G. Nausėda „čekučių skandalo“ kontekste sukritikavo valdančiuosius ir VTEK: piktina aklas atsakomybės vengimas

Prezidentas Gitanas Nausėda vadinamojo „čekučių skandalo“ kontekste kritiką žeria ne tik valdantiesiems, tačiau ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK). Šalies vadovas Seime skaitytame ketvirtajame metiniame pranešime stebėjosi VTEK neveiksnumu bei kritikavo valdančiųjų politinės atsakomybės stygių.

„Žmonių pasipiktinimą kelia ne tik ir net ne tiek protu sunkiai suvokiamos istorijos apie dešimtis ar šimtus skirtingų kortelių degalams apmokėti, ir ne „čekučių“ trūkumas. Ne, kur kas labiau piktina keisti paaiškinimai ir aklas atsakomybės neigimas“, – antradienį savo metiniame pranešime akcentavo G. Nausėda.


Nors prezidentas viliasi, kad nemažai atsakymų bus pateikta pasibaigus teisėsaugos pradėtiems tyrimams dėl lėšų panaudojimo, visgi, pasak jo, stebina VTEK vaidmuo šiame skandale.


„Taip, teisėsauga yra pradėjusi ne vieną tyrimą, po kurių, tikiuosi, sulauksime atsakymų į daugelį klausimų. Tačiau stebina neveiksni Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri, atrodo, stengiasi ne imtis iniciatyvos ir veikti, o atvirkščiai – ieško preteksto nieko nedaryti. Tuomet kyla abejonių, kokia yra šios institucijos misija apskritai“, – sakė G. Nausėda.


Visgi, pasak Daukanto aikšties lyderio, dar labiau stebina valdančiosios daugumos reakcija į kilusį skandalą.


„Vietoj to, kad spręstų, atrodytų, aiškią politinės etikos ir atsakomybės problemą, ji staiga pradėjo ieškoti kolektyvinės kaltės. Mėtytis ultimatumais. O galiausiai prabilo apie mistinę „visuotinę amnestiją“, – stebėjosi prezidentas.


G. Nausėda pabrėžė, kad problema niekur nedingo. Pasak jo, šalies gyventojai ir toliau mato skaidrumo trūkumą ir politinės atsakomybė stygių.


„Politinės audros dulkėms nusėdus, žmonės tebemato tai, ką matė nuo pat pradžių, – skambių skaidrumo deklaracijų ir veiksmų prarają. Norą bet kokia kaina išsaugoti savus. Politinės atsakomybės stygių“, – atkreipė dėmesį šalies vadovas.


ELTA primena, kad kalbėdamas apie Vyriausybės atstovų laikyseną „čekiukų“ skandalo kontekste, G. Nausėda anksčiau akcentavo, kad į skandalą įsivėlę ministrai skirtingai reagavo į jiems metamus įtarimus dėl piktnaudžiavimo.


Todėl, pasak jo, klausimus dėl skaidrumo sukėlusiais ministrais turėtų pasidomėti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Birželio mėnesį konservatorių prezidiumas išreiškė paramą Ingridos Šimonytės Ministrų kabinetui ir akcentavo, kad premjerė ir Vyriausybė neturėtų asmeniškai prisiimti atsakomybės už ydingą kai kurių savivaldybių kanceliarinių išlaidų reglamentavimą. Tokį sprendimą prezidiumas priėmė Seime žlugus balsavimui dėl pirmalaikių rinkimų.


Premjerė I. Šimonytė ne kartą buvo patikinusi, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus Seimo rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reikštų, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas.


Visgi politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“. Taigi, partijos prezidiumui išreiškus paramą jos vadovaujamos Vyriausybės darbui, I. Šimonytė apsisprendė toliau vadovauti Ministrų Kabinetui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis