuotr.


Nėra sudėtinga – tereikia pastatyti figmedį vėsiausioje buto vietoje ir apdengti tamsiu audiniu (aplink figmedį reikia padaryti karkasą iš vytelių ar pagaliukų, ant jo užtraukti audinį). Jei vasarnamyje yra rūsys, galima pernešti figmedį į rūsį. Šiuo laikotarpiu laistoma retai. Paskui išaugs naujų šakelių, o tada vėl pastatykite jį ant palangės.Vaisius vedančius kambarinius augalus patartina gražiai sustatyti vienoje kambario vietoje – aukštesnius prie sienos, žemesnius priekyje, be to, sustatyti taip, kad šalia stovėtų kuo skirtingesni augalai.


Galima sudėlioti keramikinių spalvotų plytelių, o vazonus sustatyti ant jų. Arba galima išdėlioti tarp vazonų gražių spalvotų akmenų, kriauklių. Citrinmedžiams labiausiai tiks Viduržemio stiliaus vazonai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis