Stilingiems namams – skandinaviško dizaino taurės

Minint vieno žymiausių suomių dizainerio Tapio Wirkkala šimtąsias gimimo metines lapkričio 5 d. Vilniuje, viskio bare „King & Mouse”, surengtas skandinaviškos klasikos vakaras.

Gausiai susirinkę svečiai kartu pakėlė paties dizainerio kurtas taures iš legendinės „Ultima Thule“ kolekcijos ir turėjo progą susipažinti su Tapio Wirkkalos darbais.

Vakaro metu prekės ženklo „Iittala“, kuriam T. Wirkkala skyrė produktyviausius savo kūrybos metus, atstovė Siru Nori pasidalijo įžvalgomis, kaip T. Wirkkalai pavyko sukurti ikoniškus dizaino gaminius, kurie ir šiandien ypač vertinami. Pasak jos „1915 m. gimęs T. Wirkkala buvo vienas produktyviausių ir inovatyviausių Europos industrinių dizainerių, suformavęs pagrindinius skandinaviško dizaino principus. Dešimtmečius praleidęs Suomijos kompanijoje „Iittala“ Tapio Wirkkala sukūrė apie 400 įsimintinų stiklo darbų“.

Organizatorių nuotr.

Dizaineris ir dėstytojas doc. Jonas Malinauskas svečiams renginio metu sakė, kad „Tapio Wirkkala labiausiai žinomas kaip stiklo dizaineris, nebijojęs eksperimentuoti, įkvėpimo sėmęsis iš gamtos. Jo kūryba padarė didelę įtaką to laikotarpio Lietuvos dizainui ir taikomajai dailei“.

Organizatorių nuotr.

Vienas garsiausių jo darbų – šiaurės žiemos ir tirpstančių ledynų įkvėpta linija „Ultima Thule“, sukurta 1968-aisias. Neilgai trukus ji tapo prabangos simboliu ir tarptautinio dizaino klasika. Kurdamas „Ultima Thule“ dizaineris ilgai tobulino techniką, norėdamas išgauti faktūrą, primenančią šerkšnu apsitraukusį medžio kamieną, trūkinėjančią ledo lytį ar rasos lašus. Iškart po indų sukūrimo avialinijų bendrovė „Finnair“ pradėjo juos naudoti atlantinių verslo klasės skrydžių Helsinkis–Niujorkas metu. Iki šiol skrendant šiuo reisu tauriu gėrimu galima mėgautis būtent iš šių taurių.

Organizatorių nuotr.

Minint kūrėjo šimtąsias gimimo metines ir ilgus kūrybos metus, šią progą „Iittala“ nusprendė pažymėti kartu su Vilniuje įsikūrusiu baru „King & Mouse”, kuriame mėgautis specialiais šventiniais kokteiliais iš „Ultima Thule“ taurių bus galima iki metų pabaigos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis