Dizainerė Ingrida Rutkauskaitė – Naujokė papasakojo, kaip gimsta prabangiausios vestuvinės suknelės

Vestuvinė suknelė yra vienas puošniausių, labiausiai susižavėjimą keliančių ir paslaptingiausių drabužių. Dažniausiai ją išvydus yra stebimasi nuotakai itin tinkančiu modeliu, audinio subtilumu, klostėmis, siuviniais ir tai, kokį įspūdį vienas svarbiausių drabužių sukelia. Bet net nepagalvojame, kiek valandų užtruko sukurti įstabų rūbą ir kaip išvis tai padaryta. Žinoma dizainerė Ingrida Rutkauskaitė – Naujokė atskleidė, kiek daug mažų žingsnelių reikia žengti kuriant vestuvinę suknelę. 


Pirmasis momentas – nupiešti modelį. Ilgą laiką pašnekovė savo idėjas išliedavo popieriuje, o dabar į pagalbą pasitelkia virtualias piešimo programas.


„Kūrybai reikia įkvėpimo. Kartais jį išprovokuoja apsilankymas muziejuje, perskaityta knyga, kelionės įspūdžiai. Tačiau retsykiais mintys gali gimti plepant su drauge, gurkšnojant arbatą ar tiesiog gatvėje užkliuvus už laiptelio. Idėjas, kaip koliažą, taip pat perkeliu ant lapo“, – apie naujausią kolekciją, kuriai bendrą įvaizdį sukurti padėjo „Lotus home“ meistrų komanda, pasakojo I. Rutkauskaitė – Naujokė.


Ji atvira – tai, kas po pirmojo kūrybinio impulso gimsta lape, vėliau ne kartą būna koreguojama.


„Piešiu ir trinu. Vėl piešiu ir vėl trinu. Viskas kartojasi tol, kol išvystu tokį rezultatą, kuris džiugina“, – sako dizainerė.


Taip pat yra kuriamas nėrinių piešinys, planuojami sluoksniai, raštas.


Sekantis etapas – darbas su konstruktore. Jo metu taip pat netrūksta naujų sprendimų,  darnos tarp grožio, prabangos bei patogumo ieškojimų.


Sukūrus bandomąjį modelį, vyksta matavimai. Bene didžiausias dėmesys skiriamas įvertinti, kaip krinta suknelės klostės.

„Kurdama naują kolekciją turėjau du pagrindinius tikslus. Pirma – norėjau, kad ją būtų galima atkartoti, o drabužis galėtų gimti turint tik nuotakos išmatavimus, bet nemačius jos gyvai. Tokį poreikį padiktavo karantinas. Antrasis tikslas buvo sukurti bendrą nuotakos įvaizdį – nuo suknelės, šukuosenos, makiažo iki puokštės, batelių ar aksesuarų. Būtent taip gimė ir „Lotus home“ – vietos, kur pokylių deivėmis pasirūpinama nuo pirmojo susitikimo iki šventės, idėja“, – pasakoja I. Rutkauskaitė – Naujokė.


Anot jos, naujos suknelės kurimas yra sudėtingas ir gana ilgas procesas, galintis užtrukti du – tris mėnesius.


Daugiausiai laiko šįkart skirta universalių modelių, galinčių tikti skirtingo sudėjimo merginoms, paieškai.


„Tam, kad rastume teisingiausią sprendimą, kvietėme į matavimus įvairias moteris ir vertinome, ką kiekvienu atveju turėtume pakeisti. Taip gimė pirmoji mano kolekcija, kurią bus galima atkartoti net tuomet, kai su nuotaka gyvai net nesusitiksime“, – sako I. Rutkauskaitė – Naujokė. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis