Būrys žymių žmonių kviečia padėti likimo nuskriaustiems gyvūnams

„Kiekvieno prieglaudos augintinio svajonė yra ištikimas šeimininkas, tačiau, kol jis atsiras, gyvūnams reikia paprasčiausios kasdienės pagalbos – maisto, kraiko net žaisliukų“, – sakė Skaiva Kraujalė gyvūnų prieglaudų paramos akcijos „Padėkime gyvūnams“ atidarymo vakarą, kuris vyko Vilniuje, „Panoramos“ prekybos centre.

Akciją, skirtą paremti Lietuvos gyvūnų prieglaudas ir jose augančius keturkojus, palaikė ir būrys garsių Lietuvos žmonių, atvykusių į renginį kartu su savo augintiniais.

Organizatorių nuotr.

Prie iniciatyvos prisijungė aktorė Beata Tiškevič su katinu Xavieru, Liveta ir Petras Kazlauskai su Bella, dizaineris Robertas Kalinkinas su Broku ir Gile, Aušra Štukytė su augintine iš prieglaudos Eureka, verslininkas Justas Pikelis su Harliu, „X Faktoriaus“ žvaigždė Jonatanas Kazlauskas su Čipu, Liepa Norkevičienė su Riku, dainininkė Ingrida Martinkėnaitė, Rūta Lukoševičiūtė, Alvyda Eigminienė ir kiti.

Organizatorių nuotr.

Ilgalaikės socialinės iniciatyvos „Padėkime gyvūnams“ organizatoriai, gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir RIMI, šia akcija siekia pagerinti beglobių gyvūnų laikymo sąlygas. Visi norintys paaukoti nuo šiol tai padaryti galės paprastai ir patogiai, įmesdami ėdalo ir gyvūnų priežiūros priemonių į RIMI prekybos centruose esančias specialias akcijos dėžes. Kiekvieną savaitę surinkta parama bus išdalinta gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms.

Organizatorių nuotr.

„Pritaikydami gerai žinomą ir aiškią paramos rinkimo sistemą tikime, kad aukojimo gyvūnams procesas taps kur kas paprastesnis ir nuo šiol padėti gyvūnams bus žymiai lengviau. Viliamės, kad kartu su keturkojų mylėtojais šiuo projektu svariai prisidėsime prie beglobių gyvūnų laikymo sąlygų prieglaudose gerinimo“, – apie projektą pasakoja „Purina“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė.

Organizatorių nuotr.

Per 2015 m. į Lietuvoje veikiančias gyvūnų prieglaudas pateko beveik 45 000 gyvūnų, 70% jų surado namus. Privačios gyvūnų prieglaudos gyvuoja iš paaukotų lėšų, ėdalo ir daiktų, kurių statistiškai užtenka vos pusei metų. Prie projekto prisijungusių gyvūnų prieglaudų atstovai patikina, kad vien iš gyventojų skiriamos 2% paramos bet kuriai prieglaudai išgyventi sunku, juo labiau pagerinti gyvūnų laikymo sąlygas.

Organizatorių nuotr.

„Nors Lietuvoje daugėja gyvūnais besirūpinančių organizacijų, kuriasi naujos prieglaudos, visuomenė šviečiama apie atsakingą gyvūnų įsigijimą, laikymą ir sterilizavimo naudą, tenka pripažinti, kad beglobių gyvūnų problema Lietuvoje itin aktuali. Džiaugiamės, kad gyvūnų prieglaudoms vis dažniau noriai padeda įvairios įmonės, socialinė iniciatyva „Padėkime gyvūnams“ suteikia daug vilčių, jog šis projektas ne tik paskatins visuomenę paremti šeimininkų neturinčius gyvūnus ir atkreipti dėmesį į skurdžias prieglaudose laikomų gyvūnų sąlygas, bet ir priglausti naujų augintinių į savo namus”, – sakė gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai” savanorė Linksminė Daugnoraitė.

Organizatorių nuotr.

Pasak gyvūnų prieglaudos atstovės, beglobius gyvūnus lankantys žmonės dažnai ne tik ieško sau augintinių, bet ir nori prisidėti prie jų gerovės. Anksčiau neretai tekdavo išgirsti atsiliepimų, kad tai daryti gana sudėtinga, reikia specialiai ruoštis, surasti prieglaudą, iki jos nuvažiuoti – dabar norintieji paremti gyvūnų prieglaudas tai padaryti galės greitai ir lengvai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis